Rijksonderzoek naar raadsleden Vlissingen Organisatie krijgt nota Worden doelstellingen bereikt? 6 WALCHEREN De Middelburgse gemeenteraad gaat zelf controleren of de zorg wel goed wordt geleverd aan de eigen inwoners. Ook reisvragen aan Szarafinski Benjamins Kindershow in Ontmoetingskerk Middelburg Raadsleden gaan twee aan twee langs bij inwoners die zorg krij gen. Ze vragen hen naar hun erva ringen. Dat gebeurt ook met men sen die zorg verlenen. Ook zij wor den ondervraagd om te weten te komen wat ze meemaken, of ze de zorg kunnen leveren die nodig is en wat ze merken van de bu reaucratie. Zo willen de raadsle den te weten komen of de zorg vraag centraal staat óf dat de hulp verleners eerst naar de regeltjes moeten kijken. Het idee voor dit onderzoek is afkomstig van SP en CDA. Petroes- jka Sterk (SP) zei tijdens de raads commissie Maatschappelijke Za ken dat ze 'actief op zoek willen naar de ervaringen in de zorg nu deze voor een belangrijk deel naar de gemeente is gegaan'. „We gaan Raadsleden gaan twee aan twee langs bij inwoners die zorg krijgen. Ze vragen hen naar hun ervaringen VLISSINGEN. De Rijksrecherche doet onderzoek naar raadsleden van Vlissingen wegens een schen ding van de vertrouwelijkheid. Burgemeester Letty Demmers ver telde dat de raad gisteravond in antwoord op een vraag vanuit de LPV naar de stand van zaken rond de aangifte. Demmers deed die aangifte af gelopen zomer. „Uit hoofde van mijn functie ben ik gehouden daar aangifte van te doen als mij iets van schending van vertrouwe lijkheid ter ore komt", verklaart Demmers. Het Openbaar Ministe- Het Openbaar Ministerie gaf de aangifte door aan de Rijksrecherche rie heeft de stukken overgedragen aan de Rijksrecherche, meldde Demmers. Of die daar actie op on derneemt, is nog afwachten. Demmers wilde gisteren niet zeggen wie of welk onderwerp het betreft, maar een van de be trokkenen is Pim Kraan (POV), er kent hij. „Ik word wel aangewezen als het lek, maar het gaat om acht of negen raadsleden", stelt hij. Vol gens Kraan gaat het om informa tie rond de verkoop van de Tim merfabriek. „Ik ben altijd open ge weest over mijn contacten daar, maar anderen niet." Kraan zegt nog niet benaderd te zijn door jus titie of Rijksrecherche. De gemeenteraad besprak giste ren een begroting 2016 die goed beschouwd niet meer is dan een kluwen losse eindjes. Het enige dat zeker is, is dat de miljoenente korten van Vlissingen volgend jaar vele malen hoger zullen blij ken dan de 6 miljoen die nu geno teerd staat voor volgend jaar en de 4,2 miljoen die mankeren in de ja ren daarna. Vrijwel alle vragen die de raadsleden hebben, stuitten op de mededeling dat de analyses, on derzoeken en inventarisaties die het antwoord bevatten nog in de maak zijn: bijvoorbeeld het perso- neelsplan, hoeveel banen er ver dwijnen - de ambtelijke organisa tie kreeg een bezuinigings opdracht van 15 procent - en wat de kans is dat de ontroerendzaak- belasting (ozb) stijgt. „Ik vermoed dat de ozb nu voldoet aan de nor men van Artikel 12", zei wethou der De Jonge. „Naar de maatsta ven zit Vlissingen al best hoog." MIDDELBURG. De kritische vragen die de Vlissingse zorgwethouder Albert Vader door Progressief On dernemend Vlissingen kreeg voor geschoteld over zijn 'bobo-reis' naar Zweden, worden nu ook voor gelegd aan zijn Middelburgse colle ga Saskia Szarafinski. Ook de Lokale Partij Middelburg wil weten of de uitnodiging van gastheer Stichting Werkt voor Ouderen wel zo vrijblijvend is en wie uiteindelijk voor de gemaakte reis- en verblijfskosten opdraait. Geheel verrassend is dat niet: de fractievoorzitters van de lokale partijen, Piet en Pim Kraan, zijn broers. in gesprek met cliënten, belangen behartigers en organisaties. Er is gekozen voor deze opzet om de rol van raadsleden meer diepgang geven." Ze merkte ook op dat de beide fracties heel blij zijn dat de andere partijen hun plan steunen. Ze haalde aan dat de Walcherse ge meenten hebben afgesproken dat alles draait om netwerk, maat werk, eigen ruimte van professio nals en één gezin, één plan en één contactpersoon. Door zelf op on derzoek te gaan, wil de gemeente raad controleren of die doelstellin gen in de praktijk ook worden ge haald. Na de huisbezoeken volgen in februari hoorzittingen. Een aantal raadsleden gaat dan leidinggeven den van zorgorganisaties ondervra gen. Cliënten, mensen die zorg krijgen, worden niet ondervraagd tijdens de hoorzittingen. Volgens Sterk is daar niet voor gekozen in verband met de privacy. Dat staat in de nieuwe nota die het college heeft gemaakt. Elk jaar bepaalt de gemeente welk evenement als 'top' wordt aan gemerkt. Dat zijn er maximaal tien. Die krijgen gratis