81% TO0S 'Dit gun je niemand, die weg moet veiliger9 Belfort Sluis moet op werelderfgoedlijst Treinverkeer 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Appen op de fiets moet kunnen. Uw Mening ONEENS Tofik Dibi schrijft boek Münninghoff geeft lezing Wedstrijd schrijven paul kusters zaterdag Maikel Harte Het is toch vreemd als je op vrijdagoch tend uit bed stapt, de televisie aanzet en in een nieuws- balk het bericht 'treinverkeer Axel tot maandag ontregeld' voor bij ziet komen. Even had ik het ge voel dat we er in Zeeuws-Vlaan- deren helemaal bij hoorden, maar toen ik m'n computer aanzette was dat weer al weg. De Telegraaf berichtte op internet weliswaar dat er enkele kilometers file (dat is dan nog best bijzonder) was ontstaan, maar dat treinreizigers Op een trein rijden in Zeeuws- Vlaanderen, hoeveel pech kan je hebben? in Zeeland geen hinder van het ongeval ondervonden, omdat het op een goederenspoorlijn was ge beurd. Tsja, je zou toch bijna ho pen dat je in Zeeuws-Vlaanderen als treinreiziger een keer wél hin der ondervindt. Dat je moet lezen dat de intercity van Goes naar Gent bij station Schapenbout een uur vertraging heeft, als we zoiets toch nog eens mee zouden kun nen maken. Dat moet ook lukken, denk ik. Om de haverklap lees ik in deze krant dat de haven van Gent graag Terneuzen en even tueel Vlissingen erbij zou willen hebben. Daar zouden al gesprek ken over lopen met Zeeland Seaports. Mij lijkt dat prima en ik heb altijd geleerd dat als iemand iets van je wil, je ook iets terug mag vragen. Dus, als Gent graag met onze havens samen wil, kun nen wij dan niet als tegenpresta tie het doortrekken van hun spoorlijn vragen? Nu is het zo'n ar metierige bedoening. Er is geen passagiersvervoer én het weinige goederenvervoer dat er is sluit niet eens fatsoenlijk aan. Ik heb te doen met de vrachtwagenchauf feur die het ongeval heeft gehad, volgens de politie lijken zijn ver wondingen mee te vallen, ik hoop dat hij er snel weer bovenop komt. Op een trein rijden in Zeeuws-Vlaanderen, hoeveel pech kan je hebben? Kent u trouwens dat verhaal van die depressieve man die bij Axel op het spoor ging liggen? Hij is er na twee dagen wachten weer van af gekomen. Zo heeft het gebrek aan treinverkeer ook een voor deel, want hij schijnt nu gelukkig getrouwd te zijn. De economische crisis is voorbij. toosenhenk.nl G SCHURFT UIT0E&ROKEN IM NOODOPVANG ASIELZOEKERS ^T Drie jaar na het einde van zijn politieke carrière, heeft oud-Kamerlid Tofik Dibi van GroenLinks een boek uitgebracht. In Djinn schrijft hij onder andere over zijn jeugd in Vlissin gen. Dibi werkte de afgelo pen maanden aan Djinn, naar wat in de islamitische overleveringen een boven natuurlijk onzichtbaar we zen is dat bezit kan nemen van mensen. Behalve over zijn jeugd, schrijft Dibi over zijn politieke carrière en de worsteling met zijn geaardheid. Djinn is uitge bracht bij uitgverij Promet- heus. Alexander Münninghoff, schrijver van de bestseller 'De stamhouder', geeft za terdag 7 november een le zing op verzoek van de Stichting Vrienden van het Zeeuws Archief. Hij vertelt in het boek de geschiedenis van zijn fami lie. De lezing begint om 16.00 uur en vindt plaats in de Hofpleinkerk, tegenover het Zeeuws Archief in Mid delburg. De leescampagne Neder land Leest 2015 staat in het teken van het korte ver haal. In dit jubileumjaar verschijnt er in elke provin cie een aparte editie: de Ne derland Leest-bundeling van A.L Snijders, aange vuld met verhalen uit Zee land. Van 1 tot en met 22 november is er een schrijf wedstrijd. Meer info via ne- derlandleest.nl/ schrijfwed strijd. Mensen Maurits Biemond (24) liet in juli het leven toen hij op de bochtige Molendijk van de weg raakte en tegen een boom tot stilstand kwam. Het was niet het eerste ernstige ongeluk op de volgens de ANWB gevaarlijkste weg van Zeeland. Eerder kwam een even eens 24-jarige man op vrijwel identieke wijze om het leven. Een vrouw