Oosterscheldestappers hebben de wind mee N-Beveland bezorgd over baden Kleine brandjes, maar grote zorgen Uitkijktoren op havenplateau kan het dorp bekendheid geven als driewaterpunt BEVELANDEN en THOLEN 9 Dorpsraad ziet in toren een 'vloeibare variant' op het drielandenpunt. Wanneer Kamper land een uitkijkto ren wil, zet die dan op het havenplateau. Dat is een van de suggesties in het plan dat Archi tectenbureau Roos-Ros momen teel uitwerkt om de dorpskom aantrekkelijker te maken. Door de toren op het havenpla teau neer te zetten, in het verleng de van de één kilometer lange Veerweg, bevorder je dat bezoe kers die weg gaan gebruiken als loop- of fietsroute. En dat is pre cies wat de dorpsraad met de Veer weg voor heeft, redeneert het ar chitectenbureau. Toren bevordert het gebruik van de weg door de dorpskom als autoluwe loop- of fietsroute Maar het dorp kan natuurlijk ook kiezen voor een andere plek, zegt bedenker Sander Ros. Het idee is met zo'n toren een 'driewa terpunt' te realiseren, een plek vanwaar je zowel Noordzee als Oosterschelde en Veerse Meer kunt zien. De dorpsraad hoopt daarmee een 'vloeibare variant' binnen te halen op het wijd en zijd bekend staande drielandenpunt. Oor spronkelijk werd gedacht aan een simpele houten toren. Maar dat oogt dan nogal plomp. Ros denkt eerder aan een rank bouwwerk van staal, glas en steen of beton. Wil je vanuit Kamperland zicht krijgen op de Noordzee, dan hoefje niet tot in de hemel. Zo'n vijfentwintig meter omhoog is ge noeg, schat hij in. Schetsen Hoe zo'n toren er precies uit ziet, laat hij nog even in het mid den. Er liggen al wel wat schetsen. Maar hij wil eerst horen welke kant het dorp er mee op wil. Daar toe wordt nog een workshop ge houden, bedoeld voor inwoners en ondernemers. Hoe hoog de uitkijktoren pre cies zou moeten worden, wil die ook zicht bieden op de Noordzee, is nog niet opgemeten. Wel zijn er al wat ideeën over bijkomende functies. Gedacht wordt aan een glazen vloer boven in de toren - 'zodat je er het idee hebt door de lucht te 'lopen'. Een ander idee is de realisering van een klimwand aan de binnen kant. Mogelijk kunnen ook voor zieningen worden aangebracht voor de winning van wind- of zon- ne-energie. Tijdens eerdere workshops zijn al ideeën uitgewerkt om de Veer weg de sfeer te geven van een au toluwe promenade met bijzonde re winkeltjes, kunst en oude am bachten. Daar kwam een voorstel uit voort de weg - uitgezonderd het meest zuidelijke deel - nog slechts in één richting te laten be rijden. Autoverkeer vanuit het Gedacht wordt aan een glazen vloer in de top, 'zodat je er het idee hebt door de lucht te lopen' noorden zou er dan omheen moe ten worden geleid. Niet iedereen in het dorp is daar blij mee, bleek afgelopen woensdag tijdens een presentatie. Maar er was volop steun het idee toch verder uit te werken, proefde dorspraadsecretaris Hans Drie- donks de stemming. Hij hoopt uit eindelijk ook de critici voor het plan te winnen. Waar de wandelactiviteiten eerst nog onder het Evenementen Co mité Smalstad vielen, werd al snel besloten om van de Ooster scheldestappers een aparte vere niging te maken. Die is de afgelo- 'De wandelsport is op het moment ontzettend populair' pen jaren gegroeid als kool. „We hebben de wind mee", stelt vi ce-voorzitter Jan Oudesluijs. „De wandelsport is op dit moment ontzettend populair." De vereni ging houdt het hele jaar door tal van wandelevenementen. Op de agenda staan onder meer een wintertocht, marathontocht, na- zomertocht en de kommetje snerttocht. Daarnaast organise ren de Oosterscheldestappers ook de avondvierdaagse. In het kader van het vijfjarig bestaan vindt vanavond het eve nement (Ver)licht! plaats, een