i 'W Terugkeer Poortvliet op losse schroeven 14 Regilio Pinas matchwinnaar in oefenduel van Vlissingen Afscheid Szczawinski bij HW24 Voorzitter ziet in voormalig keeper en trainer van NAC de gids voor promotie naar hoofdklasse. De voetballers van Vlissingen wonnen gisteravond een oefen duel bij Oostkapelle. Op sport park Duinhelm sleepte de Zeeuwse hoofdklasser de winst binnen door een doelpunt kort na rust van Regilio Pinas. Hij maakte op aangeven van Geraldi Geerman het enige doelpunt van de wedstrijd. Trainer Jurriaan van Poelje noemde het een echte oefenwed strijd. Daarmee doelde hij vooral op het gebrek aan scherpte, waar door zijn aanvallers veel kansen onbenut lieten. De oefenmeester bood daarnaast spelers die tegen de basiself aanzitten speelminu ten en hield tevens rekening met het feit dat de zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen van avond in de eredivisie tegen FC Marlène moeten aantreden. Ko mend weekeinde is Vlissingen vrij. Vriendschappelijk: Tholense Boys-Internos 8-0, Walche- ren-Nieuwdorp 5-3. Groene Ster 2 knokt zich naar winst De zaalvoetballers van Groene Ster 2 gaven in de strijd om de eerste plaats in de topklasse C niets prijs aan de concurrenten. Dankzij een zwaarbevochten ze ge op middenmoter CFM/ Tran sito (5-4) behielden de Vlissin- gers hun voorsprong van twee punten op ZVG/Cagemax en Be'79. Badr Belhadj (2x) en You- nes Bekhedda bezorgden Groene Ster 2 een voorspong, maar hal verwege was het 3-3. Hicham el Kadourri en Belhadj gooiden de wedstrijd in het slot. Zeven op een rij Nieuw Arbeid.nl In poule A van de bedrijfsvolley- balcompetitie in Terneuzen is Nieuw Arbeid.nl nog altijd de trotse koploper. De lijstaanvoer der won alweer voor de zevende achtereenvolgende keer. Hekken sluiter Aster was in de slotfase dicht bij een verrassing, maar moest toch het onderspit delven met 3-0: 25-17,25-16 en 26-24. Achtervolger ZVW1 gaf niets toe en won met het grootst mo gelijke verschil van ZVW 2, zo dat het verschil op de ranglijst twee punten bleef. sport kort Na Gérard de Nooijer en Jan Poortvliet heeft zondag-eerste klasser Goes we derom een oud-profvoetballer aangesteld als hoofdtrainer. De in Wemeldinge geboren oud-doelman John Karel se (45), in het verleden trainer van NAC Breda, volgt de naar China vertrokken Jan Poortvliet op. „Op het moment dat het weer bij me begon te kriebelen, belde Goes." Voor John Karelse is het de eer ste keer dat hij aan het werk gaat bij een amateurclub. Sinds zijn ontslag in 2012 bij NAC Breda als hoofdtrainer, was hij nergens meer eindverantwoordelijke. De afgelopen drie jaar deed hij be wust rustig aan. „Ik had weinig zin om iets te doen, ook vanwege mijn privésituatie. Het leek of ik 25 jaar profvoetbal even moest verwerken." Gedurende de afgelopen perio de begon het weer te kriebelen bij de oud-doelman, die momen teel in Ulvenhout (net onder Bre da) woont. „En toen belde Goes. Het gevoel was direct goed. Ik kom uit Wemeldinge, dus ik heb sowieso iets met Zeeland. Mijn moeder woont er nog steeds en ik kom er vaak. Ook speelde ik als kind geregeld op het sport park van Goes." Zijn zus Connie, momenteel bestuurslid bij Kloetinge, vroeg hem onlangs of Goes niks voor hem was. Drie weken geleden legde Hugo Barends van de tech nische commissie voor het eerst contact met Karelse. „Als scholier ging ik vaak naar de sportzaak van Hugo om voor keepershand schoenen te kijken. Hij heeft toch een klein beetje invloed ge had op mijn carrière. Dat hij me belde, was daarom best verras send. Ik had direct het gevoel dat ze me wilden hebben." Karelse zag Goes afgelopen weekend met 3-0 verliezen bij MOC'17. „Ik zag een ploeg met veel energie en weinig rustmo menten. Ook zag ik in bepaalde fases dat ze dominant kunnen zijn en dat er veel