raakte zwaargewond toen ze tegen een boom reed. Het stoort Teun Biemond dat steeds wordt gezegd dat de slachtoffers veel te hard hebben 'Dat wegdek wordt spekglad als het na lange tijd van droogte weer gaat regenen' Teun Biemond, vader van Maurits gereden. „Dat heeft ons veel ver driet gedaan." Biemond stelt dat zijn zoon helemaal geen hardrij der was. Integendeel. „Veel men sen waren vol ongeloof toen ze het hoorden", zegt hij. „Hij was zo'n rustige rijder, zeiden ze." Volgens Biemond heeft hij van de technische recherche ge hoord dat de weg erg glad was toen zijn zoon verongelukte. „Dat wegdek wordt spekglad als het na lange tijd van droogte weer regent", stelt de Oosterlan- der. „Dat is mijn zoon fataal ge worden." Alleen het verlagen van de maximumsnelheid, een maatre gel die de provincie binnenkort doorvoert, is volgens Biemond dan ook volstrekt onvoldoende. Hij vindt dat sowieso het weg dek moet worden aangepakt. Biemond was donderdag aan wezig tijdens een informatie avond over de toekomstige rond weg bij Oud-Vossemeer. Daar bleek dat veel bewoners er net zo over denken als hij. De provin cie en de gemeente lieten weten dat wordt onderzocht of aanvul lende maatregelen nodig zijn. Suggesties zijn welkom. „Als we op korte termijn maatregelen kunnen nemen die levens red den, doen we dat graag", aldus wethouder Jan Harmsen. Chris Hoornaert, ambassadeur van België, riep gemeentebe stuurders tijdens de opening van Festival Zeeuwsch-Vlaanderen op het belfort van Sluis op te la ten nemen op de Erfgoedlij st. Nieuw Gemeentebelang greep de oproep aan voor een motie. Het belfort is drie jaar geleden ge restaureerd en huisvest twee mu sea, die volgens het voorstel de nodige aandacht verdienen. Het belfort in Sluis is het enige in Ne derland. Een groep van 56 belforten in België en Noord-Frankrijk staat sinds 1999 op de Werelderfgoed- lijst. Er wordt gekeken of het mo gelijk is het belfort van Sluis in die lijst op te nemen. Via Stich ting Werelderfgoed, een Neder landse organisatie, gaat het niet lukken, verwacht Van de Vijver. Dat is volgens haar zes jaar eer der al geprobeerd. Op welke manier het Sluisse belfort dan wel op de UNESCO Werelderfgoedlijst kan komen, gaat de wethouder onderzoeken. Belforten symboliseren de stede lijke autonomie in Vlaanderen, waar Sluis toen deel van uitmaak te, vanaf de middeleeuwen. 355 reacties ZIE JE NU HENK?.' IK ZEI NIO© ZO. KIJK UIT MET 6AT WOORfe 'schurfthekel' WANT VOOR JE T WEET STAAT ÖE WINtS VERKEERD... VLISSINGEN MIDDELBURG VLISSINGEN Reactie? Tips? redactie.terneuzen@bndestem.nl MIDDELBURG Prijs Zeeuws Vrouwen Platform voor Oomen Barbara Oomen, dean van het University College Roos evelt in Middelburg heeft de 'Verdraaid Coed Award' van het Zeeuws Vrouwen Platform gekregen. De prijs gaat elk jaar naar een per soon of organisatie in Zee land die laat zien dat vrou wen in de samenleving gelij ke kansen hebben. Tijdens de uitreiking was de Af ghaanse docent Sangar Safi aanwezig die uit zijn eigen land moest vluchten omdat hij zich inzette voor vrouwe lijke studenten. door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER. Zijn zoon krijgt hij er niet mee terug, toch maakt Teun Biemond, vader van de in juli verongelukte Maurits, zich hard voor een veilige Molendijk bij Oud-Vossemeer. „Er mogen daar geen doden meer vallen", stelt de inwoner van Oosterland. „Als ik daar mijn steentje aan kan bijdragen, doe ik het graag. Wat wij doormaken, gun je niemand." In augustus werden, in afwachting van de verlaging van de snelheid, waarschuwingsborden geplaatst langs de Molendijk, foto Mechteld Jansen door Marjoleine Kramer SLUIS. Het belfort van Sluis moet op de UNESCO Werelderfgoed- lijst. Die motie van Nieuw Ge meentebelang is deze week door de Sluise raad aangenomen. Wet houder Chris van de Vijver gaat onderzoeken hoe de gemeente dat precies klaar gaat spelen. lOOOm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 2