Dubbele moord was gevolg van ripdeal Voor de prijs hoef je niet naar de buren «TUL €1,49 Topkwaliteit voor een Hollands prijsje JJJjILüD Tientallen lopers frauderen in Rotterdam en Amsterdam NIEUWS 11 Oplichters lopen gemiddeld niet eens een halve marathon, maar krijgen wel medaille. AMSTERDAM. Bij de marathons van Amsterdam en Rotterdam hebben dit jaar rro deelnemers een deel overgeslagen, waardoor ze zijn gediskwalificeerd. In Rot terdam fraudeerden 89 lopers, in Amsterdam 21. Dat blijkt uit een analyse van alle tussentijden van de vorige week zaterdag gelopen Amster dam Marathon en de Marathon Rotterdam van zondag 10 april. De valsspelers lieten zich bij de fi nish in het Olympisch Stadion en op de Coolsingel een medaille om hun nek hangen, terwijl zij de 42 kilometer en 195 meter lan ge marathon niet hadden vol tooid. Samen sloegen de 89 frau deurs in Rotterdam zo'n 2.060 ki lometer over. De 21 sjoemelaars in Amsterdam skipten gezamen lijk ongeveer 570 kilometer. Ge middeld zetten de fraudeurs niet eens een halve marathon op hun naam. Rotterdamse zwendelaars sneden gemiddeld 23,1 kilometer af, Amsterdammers zelfs rond de 27 kilometer. De 110 oplichters liepen tegen de lamp na een controle van de tussentijden. De fraudeurs wor den uit de uitslag verwijderd en krijgen geen finish-certificaat. Maar de medaille mogen ze wél houden. Het aantal fraudeurs bij de twee grootste marathons van Nederland die beide door onge veer 12.000 mensen zijn uitgelo- pen, is fors teruggelopen sinds er vorig jaar voor het eerst over werd gepubliceerd. In 2014 telde de Marathon Rotterdam nog 129 valsspelers, tegen 63 in Amster dam. „Mogelijk heeft het effect ge had dat er aandacht voor is en dat wij in staat zijn om mensen uit de uitslag te verwijderen", stelt de Rotterdamse marathondirec- 'Zijn ze in dat uur koffie gaan drinken?' teur Mario Kadiks. De kans is klein dat er sprake is van een ka potte chip die de tussentijden niet waarnam, want de lopers zijn wél op de fmish geregis treerd. In Amsterdam vallen de tijden op van een duo dat samen uitstapte tussen 10 en 15 kilome ter en weer opdook bij 35. „Ben je nou je eigen aan het besodemiete ren", vraagt marathondirecteur Cees Pronk zich op z'n plat Am sterdams af. „Bij deze mensen zijn mijn vraagtekens erg groot", bekent hij. „Zijn ze in die 1 uur en 6 minuten koffie gaan drin ken, of hebben ze de fiets, trein of metro gepakt?" Daarbij waren behalve de twee omgekomen slachtoffers uit Am sterdam, ook leden betrokken van een van oorsprong Noord-Afri kaanse criminele groepering uit België. Dat zeggen bronnen uit de omgeving van deze groep. Bij de geweldsexplosie rond het vakantiehuisje raakten de Am sterdamse No Surrender-captain Brian Dalfour (47) en zijn vriend Muljaim Nadzak (34) dodelijk ge wond. Site Misdaadnieuws meldt dat Dalfour via een versleuteld tekstbericht nog alarm sloeg. 'Ik ben zwaargewond. Hij heeft me hier laten liggen', stond volgens de site in het sms'je. Niet duide lijk is op wie Dalfour doelde. Het ripscenario is in tegen spraak met eerdere berichten dat Dalfour het polderwoninkje zou hebben gehuurd om een conflict uit te praten. Het stoffelijke over schot van Dalfour zou geen spo ren van mishandeling vertonen, wel minstens één schotwond. Milbona _«tÏO<SHURT ,4 Hallo Allerslimste koop Rotterdam Amsterdam ZATERDAG 24 OKTOBER 2015 Marathon? Gewoon met metro Gesmokkelde kilometers per valsspeler door Marcia Nieuwenhuis 40 km 20 km Rotterdam 89 fraudeurs, samen goed voor 2060 km (23,1 gem.) Amsterdam 21, 570 km (26,9) Cees Pronk Marathon Amsterdam door Hessel de Ree HOOGE ZWALUW. De dubbele moord in Hooge Zwaluwe is het re sultaat van een uit de hand gelo pen ripdeal, waarbij criminelen geld of drugs van elkaar proberen te stelen. Jumbo heeft een enorm assortiment en dat zijn niet alleen A-merken, maar natuurlijk ook ons eigen huismerk Allerslimste Koop. Da's topkwaliteit voor een Hollands prijsje. Ook daarom zijn we verkozen tot beste supermarkt van Nederland.* 12 april 2015 Valsspe- Iers in |l Rotterdam sloegen vaak het zuideiljke deel over.. 18 oktober 2015 Eén duo stapte na 10 km uit en bij 35 km weer in. ...terwijl in J Amsterdam valsspelers de eerste 10 tot 20 kilometer oversloegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11