potentie in de ploeg zit. Het bestuur wil graag kampioen worden, maar met woorden alleen kom je er niet. Ik ben geen Houdini. Ik hoop elke speler minimaal één procent be ter te maken en als team beter te worden." Nadat Jan Poortvliet in de tweede week van september plots naar China vertrok, ging Goes op zoek naar een opvolger. De vereniging kon echter pas de onderhandelingen openen op het moment dat contractueel en juri- 'Als het seizoen naar tevredenheid verloopt, is de kans groot dat we met elkaar doorgaan' disch alles met Poortvliet was af gerond volgens voorzitter Henk Zwartelé. John Karelse, die zijn analyse-werkzaamheden bij NAC heeft neergelegd, bleek de droomkandidaat. Zwartelé: „Hij is een no-nonsense figuur, een Zeeuw onder de Zeeuwen die graag met een helder geformu leerde doelstelling werkt. Wij willen met Goes op korte ter mijn naar de hoofdklasse. Dat sluit dus uitstekend op elkaar aan. Zijn gedrevenheid en en thousiasme gaven in combinatie met zijn cv de doorslag." Ook de onlangs door Hoek ont slagen oefenmeester Ruud Pen- nings behoorde tot de opties. Hij werd het echter niet. „Ik kan niks verkeerds over Pennings zeggen", aldus Zwartelé. „Ook hij kan de ideale trainer zijn voor Goes, maar we hebben toch voor Karel se gekozen. De klik was er met een." De verbintenis tussen Karelse en Goes loopt tot het einde van het seizoen. „Vervolgens vindt er een evaluatie plaats", aldus Zwar telé. Een herbenoeming van Jan Poortvliet, die in eerste instantie meer dan waarschijnlijk werd ge acht, is geen must meer. „Als het seizoen naar ieders tevredenheid verloopt, is de kans groot dat we met elkaar doorgaan." Karelse heeft de papieren om in het profvoetbal aan de slag te gaan en streeft nog altijd het 'hoogste haalbare' na. „We ne men dat op de koop toe", aldus Zwartelé. Volgens Karelse hoeft Goes zich daar echter geen zor gen over te maken. „Daar hebben we het tijdens de gesprekken niet over gehad", meent hij. „Na tuurlijk zou een stap hogerop mooi zijn, maar het is niet altijd fair om zomaar weg te gaan bij een club. Als je ergens instapt, moet je er vol voor gaan." Goes komt dit weekend niet in actie. Dinsdag staat Karelse voor het eerst op het trainings veld met zijn selectie. Sport sport@pzc.nl OOSTKAPELLE 'i V i'""' HULST. HVV'24 speelt morgenmiddag (15.00 uur) een oefenduel met FC Axel. Het duel staat in het teken van het afscheid van Michal Szcza winski. De Poolse aanvaller kwam jarenlang uit voor HW'24, maar heeft de laatste tijd steeds vaker last van lichamelijk ongemak. Daarom stelt hij zich niet meer beschikbaar voor het eerste, foto Mark Neelemans VLISSINGEN TERNEUZEN FLORENCE Kerkhove in stevige dip Tennisster Lesley Kerk hove (foto) krijgt haar spel maar niet op or de. Gisteren werd de 23-jarige Zierikzeese, die de laatste weken afzakte naar de 235e plek op de wereldrang lijst, in het Amerikaan se Florence verslagen door een speelster die liefst zeshonderd plaatsen lager staat. De Fran^aise Elixane Lechemia was in de tweede ronde van een 25.000 dollartoernooi in drie sets te sterk: 6-2 2-6 6-3. In de eer ste ronde was ze met de hakken over de sloot gekomen tegen Julia Jones, de Ameri kaanse nummer 497 van de wereld. In de tiebreak van de derde set viel de partij toen nog haar kant op. Bij haar vier voorgaan de toernooien werd Kerkhove ook al vroeg uitgeschakeld. Eerst in Saint Malo, vervolgens in Las Vegas, Kirkland en Rock Hill. In Kirkland haalde ze met Arantxa Rus wel de finale van het dub belspel. Karelse heeft weer kriebels door Len Wolters Mare de Reuver vermaakte afgelopen zondag het publiek tijdens de Strandcross in Vlissingen, komende zondag doet hij mee aan de drie-uurscross in Axel. foto Robin van Lonkhuijsen/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46