De traplift die past op iedere trap ECONOMIE 25 IWitter trakteert Zwakke kroon goed voor Volvo Prosecco: 'Minder smaakvol maar wel veel goedkoper1 General Motors ontkent sjoemelen met Opel Zafira Etihad schakelt rechter in over luchtvaartrechten Air Berlin Twitterbaas Jack Dorsey ver deelt een derde van zijn per soonlijke aandelen Twitter on der het personeel. Het pakket heeft een waarde van 180 mil joen euro. Het nieuws werd verspreid via... een tweet. 'Miss Etam gaat verder met 99 winkels' Vrachtwagenmaker Volvo heeft het afgelopen kwartaal volop ge profiteerd van de relatief zwakke Zweedse kroon. Het verkocht meer auto's in de VS en Europa. De omzet steeg met 9 procent, de winst met 75 procent. ROTTERDAM. Vieren we een feestje met prosecco of wordt het champagne? Wie alleen naar de porte monnee kijkt, is er snel uit. De Italiaanse bubbel tjeswijn kost een fractie vergeleken met de Franse. Maar daar levert de wijn drinker ook heel wat voor in. Een geur van nootjes, geroosterd brood en heel veel fruit. Wie een goede champagne ruikt, snapt meteen wat deze mousse rende wijn uit de gelijkna mige Franse streek zo we reldberoemd maakt, zegt wijnkenner Nicolaas Klei. „Champagnes zijn zoveel complexer en verfijnder dan andere prikwijnen op de wereld. Ook als je de wijn hebt doorgeslikt, proefje de smaken nog steeds." Klei noemt de smaak van prosecco 'vriendelijk drui- vig.' „Eigenlijk is het een hele simpele witte wijn met prik." Een veilige keu ze als je iets te vieren hebt, maar niet zeker weet of mensen van champag ne houden, oordeelt hij. Een van de redenen waar om prosecco's het zo goed doen is zonder meer de prijs. Een fles is er al vanaf een euro of 5. Wie een ech te champagne wil proe ven, betaalt zeker 30 euro. Het prijsverschil zit vooral in de goede naam die champagne al eeuwenlang heeft opgebouwd. Het is sjiek om champagne te drinken en dus kunnen de champagnehuizen hoge prijzen vragen. „Maar het is ook duurder om te ma ken. Fransen gebruiken daarvoor de traditionele methode, het hergisten op de fles waardoor de wijn de karakteristieke bubbel tjes krijgt. De Italianen doen dit met grote tanks." General Motors ontkent dat het in Europa emissieregels heeft overtreden met een van zijn popu laire dieselmodellen. Zwitserse onderzoekers claimen dat de uit stoot van bepaalde Opel Zafira's tot wel zeventien keer hoger kan uitvallen dan de zogeheten Euro 6-normen. De testen die het mo gelijke gesjoemel zouden aanwij zen zijn uitgevoerd in opdracht van de Duitse milieulobbyclub DUH. De onderzoekers namen een Zafira 1.6 CDTi nader onder de loep. Het bleek dat de auto ver schillende emissieresultaten liet zien afhankelijk van of er twee of vier wielen op de testband waren gezet. Maar GM zegt dat het zelf extra testen heeft uitgevoerd en dat alle opgegeven waardes cor rect zijn en in lijn met de regels. „Dat betekent dat de beschuldi gingen duidelijk vals en onge grond zijn." De autobouwer bena drukt daarbij dat in zijn auto's geen technologie aanwezig is die kan bepalen of een wagen op een bepaald moment getest wordt of zich in een lab bevindt. De Arabische luchtvaartmaat schappij Etihad Airways heeft gis teren hulp gevraagd van een Duit se rechtbank in de strijd over luchtvaartrechten tussen de Vere nigde Arabische Emiraten en Duitsland. De rechtbank stelde Etihad voorlopig in staat om vluchten samen met Air Berlin te blijven uitvoeren. Etihad bezit ruim 29 procent van de aandelen Air Berlin en heeft sinds 2012 een zogeheten 'codeshare'-overeen- komst met die maatschappij. Vooralsnog heeft de Duitse over heid geen toestemming gegeven voor de gezamenlijke vluchten in de komende winterdienstrege- ling, die morgen al ingaat. De rechter in Braunschweig verleng de de codeshare-overeenkomst gisteren, op verzoek van Etihad, met twee weken. Volgens de Duit se overheid voorzien de huidige overeenkomsten met de Verenig de Arabische Emiraten momen teel niet in de mogelijkheid om vluchten te delen. Etihad is het daar niet mee eens. Volgens Eti had zijn al ruim 82.000 tickets verkocht voor de betreffende vluchten. Die gaan naar 29 be stemmingen in Europa, de Vere nigde Staten en de Emiraten. Trage wereldhandel raakt Maersk Als gevolg van de zwakke groei van de wereldhandel heeft Maersk Line gisteren een winst waarschuwing uitgebracht voor het hele jaar. Volgens het bedrijf ging de internationale markt voor containervervoer de afgelo pen maanden nog sterker achter uit dan verwacht. Wel verwacht het concern winst in 2015:3,4 mil jard dollar in plaats van 4 miljard. ThyssenKrupp ThyssenKrupp Encasa, wij doen wat wij beloven, al meer dan 60 jaar ThyssenKrupp Swing traplift o a -5003 voor een afspraak De totale export van prosecco - spumante en frizzante bij elkaar - steeg dit jaar met ruim 20 procent ZATERDAG 24 OKTOBER 2015 Martijn Vermeeren curator In kalkgrotten in Reims en Eper- nay komt de chique champag ne langzaam op dronk. Bij prosec- co gaat de rijping veel sneller. Me de daarom is pro secco goedkoper, foto AFP NEW YORK BRAUNSCHWEIG 8,2 Het Zweedse witgoedbedrijf Electrolux heeft afgelopen kwartaal 8,2 procent meer winst geboekt, 159 miljoen euro. Zwakke prestaties in Brazilië en China werden gecompenseerd door de Verenigde Staten en Europa. Het bedrijf verwacht dat de groei verder doorzet. KOPENHAGEN O Uw trap blijft altijd beloopbaar O Meest ergonomische traplift O Meerdere verdiepingen mogelijk met 1 traplift O Snelle levering en montage Bel GRATIS 0800 y,D Excellent "Vraag nu informatie aan, dan kom ik graag bij u langs voor een vrijblijvend advies. Maarten Adriaanse, adviseur Zeeland Stuur de ingevulde bon in een envelop zonder postzegel aan ThyssenKrupp Encasa NV, Antwoordnummer 170, 2920 VB Krimpen a/d IJssel. Naam Adres Postcode Woonplaats Telefoon Email m/v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 25