drang hekken, schoonmaak, rioolaan sluiting en verplaatsing van straatmeubilair vanwege het gunstige effect dat ze hebben op de lokale economie. De buurtfeestjes, de wandel tocht en de rondgang van de fanfare hebben alleen meldings plicht en betalen niets. De bra derie, hardloopwedstrijden, de sintintocht, het ringrijden, Be vrijdingsfestival en boulevard- markten krijgen wel een reke ning naar de invloed die het evenement heeft op de omge ving, zoals straatafsluitingen. Kosten kunnen worden be perkt door zelf schoon te ma ken. Dranghekken zelf ophalen en terugbrengen bespaart de or ganisatoren minimaal 25 euro. In de oude regeling draaide de gemeente op voor veel kosten, ook bij commerciële evenemen ten. De Paasmarkt dit voorjaar kostte aan opruimwerk en afval- afvoer al 3500 euro. Dranghekken zelf ophalen en terugbrengen bespaart de organisatoren minimaal 25 euro In de regio Historische bomen onder de aandacht IVN houdt morgen een rondlei ding langs monumentale bo men in Middelburg. Een gids laat oude platanen, paardenkas- tanjes en vleugelnoten zien. Ook vertelt de gids wat deze te maken hebben met de historie van de stad en hoe de bomen te herkennen zijn. De wande ling begint om 13.30 uur, vóór de Drukkerij en duurt 1,5 tot 2 uur. Deelname kost 3 euro voor volwassenen en 1,50 voor kinde ren tot 12 jaar. Mijn dorp, mijn stad Uitleg over pubers voor ouders Walcherse ouders en verzor gers van kinderen in groepen 7 en 8 en de brugklas kunnen met vragen terecht bij de ouderavond 'Help, mijn kind wordt een puber!' van GGD Zeeland en Indigo Preventie. Medewerkers geven uitleg bij de emotionele achtbaan die pubers meemaken. De Wal cherse ouderavond begint om 19.30 uur in de Couburg, Duinstraat 4a in Koudekerke. Toegang is gratis. Badhuisweg 2,12.00 -18.00 uur - Exposi tie fotokunst 'Thuis komst' van Frank van Driel. Kaasboerderij Schel lach, 08.30-17.30 uur - Expositie foto's plantenwereld door Maaike Dekker; Cinema Middelburg, 15.00 uur - Vrijdag matinee met de film 'Masaan'; Kloveniersdoelen, 16.00 uur - Lezing schrijver en taalkun dige Wim Daniëls; Zeeuwse concert zaal, 20.00 uur - Con cert 'Ensemble So- branie'; Doopsgezin de Kerk, 20.30 uur - Concert 'Gospel Ses sions' door Onno Smit en Paul Wil- lemsen (Beans Fat back). Dorpsstraat 2, over dag - Workshop bol- lenmand maken bij Joyplant. Het oude Brandspuit huis, overdag - Kids- museumweek met Expositie Goud vondst, Expositie Be taalmiddel 'van zout tot bitcoins' en brandweeractivitei ten voor de jeugd. Museum Veere, Kaai 25,10.00-17.00 uur - Tentoonstelling 'Tweezijdig Belicht'. Sint Jacobskerk, 20.00 uur - Concert Apollo Ensemble Panta Rhei, 21.00 uur - Muziekquiz, gratis inschrijven in teams van maximaal vier personen. Gemeenteraad toetst zorgaanbod door Emile Calon MIDDELBURG. Krijgen de Middelbur gers de zorg waar ze recht op heb ben en krijgen ze die op tijd en zon der al te veel rompslomp? Die vra gen staan centraal in een onder zoek dat de Middelburgse gemeen teraad de komende maanden uit voert. door Claudia Sondervan door Claudia Sondervan VLISSINGEN. Organisaties van evenementen in Vlissingen gaan betalen voor de schoonmaak, het stroomverbruik en wat aan voorzieningen nodig is. Topeve- nementen worden vrijwel ge heel vrijgehouden. MIDDELBURG Sponsormiddag CSW brengt 10.000 euro op De sponsormiddag op CSW Van de Per- re in Middelburg heeft 10.000 euro opgebracht. Zo'n 1.100 leerlingen van Van de Perre lie ten zich woensdag middag van hun spor tieve kant zien, met activiteiten als moun- tainbiken, wandelen, skeeleren en basket ballen. De opbrengst van de sponsormid dag komt ten goede aan de bestrijding van armoede in Rwanda. MIDDELBURG Lezing over civilisatieproces Prof. dr. Peter West broek geeft van avond in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg een lezing over zijn inzichten in het civilisatieproces van de mens. 'De mens heid is niet de heer ser van deze planeet, maar een voortbreng sel. Willen we overle ven, dan zullen we in symbiose met deze planeet moeten le ven', is de boodschap van Westbroek. De lezing in de biblio theek begint om 19.30 uur. Toegang kost 5 euro. MIDDELBURG. Ben van den Akker treedt donderdag 29 oktober op in de Middelburgse Ontmoetingskerk met zijn programma Ben jamins Kindershow. De show bestaat uit allerlei grappige acts, on der meer met buikspreekpop Daryll. In het programma komt de bij belse boodschap duidelijk naar voren. Het optreden is bedoeld voor kinderen vanaf vier jaar en duurt van 14.00 tot 15.30 uur. De toe gang is gratis. MIDDELBURG KOUDEKERKE DOMBURG MIDDELBURG RITTHEM SEROOSKERKE VEERE VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38