'Rotonde Tiendenplein moet nu al worden aangepast' Parkeercontroles in Goes wellicht uitbesteed Tholen wil meer huizen bouwen dan mag 2 iJaccbusse 8 BEVELANDEN en THOLEN Praten over ziekte van Crohn Nu er overeenkomst is over ontwikkeling van de Goese Poort, komt ook aanpassing van het Tiendenplein in beeld Goes moet toeleggen op het controleren van parkeerkaartjes. Daar wil de gemeente vanaf In de regio Mijn dorp, mijn stad Speuren naar vroeger in het slik T\j\f \Nö9 ermee\i door Luc Oggel GOES De rotonde Tiendenplein in Goes moet nü eigenlijk al worden worden aangepast. Niet alleen gelet op de toekom stige ontwikkelingen. Het ver keersplein ('s-Heer Hendrikskin- derendijk/Middelburgsestraat/ Ringbaan-West), ooit een van de eerste tweestrooksrotondes, heeft nu vaak al te weinig capaciteit. En dat zal alleen maar toenemen, den ken burgemeester en wethouders. Daarom is het voorstel om het Tiendenplein om te vormen naar een vijftaks-turborotonde. Die kan veel meer verkeer aan. Nood zakelijk, gezien de ontwikkelin gen die op stapel staan, zoals van het aangrenzende bedrijventer rein Goese Poort. Op die nu ver kommerde plek komt in ieder ge val een bouwmarkt (Gamma) en een Chinees-Indisch restaurant. Met die twee nog overgbleven par tijen (van de vier) is een overeen komst gesloten. Veilinghuis De Ja ger kan blijven zitten. Dan blijft in het noordelijkste deel van het terrein, tegen de woonwijk Goese Polder aan, nog één kavel over voor eventueel recreatieve activi teiten. Als buffer tussen de wonin gen en het terrein wordt gedacht aan een extra waterberging. De financiering van de ontslui- ting van de Goese Poort (in casu de opwaardering van het Tiende plein) was altijd een struikelblok, maar daarover zijn nu afspraken gemaakt met de martkpartijen. Zij doen een flinke duit in het zakje door Luc Oggel GOES. Goes bekijkt of parkeercon troles deels of wellicht volledig kunnen worden uitbesteed. Dat zei wethouder Loes Meeuwisse deze week tijdens de commissievergade ring. De gemeente lijdt momenteel verlies op parkeercontroles, het kost meer dan het opbrengt. Dat evenwicht moet worden hersteld, het streven van de gemeente is om de handhaving volgend jaar kostendekkend te hebben. Daar voor moeten de kosten omlaag, ze ker nu de rijksvergoeding voor processen-verbaal aan gemeenten is geschrapt. Het werk geheel of gedeeltelijk uitbesteden is een mo gelijkheid, zei Meeuwisse. Raadslid Carel Bruring (Groen links) zou vooral graag zien dat parkeercontroleurs een positiever imago krijgen. „Ze moeten een visitekaartje zijn." Generaal Eisenhowerlaan 78 Middelburg 10 JAAR vnjikk In de wijk Klarenbeek Twee-onder-een-kap 4 slaapkamers Fraaie badkamer+keuken Ruime, zonnige tuin Ruime oprit met garage Vraagprijs 299.000,- k.k. en voor de gemeente is daardoor een 'overbrugbaar gat' ontstaan, al dus B en W. Volgens het college is omvorming van het Tiendenplein niet alleen van belang is voor de ontwikkeling van de Goese Poort, maar voor de hele noordzijde van Goes en woningbouwproject Goe se Schans in het havenindustriege bied. „Er doet zich nu een mooie kans voor om voor een relatief laag bedrag dat door de gemeente geïnvesteerd moet worden, het Tiendenplein en de entree van de stad op te waarderen", houden zij de gemeenteraad voor. Het geld moet uit het woning bouwproject Goese Schans ko men, want de verwachte verkeers toename op het Tiendenplein zal onder meer het gevolg zijn van de toekomstige Albert Heijn XL-su- permarkt aan de Westhavendijk. Die opent naar verwachting in 2019. Overigens moet daar de Ringbaan-West (vanaf de Joachi- mikade tot aan de rotonde) voor worden verbeterd. THOLEN. De gemeente Tholen wil de komende tien jaar hon derden huizen meer bouwen dan de provincie toestaat. „Daar gaan we met de gedepu teerde over praten", zegt wet houder Peter Hoek. „Wij wil len de regie voeren over onze eigen toekomst." Als het aan de provincie ligt, bouwt Tholen de komende tien jaar maximaal 360 wonin gen. De gemeente wil er wel 700 bouwen. Volgens Hoek is dat niet onrealistisch. „Alleen dit jaar al komende we ruim bo ven de honderd uit", stelt hij. De wethouder noemt Veste- tuin en Stadszicht in Tholen en de Suzannapolder in Sint- Annaland als wijken waar vol op wordt gebouwd. De gemeente zegt niet zo goed te begrijpen waarom er juist vanuit Zeeland restricties worden