de outfit Aad draagt graag iets met bootjes Kunstuitleen geopend in bibliotheek Hulst 6 ZEEUWS-VLAANDEREN Open huis 25-jarig crematorium Ravottend weerbaar worden Voor HulstArt, een organisatie die zich inzet voor de huisves ting van kunstenaars in Hulst, is hiermee een droom uitgekomen. HulstArt deed eind vorig jaar nog mee aan de kerstmarkt in Hulst om genoeg geld voor de in richting van een Kunstuitleen bij elkaar te krijgen. Dat is gelukt. Ie dereen die een kunstwerk in huis wil halen, kan nu ook in Hulst terecht. De Hulster Kunstuitleen, die samenwerkt met onder meer Toonbeeld in Terneuzen en het Centrum voor Beeldende Kunst Zeeland, biedt de mogelijkheid vanaf drie euro per maand een kunstwerk te huren. De collectie waaruit kan worden gekozen, be staat uit drieduizend werken, waaronder schilderijen, foto's, te keningen en beeldhouwwerken. De Kunstuitleen is te bezoeken tijdens de openingstijden van de bibliotheek. De officiële opening is zater dag 14 november, de nationale dag van de kunstuitleen, om 11.00 uur door wethouder Frank van Driessche. in de regio Verkoop, inkoop en info op vogelbeurs In het zaaltje aan de Edvard Grieg- hof 113 in Terneuzen is morgen een vogelbeurs. Hier kunnen lief hebbers vogels ruilen, kopen of verkopen. Ook kunnen belangstellenden in formatie uitwisselen over het kweken van vogels en staat er een stand met vogelvoer en andere vo gelbenodigdheden. De beurs begint om 9.30 uur en sluit om 12.30 uur. Meer informa tie is te vinden op de website www.vogelbeurs-terneuzen.nl. Kinderspeurtocht in museum Warenhuis Het nieuwe streekmuseum Het Warenhuis in Axel komt volgen de week, in de herfstvakantie, met een kinderspeurtocht: één voor kinderen van 4 tot en met 8 jaar en één voor 9- tot en met 12-jarigen. Ze krijgen na afloop li monade en een presentje. Toe gang voor de kinderen is gratis, hun begeleiders betalen wel en tree. Het Warenhuis aan de Markt in Axel is woensdag tot en met za terdag geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Informatiemiddag stamboomonderzoek Wie altijd al de stamboom van zijn familie wilde uitzoeken, kan daar vandaag, vrijdag, een begin mee maken. In de openbare bibli otheek van Terneuzen wordt een inleiding gegeven over stamboom onderzoek. Experts van de Neder landse Genealogische Vereniging, afdeling Zeeland, en de oudheid kundige kring De Vier Ambach ten geven ook persoonlijk advies. De gratis bijeenkomst is van 14.00 tot 17.00 uur. 'Braziliaanse Koorts' draait in Ledeltheater De documentaire 'Braziliaanse Koorts' is zondag weer te zien in het Ledeltheater in Oostburg. Ook de makers van de film, Arjan van Westen en Monique Schout- sen, zijn aanwezig. Na de verto ning blijven ze om vragen van be zoekers te beantwoorden. 'Brazi liaanse Koorts' gaat over Zeeu wen, met name uit het Land van Cadzand, die na hun emigratie naar Brazilië lang vergeten waren. De film begint om 15.00 uur. Mijn stad, mijn dorp Het crematorium in Terneuzen bestaat 25 jaar. Uitvaartverzorger Monuta staat daar morgen, zater dag, bij stil met een open dag. De bezoekers krijgen een rondlei ding door het gebouw aan de Bel- lamystraat 28c. In 25 jaar is er veel veranderd, onder meer wat be treft de technische installaties. Er zijn ook workshops. Een kun stenares, gespecialiseerd in herin neringsschilderijen, laat zien hoe zij schildert met as. Ook staat er een speciale lezing op het programma. Vanaf 15.00 uur vertelt Yvon Knegtel hoe ze is omgegaan met het verlies van haar man en hoe ze dat heeft ver werkt. De open dag in het crema torium is van 10.00 tot 17.00 uur. AXEL. Gregoriuscen- trum, 13.30 uur: Kaarten, biljart competitie. CLINCE. ZaalMal- pertuus, 13.30 uur: Prijskaarten, bin go; Tragel Zorg, Sterre- terrein, Sterredreef 37-39,14-00-15.30 uur: Open huis nieuwe snoezel- ruimtes. huis, 13.45 uur: KBO koersbal. HEIKANT. Brasserie Du Commerce, 19.30 uur: Kaarting. HOEK. De Loven- hoek, 9.30 uur: Bil jarten. HULST. De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, fysio gym.; 10.15 uur: Nia dans; 13.00 uur: Biljarten Kanaalzone; De Serre, 13.00 uur: Kaarten; Den Dullaert, 18.00- De Binnendeur, 13.30 uur: Kaarten; Café In den Dwaes, 19.00 uur: Kaarten De Troefslag; Café De Klaroen, 22.00 uur: The Good, The Bad Bart. NIEUW NAMEN. Ca fé 't Verdronken Land, 19.30 uur: Volksmuziekgroep Baneran. OSSENISSE. 