Voor de prijs hoef je niet naar de buren si* V- Vissticks €1,29 Topkwaliteit voor een Hollands prijsje Wie zoet is, krijgt... een pepernotenkroket De echte Sinterklaasfan heeft een nieuwe lekkernij om zijn tanden in te zetten. Je moet hem vooral eten met chocoladesaus'. Bij de eerste hap is het wennen. Wie zijn tan den zet in een kroket verwacht iets van vlees. Maar na twee, drie keer kauwen went de smaak van de pepernotenkroket. „Hij is eigenlijk best lekker", klinkt het in snackbar 't Vosje. „Je moet hem vooral eten met chocoladesaus", moedigt bedenker Peter Vos aan. De Rosmalense snackbareigenaar had deze week eindelijk de juiste receptuur voor de pepernotenkro ket. Hij heeft er maanden over na gedacht en gisteren mochten de eerste klanten ervan proeven. „Zelfs de laatste dagen heb ik er nog aan gesleuteld. We hebben hem nog iets vloeibaarder ge maakt en er iets mee kruiden aan toegevoegd." Het idee van de pepernotenkro ket kwam van grote concurrent Fe- bo, geeft Vos eerlijk toe. Die had vorig jaar de primeur met een spe culaaskroket. De Rosmalenaar maakt er een sport van om vreem- de kroketten te bakken. De meel- wormkroketten die hij vorig jaar maakte, sloegen niet zo aan maar die met asperges komen volgend seizoen terug op de kaart. De ko mende maanden hoopt de snack bareigenaar de eerste pepernoten kroket van Nederland aan de man te brengen. Het recept klinkt vrij simpel. Waar er normaal vleesragout in een kroket gaat, zit er nu een ra gout met gekookte pepernoten in. Het vinden van de juiste verhou ding bleek nog niet makkelijk. „Het lukte steeds bijna, maar bijna telt niet", zegt Vos. Eigenlijk moesten er ook nog harde stukjes 'Je moet hem niet bij je friet bestellen. Als dessert is hij best lekker' pepernoot in, maar dat bleek door de hitte onmogelijk. En dan moest er ook nog iets van een saus bij. „Ik heb een aardbeienmayonaise gemaakt, maar die bleek helemaal niet lekker." Pas gisteren kwam hij op de chocoladesaus. „Op zich is-ie best oké", zegt klant Alex de Vaan be leefd als hij een van de eerste exemplaren mag proeven. Maar daarna toch: „Nah, hij is eigenlijk best wel lekker. Het is niet wat je ervan verwacht en je moet hem al helemaal niet bij je friet bestellen. Maar als dessert is hij best lekker." Na 5 december gaat het recept weer even de kast in. Er ligt al weer een nieuw idee klaar: dat wordt een kroket met spitskool en spekkies. (fisksticks 15 m Jumbo Hallo Allerslimste koop Snack van strooigoed door Tom van der Meer Peter Vos met zijn eerste echte pepernotenkroket. foto Koen Verheijden Alex de Vaan klant c |S> Met vis zet je altijd iets lekkers op tafel Jumbo heeft een enorm assortiment en dat zijn niet alleen A-merken, maar natuurlijk ook ons eigen huismerk Allerslimste Koop. Da's topkwaliteit voor een Hollands prijsje. Ook daarom zijn we verkozen tot beste supermarkt van Nederland.*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15