opgelegd. Volgens Hoek is Tholen op het gebied van woningbouw totaal geen concurrent voor andere Zeeuw se gemeenten, maar eerder voor gemeenten in West-Bra bant. Hetzelfde geldt volgens hem voor bedrijventerreinen. De provincie overweegt een rem op de groei van sommige terreinen te zetten, maar Tho len wil van dat soort restricties verlost blijven. Meer nieuws zie: www.pzc.nl GOES Naar Watertoren met kunstenaar Dave Meijer In het nieuwe pu blieksprogramma van de Vleeshal in Middelburg nemen kunstenaars hun pu bliek mee naar inspi rerende plekken in Zeeland. Woensdag 28 okto ber is de beurt aan kunstenaar Dave Me ijer, die zijn publiek uitnodigt bij de Wa tertoren in Goes. Daar vindt hij name lijk de uiterste con centratie die hem drijft tot het maken GOES van nieuwe schilde rijen. Daarnaast biedt de Watertoren een uitzicht over het land schap, dat het grote thema is van Meijers' werk. Hierna neemt hij deelnemers mee naar zijn atelier. Deze activiteit duurt van 15.00 tot 17.00 uur en start bij de Watertoren in Goes, aan Watertorenstraat 59. Deelnemen is gra tis, reserveren is ver plicht. Dit kan via office@vleeshal.nl, on der vermelding van Dave Meijer. Het nieuwe publieks programma 'So you don't get lost in the neighbourhood' van de Vleeshal in Mid delburg nodigt Zeeuwse kunste naars uit om een kompas te zijn en hun publiek mee te nemen naar plekken in de provincie die voor hen interessant of inspirerend zijn. De afdeling Zeeland van de Cro hn en Colitis Ulcerosa Vereni ging Nederland houdt donder dagavond 29 oktober een the mabijeenkomst voor mensen met de ziekte van Crohn of Co litis Ulcerosa. Deze bijeen komst begint om 19.30 uur in het ADRZ in Goes. Dr. M. van Mourik en dr. J. Sarneel spre- Speeltuinvereniging Hoedje Wip houdt 29 en 30 oktober 'Hutjes op Hoedjes'. Kinderen kunnen deze twee dagen een hut bouwen op het veldje aan de Vinningestraat in Hoedekenskerke. De huttenbouw start donderdag om 9.30 uur. Vrijdag kan er nog de hele dag in de hutten gespeeld worden. ken dan over het omgaan met de klachten die een chronische darmziekte met zich mee brengt, darmpoliepen en de re latie tot darmkanker. Er is gele genheid om vragen te stellen, daarnaast is er een informatie stand van de organisatie aanwe zig. Meer informatie via het CCUVN: 0348-420780. RILLAND Het Instituut Voor Natuuredu- catie en duurzaamheid (IVN) gaat donderdagochtend 29 okto ber op excursie naar de slikken van Rilland. Kinderen tussen de 8 en 12 jaar oud gaan met een gids op zoek naar sporen van mensen die ooit op de slik ken hebben gewoond. De ex cursie begint om 10.00 uur aan de zeedijk, bij de boerderij aan de Zimmermanweg 7 in Ril land. De kosten zijn 2 euro. Aanmelden: www.ivn.nl/dzd. Zaterdag ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Elles- diek, 14.30 uur - Pre sentatie van het boek 'Kwa zei bure' van Jopie en Jan Minnaard GOES Omnium, 12.00 -18.00 uur - Jaarlijk se Moves-dag, dans- evenement met workshops en dans- shows; Theater De Mythe, 20.00 uur - Concert Def Ameri cans Johnny Cash Tribute Band, 'Boom- Chicka- Boom' 'S-GRAVENPOLDER De Ontmoeting, 09.30-13.00 uur - Crea groep van de PKN gemeenten 's-Gravenpolder en Baarland houdt ver koop; HEINKENSZAND De Stenge, 19.30 -21.30 uur - Concert 'Ons Genoegen', Brassband Excelsior en Brassband Ba- chus KRUININGEN Ichtuskerk, 09.30 -13.00 uur - Tweede hands kleding- beurs, minimarkt en mogelijkheid au to te laten wassen RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 20.00 -22.15 uur - Voorstel ling Peter Panne- koek WOLPHAARTSDIjK Papeweg 10, 11.00-15.00 uur - Zwerfboekenmarkt YERSEKE Gebouw 'De Ha ven', Dreef 6, 14.00-20.00 uur - Bijzondere vogelten toonstelling Zondag BAARLAND Strandbrasserie de Landing, 16.00- 19.00 uur - Optre den CIA Coverband ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Elles- diek, 14.30 uur - Concert 'Flashback' met muziek uit de jaren '60 GOES Doopsgezinde Kerk, Westwal 41, 10.00 uur - Lezing theoloog en schrij ver Egbert Rooze; Café de Post, Grote Markt 16,17.00 uur - Optreden 'De Roy Mette Band' HOEDEKENSKERKE Monument achter Protestantse Kerk, 10.30-12.30 uur - Herdenking beschie tingen en bevrij ding van het dorp KRUININGEN Zwembad Den In- kel, 14.00-15.30 uur - Paddenstoelenex cursie Dorpsstraat 48 www.jacobusse.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 112