Even voorstellen 8 I BINNEN Iedereen heeft wel iets van ïkea in huis. Uniek? Niet echt. Studenten van ArtEZ inspireren je om zon klassieker om te toveren tot iets speciaals. Deze week: Tom Putman (21). Hij 'smolt' de Rast kast. waardoor een meubel er toch anders uitziet. Benieuwd? Zoek me even op op het wereldwijde web. Ik koos ervoor aan de slag te gaan met de Rast ladekast en pro beerde de kast een ander karak ter te geven zon der veel aan te passen. Door het kastje schuin en op een houten grondplaat te zet ten lijkt het te smelten. De oplettende kijker zal zien dat de onderste lade niet meer open kan. Maar door dat de middelste lade er wel uit kan, is onder deze lade een geheime ruimte ontstaan. Een leuk en ver rassend detail. Ik koos ervoor om de kast als laatste handeling te lakken, zodat je de houtnerven beter kunt zien. Maar je kunt de kast natuurlijk ook een kleurtje geven. Dat is hele maal aan jou. Hoi! Mijn naam is Tom Putman, k Ik ben 21 jaar en vierdejaars student aan de AKI in Enschede, onderdeel van ArtEZ hoge school voor de kunsten. In mijn werk ge- bruik ik vaak her- kenbare al- ledaagse j meubels. Ik verander die een klein beetje, Verwijder alles achter de onderste lade, zodat je al leen de front overhoudt. Zaag deze onder de twee knopjes schuin af. Stop de front terug en zaag beide zijkanten ook af, zodat je je kast schuin neer kunt zetten. Schuur het geheel. Plaats de kast op de ge wenste positie van de houtplaat en teken deze af. Zaag de gewenste vorm uit. Zet de kast op z'n kop neer en schroef de plaat vast. Boor even voor, zodat het hout niet splijt. Draai de kast weer om zodat hij rechtop staat, schuur alle oneffenhe den glad en je bent klaar! vrijdag 23 oktober 2015 GO Rast ladekast (IKEA €19,95) Multiplex hout plaat Boormachine 4mm boortje Schroeven Schroevendraaier of schroefboor machine Schuurpapier of schuurmachine Blanke lak, hoog glans Platte kwast kan niet meer open, maar onder de middelste la is extra ruimte ontstaan. FOTO'S KOEN VERHEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60