Plan voor bouw vier landhuizen in Thools buitengebied is van de baan pJaccbusse Basisschool Wilhelminadorp ziet leerlingenaantal stijgen met vijftien procent BEVELANDEN en THOLEN 7 Met nieuwe middelen en een continurooster houdt de school het hoofd boven water. Goes rooit bomen Kloetingseweg We hebben nu 68 leerlingen. Dat zijn er ne gen meer dan volgens de prognoses. En er ligt nog meer in het verschiet." Aan het woord is Carla Jansen, directrice van de Stamperiusschool in Wilhelmina dorp. De basisschool had al een aantal jaren te maken met een te ruglopend leerlingenaantal. Het werd tijd om iets te doen, voordat het krimpmonster ook Stampe rius zou vermorzelen. „Één van de ouders kwam toen met het idee van de Steve lobs-school. Zou dat niks voor ons zijn? Daar is het bestuur toen op gedoken", vult Nobego-bestuurs- voorzitter Pim van Kampen aan. Uit dat idee is de huidige schoolvorm ontstaan. Voor de lunch hebben de kinderen lessen van dertig minuten, 's middags is dat drie kwartier. Een klas heeft niet langer één onderwijzer, maar gaat van vakspecialist naar vakspe cialist. Daarnaast speelt de I-pad een belangrijke rol. „Maar niet zo belangrijk als Maurice de Hond zou willen, hoor", vertelt Van Kampen. Hij noemt De Hond de messias van de nieuwe tijdsscho- len. „Die kwam op een gegeven moment met een app voor han denarbeid. Toen heb ik hem ver teld dat Zeeuwen gewoon kleien met hun handen." Van Kampen wil er maar mee aangeven dat Stamperius geen echte Steve Jobs-school is. „We zijn er wel van afgeleid, maar geven onze ei gen Zeeuwse invulling daaraan. De iPad is slechts een hulpmid del." Jansen legt uit hoe de organi satie in elkaar zit. „We zijn een C>4NT-school. Dat staat voor on- 'Ik heb Maurice de Hond verteld dat Zeeuwen gewoon kleien met hun handen' derwijs voor de nieuwe tijd. We gebruiken nieuwe middelen en zijn aangesloten bij de landelijke 04NT-stichting. Daar hebben we tenminste mensen om mee te sparren. Want in Zeeland zijn we nog de enige. Al willen ze er in Borssele en Schore nu ook mee be ginnen." Zowel leerlingen, leerkrachten als ouders zijn zeer tevreden over de nieuwe opzet. Bij die opzet hoort nu ook het continurooster. Ook dat levert volgens leerlingen voordelen op. „Nu zijn we eerder uit en kunnen we feestjes geven op dinsdag, bijvoorbeeld", legt leerlinge Kiara Verburg uit. „Het nadeel is dan weer wel dat je niet meer thuis eet tussen de middag. Maar met de groep is gezellig." Klasgenote Iris Wagenaar noemt een ander voordeel. „Als je wat leuks gedaan hebt in het weekend, kan je de foto's met de iPad laten zien op het bord. En met de iPad kan je thuis veel beter je lesmateriaal oefenen." Ook Alex Piso ziet de vooruit gang. „Je kan op het stilteplein zelf beslissen wat je gaat doen. Ik was niet zo goed in tafels, dus daar ben ik mee aan de slag ge gaan. Nu sta ik op 99 procent." „De leerkrachten ervaren dat ze meer tijd voor instructie heb ben", vertelt directrice Jansen. „En de ouders zijn onze beste ambassa deurs. Die zijn heel betrokken en zorgen zodoende voor reclame." 'Je kan zelf bepalen waar je meer aandacht aan wilt geven' Ales Piso 'Als je wat leuks hebt gedaan, kan je dat met de iPad presenteren' 'Nu zijn we eerder uit en kunnen we feestjes geven op dinsdag' Aan de Mosselhoekseweg staat nu nog een vervallen kassencom plex. Het idee was om de kassen te slopen en vier landhuizen te rug te bouwen in het kader van de zogeheten ruimte-voor-ruim te-regeling. Agrariërs uit de buurt zien dat echter niet zitten. Ze zijn bang dat ze worden belemmerd in hun bedrijfsvoering als toekomstige bewoners gaan klagen over bij voorbeeld stank- en geluidsover last. De boeren stapten met suc ces naar de Raad van State. Die zette in 2012 een streep door het plan. Hoewel daarna, mede op aan dringen van Florestede, nog wel een nieuw en beter bestemmings plan werd opgesteld, kiest de ont wikkelaar nu voor een andere weg. „Het is een hoofdpijndos sier geworden", stelt Gert Rom- me vast. „Niet alleen voor ons, maar ook voor de gemeente en de omwonenden. Wij zien dat de weerstand bij de agrariërs er nog steeds is en bovendien staan die kassen al tien jaar te verpaupe- 'De kassen staan al tien jaar te verpauperen, het wordt tijd om de patstelling te doorbreken' Gert Romme Florestede ren. Het wordt tijd om de patstel ling te doorbreken." Het plan is nu nog maar één woning terug te bouwen aan de Mosselhoekseweg. Dat is ter ver vanging van het leegstaande huis dat er op dit moment al staat. De andere drie woningen mag Flor estede elders in de gemeente Tho- len bouwen. „Want laat duidelijk zijn dat wij vinden dat we recht hebben op de bouw daarvan", be nadrukt Romme. Waar de drie andere woningen worden ge bouwd en wat voor soort huizen het worden, is nog niet duidelijk. Ook het nieuwe plan voorziet in het slopen van de vervallen kas sen. De ontwikkelaar heeft het al ternatieve plan met de agrariërs besproken en verwacht dat er uit die hoek geen bezwaren komen tegen de herbouw van de ene wo ning aan de Mosselhoekseweg. GOES. In de Kloetingseweg in Goes worden zeven bomen ge rooid. Er worden er vier terugge- plant. De bomen worden gekapt omdat er klachten kwamen van mensen die struikelden over wor- tels. Een aantal jaar geleden wilde de gemeente ook bomen kappen in een deel van de Kloetingseweg, maar daar waren niet alle bewo ners het toen mee eens. Het is niet duidelijk of dat nu weer zo is. VRIJDAG 23 OKTOBER 2015 Stamperius groeit weer door Willem Adriaansens in Wilhelminadorp werken met een l-pad. foto Mechteld Jansen Leerlingen van de Stamperiusschool Pim van Kampen voorzitter Nobego Iris Wagenaar Kiara Verburg door Rob Paardekam THOLEN. De bouw van vier land huizen aan de Mosselhoekseweg bij Tholen-stad lijkt van de baan. Op initiatief van projectontwikke laar Florestede is een alternatief bedacht waarbij op de betreffen de locatie slechts één woning wordt gebouwd. De drie andere huizen komen ergens anders. Dorpsstraat 48 www.jacobusse.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 77