m 300 Laat je ook blij verrassen. 0 16,- O Ministerie waarschuwt Nederlanders voor noodtoestand door Patricia VJ*. 08:08 500 NIEUWS 19 Eerst een verwoestende wind van meer dan 300 kilometer per uur. Daarna evenveel regen als in Nederland in zeven maanden valt. Dorp wil nieuw heksenproces Verpleger na seks geschorst I af 2 hollands nieuwe. PUERTO VALLARTA. Mexico is hard getroffen door Patricia, de zwaar ste orkaan in de regio ooit. De or kaan van de vijfde categorie be reikte gisteravond laat de kust strook van de Mexicaanse deel staat Jalisco en sloeg daar verwoes tend toe. Over de schade en even tuele slachtoffers was bij het ter perse gaan van deze krant nog niets bekend. Naast de schade veroorzaakt door de enorme windkracht, kampt Mexico met overstromin gen. In Jalisco werd een regenval tot 500 mm verwacht. „Dat is evenveel water als in Nederland in vijf tot zeven maanden valt", al dus weerman Michiel Severijnse van Weerplaza. De bedrijvige havenstad Manza- nillo in de deelstaat Colima kamp te donderdagnacht al met zware regenbuien. De gouverneur van de deelstaat heeft veel scholen ge sloten en de autoriteiten hebben zandzakken uitgedeeld. Inwoners van Manzanillo en omgeving sloegen uit voorzorg proviand in om het, als Patricia de kust bereikt, even te kunnen uit zingen. Ze vrezen vooral de over stromingen die waarschijnlijk met het overtrekken van de orkaan ge paard gaan. In de luxueuze bad plaats Puerto Vallarta werd ook uitgebreid gehamsterd en timmer den restauranthouders en winke liers hun vensters dicht. In Mexico zitten honderden Ne derlanders. Bij het ministerie van Buitenlandse Zaken staan er 285 geregistreerd. Omdat niet ieder een zich laat registreren, ligt het aantal vermoedelijk hoger. Zo'n 15.000 toeristen zijn gisteren in al lerijl geëvacueerd. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Mexico gisteren aangepast. „Afkondiging noodtoe stand in Mexico voor tropische storm Patricia. Wees alert", luidt de boodschap. Meteorologen van het Nationa le Orkaancentrum in het Ameri kaanse Miami waarschuwden afge lopen dagen dat Patricia 'een ui terst gevaarlijke, in potentie cata strofale orkaan' is. Vooral de ra zendsnelle opkomst van de or kaan, een etmaal eerder nog een bescheiden storm maar inmiddels een orkaan van de vijfde en zwaar ste categorie, baart de weerkundi gen zorgen. Volgens Severijnse is de kracht van de orkaan te wijten aan de 'ex treem hoge' watertemperatuur van de Pacifische Oceaan, die met 31 graden 3 graden warmer is dan normaal. „Een situatie die al an derhalf jaar aanhoudt. De warmte van het water geeft de orkaan meer energie." Patricia is vermoe delijk de zwaarste orkaan die ooit op het westelijk halfrond is geme ten. Het gebied Jalisco werd in 2002 getroffen door de zware or kaan Kenna, die met windsnelhe den van 260 kilometer per uur zorgde voor 4 dodelijke slachtof fers en 100 miljoen dollar schade. Veroordeeld als heks, werd Ma ria Bertoletti Toldini di Pikan te bijna driehonderd jaar gele den onthoofd en verbrand. Nu wil de Noord-Italiaanse plaats Brentonico de zaak opnieuw voor de rechter brengen. Een nieuwe rechtszaak zal de mensen van vandaag eraan her inneren dat heksenprocessen 'echte misdaden tegen de men selijkheid' waren, verklaart cul tuurwethouder Quinto Canali. Het Regionaal Tuchtcollege in Zwolle heeft gisteren een so ciaal-psychiatrisch verpleeg kundige geschorst nadat hij seks had gehad met een patiën te. Die kwam in 2011 bij de cri sisopvang met ernstige psychi sche problemen. Tijdens de be- handelperiode wisselden ze deels erotische mails uit. Zo stuurde de man foto's van zijn penis. Het leidde tot orale seks tijdens een behandeling. België wil vluchtelingen ontmoedigen België treft maatre gelen die het onaan trekkelijker moeten maken voor vluchte lingen om asiel aan te vragen. Zo moe ten asielzoekers een verklaring onderte kenen waarin ze aangeven de Europe se rechten, plich ten, waarden en vrij heden te respecte ren. Erkende vluch telingen krijgen een tijdelijke in plaats van onbeperkte ver blijfsvergunning. Dode bij schietpartij op universiteit Drie mensen zijn donderdagavond neergeschoten op de campus van de Tennessee State Uni versity in Nashville, in de Amerikaanse staat Tennessee. Een van hen stierf later aan zijn ver wondingen. Over de dader is nog geen informatie be kend. Wel is be kend dat aan de schietpartij een ru zie om een spelletje voorafging. Nederlandse drugsbende opgerold De Belgische recher che heeft een Ne derlandse bende op gerold die cocaïne en heroïne verkocht in het centrum van het Vlaamse Tie nen. Twaalf verdach ten zijn aangehou den, maakte het Openbaar Ministe rie in Leuven giste ren bekend. De ben de bestond voorna melijk uit twinti gers die dagelijks harddrugs verhan delden. I I rilii.1 IJl r>j v 1 Huawei P8 Lite I ZATERDAG 24 OKTOBER 2015 Mexico getroffen door zwaarste orkaan ooit door Koen Voskuil Mexico wordt getroffen door verwoestende wind met snelheden van meer dan 300 kilometer per uur. Mexicanen brengen hun spullen zo veel mogelijk in veiligheid voordat de orkaan aankomt, foto AFP BRENTONICO ZWOLLE BRUSSEL NASHVILLE TIENEN goud exclusief bij hollandsnieuwe r7l MB/MIN/SMS IO j O u totaal per maand ^3^ - 5 inch HD display - Goede camera's - Slechts 7,7 mm dik Bij hollandsnieuwe zijn we nogal flexibel om het jou gemakkelijk te maken. Zo is er nu bijvoorbeeld één bundel waarmee je zelf bepaalt of je internet, belt of sms't. En wat je ook kiest, het kost altijd hetzelfde. En in combinatie met een Huawei P8 Lite t.w.v. 239,- wordt het helemaal feest. Want die kost nu geen 18,50 maar 16,- per maand. Inclusief 500 MB/MIN/SMS. Dus doe jezelf een plezier. Laat je ook blij verrassen en internet, bel en sms zoals jij het wilt. Kijk voor dit en meer op hollandsnieuwe.nl/pzc l.c.m. 2-jarig contract. Prijs excl. eenmalige kosten ter hoogte van 30,-. Aan deze uiting kunnen geen rechten worden ontleend. Actie geldig tot ten minste 30 november a.s.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 19