29 Oscar Kazan vindt magische liefde Dj Armin op de biecht bij Tan Met 51 jaar is Monica Bellucci de oudste Bondgirl uit de filmgeschiedenis van 007. „Ik vond het heerlijk om Daniel Craig een klap in het gezicht te geven." Show Entertainment Oscar Kazan heeft een jonge Tilburgse aan de haak geslagen. Volgens de illusio nist en zoon van Hans Kazan sloeg de liefde zo hard toe dat de twee al na de eerste date besloten te gaan samenwo nen. De Kazans reizen op dit moment rond met hun show Magic Unlimited. Armin van Buuren staat 28 ok tober een uur lang in de schijn werpers bij RTL Late Night. Bij Humberto Tan aan tafel vertelt de dj over zijn carrière en privé- leven. Ook zijn vrouw, ouders en broer schuiven aan. Misschien was Monica Bellucci zelf het meest verrast toen zij vorig jaar een telefoontje kreeg om au ditie te doen voor de nieuwe Ja mes Bondfilm Spectre. „Ik dacht aanvankelijk oprecht: Dat kan niet waar zijn", zegt de Italiaanse in Londen waar zij in afwachting is van de galapremière van Spectre. „Misschien wilden ze mij als opvol ger van Judi Dench als M, schoot nog even door mijn hoofd. Maar als liefje van Bond? Ik dacht even aan een misverstand." Bovendien had Bellucci vroeger al een te leurstelling moeten slikken in het filmuni- versum van Bond. Ooit was zij in de markt voor het spelen van de geliefde van Pierce Brosnan, de toenmalige 007, in Tomorrow Never Dies (1997). Maar toen ging het feest op het laatste moment niet door, tot leed wezen van Brosnan die in diverse inter views zijn spijt heeft betuigd over deze gemiste kans. Het feit dat hij met de actri ce die de rol wel kreeg niet echt kon op schieten, zal ook wel hebben meege speeld in zijn reactie achteraf. Maar La Bellucci - zoals zij in Italië bewonde rend wordt genoemd - krijgt nu haar kans. „Ik ben eigenlijk blij dat het des tijds niet is doorgegaan, anders had ik hier nu niet gezeten." Ze werd pas gerustgesteld toen zij regisseur Sam Mendes had ge sproken. „Ik wilde toch weten waar om hij mij de rol aanbood. Zijn uit leg beviel mij meteen. Mijn Bond- Lady, volgens mij een betere bena ming dan Bondgirl, moest onge veer dezelfde leeftijd hebben als Bond in de film. Daniel en ik schelen drie jaar. Dus in dat op zicht voldoe ik aan deze eis." Bellucci speelt de weduwe Lu cia Sciarra. Haar man, een huur moordenaar, is door Bond geëlimi neerd, wat hun verhouding van meet af aan gecompliceerd maakt. Verder is het maar be ter om niet te veel prijs te ge ven over het aandeel van Bel lucci. Dit is wel kort, maar krachtig. Zij mag Daniel Craig onder meer een klap in het gezicht ge ven. „Dat fragment is een soort tango vol haat en liefde." In de ogen van de Itali aanse is Mendes een held. „De meeste regisseurs kie zen bij voorkeur voor jonge re tegenspeelsters van Bond. Vermoe delijk uit commerciële overwegingen, maar dat tast wat mij betreft toch vaak de geloofwaardig heid van een film aan." De wulpse Bellucci, sinds twee jaar geschei den van de Franse acteur Vincent Cassel na een huwelijk van 14 jaar, is dol op dit soort ei genzinnigheid. In haar eigen leven heeft zij al tijd haar eigen weg gevolgd zonder concessies te doen. Zij werd model op haar 13de en sinds haar tienerjaren liepen de mannen achter haar aan. Ze gaat gedurfde keuzes niet uit de weg. Zo speelde zij Maria Magdalena in het gewelddadige The Passion of the Christ van Mei Gibson. Nog heftiger was haar optreden in Irre versible (2002), waarin zij het slachtoffer speelde in een van de gruwelijkste ver krachtingsscènes uit de filmgeschiedenis. Veel doorgewinterde kijkers konden tijdens de première in Cannes haar kwelling niet aan zien en verlieten de zaal. Bellucci is nooit bang geweest om haar volup tueuze lichaam aan haar publiek te tonen. „Welnee", zegt zij gedecideerd. „Mijn lijf is mijn gereedschap. Ik ben er trots op en schaam mij er niet voor. Ook nu niet." De actrice koos pas laat voor het moeder schap. Haar eerste dochter kreeg zij op haar 39ste, de tweede zes jaar later. De va der is Vincent Cassel met wie zij nog steeds een vriendschappelijke band heeft. Als volbloed Italiaanse koestert zij het familieleven. Zodra haar agenda het toelaat reist de in Parijs woon achtige Bellucci naar haar ge boorteland om familie en vrienden te bezoeken. „Mijn familie is mij hei lig. In hun bijzijn vind ik alles wat ik in dit leven waardeer: liefde." Het is uitgesloten dat Bellucci ooit naar Hol lywood verhuist. Dat wereldje trekt haar totaal niet. „Als je in Los Angeles verblijft, draait alles om film. Veel erger is de cultus rond het jong zijn en blijven. En dat jonge actrices hun lichaam laten verbouwen om aan die voorwaar den te voldoen. Ik voel mij gelukkig in mijn lichaam, waarom zou ik dat veranderen? Ik ver oordeel niemand die dit wel doet. Misschien denk ik er over vijf jaar anders over, maar nu ze ker niet." De Bondlady hoopt dat haar rol in Spectre een ommekeer teweeg zal brengen. „Mijn wens is dat meer regisseurs inzien dat rijpere vrou wen ook interessant zijn als begerenswaardige wezens in grote publieksfilms. Vrouwen verlie zen hun charme niet als zij ouder worden." ZATERDAG 24 OKTOBER 2015 Cultuur door Ab Zagt 'Ik ben geen Bondgirl, maar een Bondlady' Spectre gaat donderdag in Nederland in première.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29