avondwandeling met drie afstan den: 6,12 en 18 kilometer. Onder weg komen de lopers tal van ver lichte dingen tegen en maken ze kennis met de legende van de Haes. De Oosterscheldestappers organiseren de tocht samen met andere verenigingen uit Sint- Maartensdijk en Scherpenisse. Deelname kost 6 euro. De op brengst gaat in z'n geheel naar Stavoorde, dat spaart voor de bouw van een Thools vakantie huis voor ernstig zieke mensen. „We hopen op 500 deelnemers", zegt Oudesluijs. De start van de 18 kilometer is om 18.00 uur bij sport- en gemeenschapscentrum Haestinge. De twee overige af standen beginnen een uur later. Het college van B en W heeft daarom besloten alle zwembaden in de gemeente aan een bouwkun dige inspectie te onderwerpen, en dat jaarlijks te herhalen. De gemeente schrok wakker van een klacht over één van de zwembaden. Hoewel de klacht zich richtte op een 'cosmetisch' aspect, kwam er toch ook 'weer de schijn van constructieve gebrek kigheid' uit naar voren. In 2012 zijn de zwembaden voor het laatst gecontroleerd. Dat gebeurde op aandrang van de In spectie Leefomgeving en Trans port. Het bad in Wissenkerke ver keerde in zo deplorabele staat dat het nu grondig wordt gerepareerd. De gemeente kon of wilde deze week niet zeggen wat de klacht be helst en welk zwembad het be treft. De klacht werd afgelopen maand ingediend bij de GGD. Die verwees door naar de gemeente. Volgens Weydema is het tot nu toe gelukt om steeds op tijd aan wezig te zijn om te voorkomen dat de branden voor echt gevaar zorgen. Maar het moment dat de brandweer net te laat is kan wel komen. De branden vinden vaak plaats in de bebouwde kom naast woningen. „Dat vuur kan over slaan en voor grote problemen zor gen." De politiechef vertelde ook dat momenteel samen met de ge meente wordt nagedacht om iets te doen aan de vele inbraken in de beide Walcherse steden. Whatsapp-groepen van buurtbe woners die elkaar en de politie in seinen als ze iets verdachts zien, zijn daarbij nadrukkelijk in beeld. Burgemeester Harald Bergmann van Middelburg zei dat als er wijk bewoners komen met het plan zo'n groep op te zetten, de ge meente dat zeker zal ondersteu nen. Bergmann vindt het belang rijk dat zulke initiatieven vanuit de bevolking komen. Boomkwekerij en Groenbedrijf De Fruittuin v.o.f. Noordzee ■^sterschèiile ZATERDAG 24 OKTOBER 2015 Kamperland als vergezicht door Henk Postma door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK. Wat begon als een bescheiden initiatief om af en toe in groepsverband te wandelen, is uitgegroeid tot een bloeiende vereniging met 250 le den. De Oosterscheldestappers uit Sint-Maartensdijk bestaan vijf jaar. Dat vieren ze vanavond. Jan Oudesluijs vice-voorzitter door Henk Postma WISSENKERKE. Noord-Beveland is bezorgd over mogelijke 'construc tieve gebreken' bij zwembaden in de gemeente, 'met gewonden of er ger tot gevolg'. door Emile Calon MIDDELBURG. Een serie betrekke lijk kleine brandstichtingen in Mid delburg en Vlissingen baart de poli tie zorgen. Dat zei politiechef Ro nald Weydema gisteren. Het gaat volgens hem nu nog om kleinere brandstichtingen in afvalcontai ners, schuttingen en coniferenha- gen. Het is NU planttijd. Wij zijn het adres voor al uw tuinplanten, sierheesters, leibomen en (fruit)bomen. Oude fruitbomen in soorten en maten. Wij zijn ook leverancier voor Stichting Landschapsbeheer Zeeland Tevens bezorging en plaatsing mogelijk. Ook voor tuinaanleg en renovatie M Geopend op donderdag vrijdag en zaterdag van 8.30 tot 16.30 Wemeldingse zandweg 10, Kapelle, Tel. 0113-342944, Mob. 0611395456, www.defruittuin.com Bron: Roos Ros Architecten Bewerking: Eva Bonneur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 113