"m k k ZEELAND 7 Cor de Jonge Waterdunen Samenwerking r; Havik Vluchtelingen Grijze meerderheid Onkruidbestrij ding Intercity Natuurlobby Brieven <5"O [2.OP/H In de kritiek op ProjektPlanWater dunen hebben de 'Vrienden van Waterdunen NEE zich vooral ge richt op het ON-fatsoenlijk om gaan met de poldermensen, op 't ON-verantwoord onder zout en vervuild WesterScheldeWater zet ten van kostbare, eeuwenoude en krachtige landbouwgrond, op de ON-begrijpelijke manier waarop men risico's met betrekking tot de volksgezondheid wegwimpelde en op de ON-verantwoorde ma nier waarop men vele miljoenen euro's beschikbaar stelde voor het ProjektPlan Waterdunen. Dat nu blijkt dat er miljoenen te kort zijn om het plan te realise ren, hadden we niet kunnen ver moeden. Nu dat dan toch zo blijkt te zijn, blijkt eens te meer dat ProjektPlan- Waterdunen 'n ON-verantwoord avontuur genoemd mag worden. Kustversterking prima, 'n cam ping opwaarderen niks mis mee als het met bedrijfskapitaal ge beurt, maar ONT-polderen triest...in-en-in-triest Nieuwe top over asielzoekers, niet Tusk maar Juncker schrijft die uit. Duitsland wel uitgenodigd, Neder land niet, we moeten wel solidair zijn, Frau Merkel veroorzaakte met haar allemaal welkom in Duitsland een tsunami van asiel zoekers richting Europa. Duits land mag wel meepraten. De rekening wordt betaald door de belastingbetaler, maar die mag niets zeggen, want de politici zijn gekozen door diezelfde belasting betaler, vinden de politici. Misschien moet Nederland de EU zo snel mogelijk vaarwel zeggen, belastingconstructies zoals Star bucks mogen niet, wel extra beta len aan Europa, eruit stappen zou vreselijk veel geld kosten. Wat kost het nu Griekenland en Euro pa? Nederland is nog altijd een van de grootbetalers maar als er gepraat moet worden, mogen ze niet meedoen. Het lost met deze regering ook niets op, die tekent bij het kruisje, maar perst de belastingbetaler compleet uit. Een referendum over verlaten van de EU? Mag niet van D66. Een reactie op het verhaal in de PZC van 2t oktober, over de havik in de rubriek van Chiel Jacobusse. Normaal kweken hier elk jaar een koppel torenvalken een nest jon gen op, maar als de havik hier broedt, of in ieder geval aanwezig is, laten de torenvalken het afwe ten, want die staan ook op het me nulijstje van de havik, evenals mijn kippen. Er wordt er elke 3 of 4 weken wel één gepakt. Die kippen lopen op 4 a 5000 vierkan te meter eigen grond, maar daar heeft de havik maling aan. Chiel Jacobusse weet ongetwijfeld ook wel dat deze op het menu van de havik staan, alleen schrijft hij dat er niet bij. Overigens lees ik al tijd met belangstelling zijn bele vingen in de natuur. De gevolgen van de vluchtelingen- instroom in ons land zijn voorspel baar. Achtduizend in de maand september, vrijwel allemaal mos- lims.Niet passend in onze cultuur; hun geloof erkent onze 'democrati sche' waarden en normen immers niet.Het homohuwelijk, abortus en nog veel meer zaken die wij als 'normaal' hebben bestempeld, kunnen nooit worden geaccep teerd door de ware islam. Joden, christenen, homoseksuelen moe ten worden gedood, en een vrouw die overspel pleegt, moet geste nigd worden. Niettemin komen duizenden moslims ongehinderd ons land binnen. Waar de islam overheerst, is er geen plaats voor ongelovigen, lees andersdenken den. Duitsland verwerkt dit jaar achthonderdduizend vluchtelin gen. We maken de komende jaren onze borst nat en hoeven ook niet al te sentimenteel te doen over duizenden mannen die hun vrou wen en meisjes achterlaten. Waar om gaan ze niet in het verzet? In de PZC van 21 oktober staat een groot en uitstekend artikel naar aanleiding van een advertentie, ge plaatst door ene heer Geurts, die graag de bezorgde grijze meerder heid méér in de discussie wil be trekken over belangrijke onder werpen. Volgens mij slaat de heer Geurts de spijker op de kop. Het fenomeen van eenzijdige benade ring van een onderwerp door de media is meer regel geworden. Het lijkt wel of journalisten gepro grammeerd zijn (of worden) de mening een bepaalde richting op te schrijven i.p.v. het onderwerp nader te onderzoeken. Wat zij wél behoren te doen! Een paar voor beelden: wie/wat is werkelijk groen of duurzaam en waarom is het burgerinitiatief