'tSchal- lemaaj, 20.00 uur: Mondharmonica workshop. SAS VAN GENT. St. Albert, 13.00 uur: KBO biljarten, vrij kaarten/bridge. SINT JANSTEEN. Ca fé de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 13.00 uur: KBO biljarten. SLUISKIL. Meulen- gat, 13.30 uur: Biljar ten. te, 10.00-17.00 uur: Rommelmarkt en bazaar; De Kameleon, 19.00 uur: Disco voor kin deren; Scheldetheater, 18.45 uur: Workshop band Percossa; 20.00 uur: show Percossa, The real deal; Kerkzaal ziekenhuis De Honte, 14.00 uur: Themamiddag borstreconstruc- ties. „Ik draag een lekker zittende spijkerbroek, overhemd met blauwe ruitjes en een blauwe trui. Een aantal van de schepen waarvan de naam op mijn trui staat, heb ik als boot verkocht in mijn winkel! En de schoe nen die ik draag, noem je loafers, het zijn bootschoe nen. Vaak draag ik blauwe of bruine onder jeans. De ze zijn van Splenter, ook een bootjesmerk." „Nee, zeker niet. Of het nou zondag of woensdag is of dat ik op vakantie ben, het maakt niet uit: ik draag dit." „Nautisch en netjes. Ook is het belangrijk dat het lekker zit. Ik draag graag donkerblauw en ga alleen naar goede modewin kels. Ik heb geen behoefte aan goedkope kleding. Zo'n trui van Paul en Shark die ik vandaag aan heb bijvoorbeeld is niet goed koop: zo'n vierhonderd euro. De ze trui en cap zijn beide van Paul en Shark, dat is een Itali aans merk. Thuis heb ik zulke stapels (Versteeg houdt zijn han den zo'n 40 centimeter boven el kaar, red.) truien liggen." Aad Versteeg (81) uit Ter- neuzen heeft veertig jaar gevaren, hij was musicus op de boten van SS Rotterdam, de Holland- Amerika Lijn. Tegenwoordig heeft hij een winkel met minia- tuurboten, Captains Cabin in Terneuzen. wit shirt en dan ben je al lekker netjes. Het is dan sportief én nau tisch. Een verwassen broek mag tegenwoordig ook, die draag ik ook wel eens. Maar er mogen van mij geen gaten in zitten hoor, daar houd ik niet van! „Je kan tegenwoordig al op jeans een colbert dragen met een door Marjoleine Kramer Kleurrijk, sober, lang, kort, opval lend of juist alledaags. De PZC vraagt wekelijks naar de redenen van iemands kledingkeuze. Van daag: Aad Versteeg (81uit Terneu- zen. door Harmen van der Werf HULST. Hulst heeft een eigen Kunstuitleen, gevestigd in de bibliotheek in gemeenschapscen trum Den Dullaert. TERNEUZEN AXEL TERNEUZEN OOSTBURC SAS VAN CENT Toneelclub Siesa in uitverkocht huis Toneelvereniging Siesa heeft het weer voor el kaar. De uitvoeringen van de jongste produc tie, de komedie 'Scho ne Schijn', in De Statie in Sas van Gent zijn ko mende zaterdag en zondag uitverkocht. Liefhebbers die het stuk nog willen zien, moeten naar De Halle in Axel, waar Siesa de komedie nog drie keer op de planken zet: 31 oktober, 6 en 7 no vember. Kaarten zijn verkrijgbaar via onder meer de website van de Sasse toneelvereni ging: www.siesa.nl. TERNEUZEN WATERLANDKERKJE Mandolineconcert Mandolinespelers Mari na Eckhardt (foto) en Svetlana Tratch (samen Mandolino) en organis- te Willie den Hollan der geven zondag een concert in het 't kerkje aan de Molenstraat in Waterlandkerkje. Ze spelen klassiek werk van onder anderen Vi valdi, Bach en Bottesi- ni. Aanvang is om 14.30 uur, toegang kost 10 euro. RETRANCHEMENT Concert Nightshift Het muziekgezelschap Nightshift treedt zon dag om 11.00 uur op tijdens een koffiecon cert in de hervormde kerk aan de Dorps straat in Retranche- ment. Nightshift speelt luis- termuziek en een mix van faits divers, ma gisch realisme en be schouwingen over het leven en de liefde. De toegang tot het concert is gratis, even als de koffie in de pau ze. AXEL Ravotten en lachen, maar óók leren over weerbaarheid en respect. Leerlingen van basisschool de Sterrenpracht in Axel kregen de afgelopen zes weken judoles. De school deed mee met Schooljudo, een landelijk project waarbij plaatselijke sportscholen basisscholieren in zes lessen warm maken voor judo. Ook wordt gepromoot dat judo goed is voor so ciale en motorische vaardigheden. Op de Sterrenpracht kregen de groe pen vier tot acht les van sportcentrum Delta uit Axel. Meester Dolf Spak- man van groep 4 vond het geslaagd: „Ook verlegen kinderen zie je goed meedoen en een aantal kinderen denkt er zelfs over om op judo te gaan." Cisteren namen de scholieren hun diploma van wethouder Jack Begijn in ontvangst en de 9-jarige Kim mocht proberen om hem in de houdgreep te nemen. Dat lukte moeiteloos, foto Peter Nicolai VRIJDAG GRAAUW. Dorps 21.00 uur: Woon- Bouwbeurs. KLOOSTERZANDE. TERNEUZEN. De Ves Wat heb je aan? Draag je deze kleding spe ciaal voor je winkel? Hoe zou je je kledingstijl om schrijven? Hoe zorg je dat je nautisch gekleed gaat als je budget niet zo groot is? Aad Versteeg kleedt zich dag nautisch. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 80