tot het hou den van een referendum geslaagd? Helaas, jammer voor het goede ini tiatief van de heer Geurts. Het is niet spannend genoeg het onder werp 'de grijze meerderheid' con stant onder de aandacht te breng en van de media.Het levert geen klanten/lezers op en we gaan dus over tot de orde van de dag. Vaak wordt de politiek verweten geen openheid van zaken te geven. De media doet hier van harte aan mee! In de PZC van 21 oktober las ik het artikel over het verbod op het gebruik van het chemische en bo vendien giftige bestrijdingsmid del Roundup. Op dit verbod heb ik en vele anderen met mij, he laas, heel lang moeten wachten. Maar gelukkig is het nu zover Ruim 30 jaar, heb iksamen met vele andere gemeenteambtenaren in Zeeland, vurig gepleit voor dit verbod. Hoera voor onze kinderen kleinkinderende flora en de fau na. Het alternatief voor die chemi sche onkruid bestrijding is ABB. En ABB staat voorAccepteren van onkruid, Branden en Borste len waar nodig om gladheid te voorkomen. Want onkruid is een kruid dat we niet willen en daar ligt ook een oplossing en die luidt „Van die lijst met onkruiden die we eigenlijk niet willen moeten we 90 procent schrappen." En we moeten dat burgerlijke fatsoen eens overboord zetten, omdat dat het gif van die bestrijdingsmidde len vele malen kwalijker is dan dat beetje onkruid. Het gif ligt nu al zo,n 60 jaar en meer op de stra ten en trottoirs en in de openbare plantsoenen. Dat kan niet goed zijn. Ik prijs de dag dat het verbod van kracht wordt.En tenslotte: Dit verbod komt ook de werkgelegen heid duidelijk ten goede. In Te Gast van afgelopen week houdt Lex Boersma een door wrocht pleidooi om Zeeland zijn Intercity weer terug te geven: stops in de grote steden Vlissin gen, Goes en Middelburg, aanvul lend vervoer vanuit de dorpen. Zeeland lijdt al jaren grote schade van het boemelen met de Interci ty op alle Zeeuwse stations en sta tionnetjes. Het is voor mensen die moeten forensen een gruwel en voor toeristen een bevestiging van het perifere karakter van Zeeland. Ook dreigt het gevaar dat NS dit als een buitenlijn gaat zien en overdraagt aan een lokaal vervoer der. Wie vaak met deze trein reist ziet, hoe beperkt de in- en uitstap op de kleine stations is. Soms zelfs niemand. Dit kan zo niet du ren. Het provinciaal bestuur moet vlot werk gaan maken van het her stel van een directe en snelle ver binding met de grotere steden in het westen. Dit op straffe van ver dere isolering en verslechtering van het Zeeuwse imago en het ves tigingsklimaat. Voor bedrijven en voor ons hoger onderwijs." Het alarm van de natuurlobby om te stoppen met de wildgroei van recreatiewoningen op duin en strand is meer dan terecht. Deze wildgroei is al langere tijd bezig en ontsiert onze kustlijn, en als compensatie voor de natuur legt men binnendijks op grote schaal waterputten etc. aan. Het strand, duin en de zee is een uniek beeld en moet niet ten be hoeve van de recreatiesector te worden opgeofferd. We hebben met de Deltawerken het achterliggende gebied veiliger gemaakt, laten ze binnendijk bou- wen( niet te veel)en strand en duin ongerept houden. Mooie strandpaviljoens zijn meer dan ge noeg op het strand. ZATERDAG 24 OKTOBER 2015 In deze rubriek geeft de redactie haar lezers een podium. Daarvoor gelden de volgende voorwaarden: De brief moet duidelijk ingaan op nieuws uit de PZC en daarbij de datum van publicatie noe men. De brief mag maximaal 150 woor den lang zijn. Elke brief wordt geredi geerd. De redactie bekort brieven zo nodig om ze passend te maken. Als er te veel brieven zijn voor de beschikba re ruimte maakt de redactie een selec tie. De redactie zal onsamenhangende bijdragen niet publiceren. Ook brieven met een grove, beledigende of anders zins onbetamelijke inhoud worden ge weigerd. U kunt uw brief richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 Guus Langeraert 't Schuttebocht, Oostburg A.de Waele H.Dunantstraat 20, Koewacht J.Koeman Polderweg 5, 4416 RE Kruiningen Ruud Halberg Noordweg 341 Middelburg Jan Duin Leliëndaleweg 15 4328 LD Burgh-Haamstede Kees Krijger Wagnerlaan 2 Vlissingen Henk Licher Spanjaardstraat 52 Middelburg Thon Bastiaans Drostlaan 1,Sluiskil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 117