OOO kaarten verkocht, 12e show in de maak 30 CULTUUR SHOW Dennis Storm aan de slag met 'oude meuk' Jeugdfilm 'Wiplala' valt in VS in de prijzen Marco Borsato begint vanavond opnieuw aan een concertreeks onder de naam 'Symphonica in Rosso'. Elfmaal een uitverkochte Ziggo Dome. Hoe krijgt hij dat voor elkaar? Dennis Storm gaat het nieuwe BNN-program- ma Oud en nieuw presenteren. Hierin gaan tien klussers 'oude meuk' omtoveren tot design. Een jury bepaalt wie de winnaar is. In de eer ste aflevering op maandag 2 november maken de deelnemers een salontafel. Daarvoor gaan ze op zoek in een grote berg bouwafval. M 'Mannen voelden zich overrompeld' Jeugdfilm Wiplala van regisseur Tim Oliehoek heeft op het Mill Valley Film Festival in Cali- fornië de publieksprijs gewonnen. De verfil ming van het boek van Annie M.G. Schmidt oogstte eerder waardering op de festivals van Giffoni, Toronto en Zlin. De film trok in Ne derland bijna 300.000 bezoekers. Zelfs Marco Borsato, be hept met een onuitroei baar optimisme en on kreukbaar zelfvertrou wen, verwachtte het niet. De zanger en zijn manager John Mulder zouden al heel blij zijn geweest als deze editie van Symphonica in Rosso zes shows zou be slaan, zegt de laatste. Inmiddels zijn er elf concerten zo goed als uitver kocht en wordt er, zo onthult Mul der, gewerkt aan een twaalfde show. „Alle vlaggen die we hebben, gaan uit", vat Mulder de stemming in kamp-Borsato samen. „Marco is als een kind zo blij." In totaal worden er meer dan 200.000 kaarten verkocht voor het muziekspektakel, waarbij de muziek wordt gespeeld door een klassiek or kest. De reeks is in twee delen ge knipt. Want na zes uitverkochte shows eind oktober waren er in de Amsterdamse Ziggo Dome geen aan sluitende data meer beschikbaar. En het immense decor steeds afbreken en weer opbouwen is technisch niet haalbaar. Daarom begint op 24 februari 2016 de tweede helft. Eén voordeel: bezoekers kunnen zo mak kelijk nóg een keer gaan kijken. De verbazing over de belangstel ling was niet alleen groot bij Borsato zelf. Vrijwel de gehele muziekwereld reageert verrast. „Zoveel concerten had ik niet verwacht. Niemand niet, denk ik", verwoordt 3FM-deejay Giel Beelen de stemming. Want na Dochters uit 2008 scoorde Borsato geen nummer één-hits meer in de Top 40. En toen van zijn album Duizend Spiegels (2013) de eerste sin gle - het desastreuze Muziek - ver scheen, leek Borsato zijn Koning Mi- das-gevoel voor hits zelfs kwijt te zijn. Op gezondheidsvlak volgde daar bij nog een zware slag toen hij begin 2014 een TIA kreeg. Maar het publiek vergat hem nooit. Nu hij, negen jaar nadat hij het eerste gezicht van de concertreeks was, opnieuw verschijnt als middel punt van Symphonica in Rosso druk ken zijn fans hem weer in groten ge tale aan de borst. Met zijn nieuwe al bum Evenwicht op komst lijkt Borsato (48) klaar voor een nieuwe regeerpe riode als Nederlandse popkoning. Jos Lauwers, tijdens de eerste edi tie van Symphonica in Rosso via platen maatschappij Universal nauw betrok ken bij Borsato's loopbaan, denkt dat de impact van toen nog steeds voel baar is. In 2006 bevond Borsato zich op een carrièrepiek en kwamen er zelfs 300.000 mensen naar de Gelre- Dome. „De fans die toen zijn ge weest, gingen met zo'n goed gevoel weg. Dat willen ze nog wel eens mee maken." Volgens Mulder profiteert zijn pro tégé van een verandering in de ma nier waarop hij zijn loopbaan plant. „Voorheen was het ritme nogal strak: een nieuw album met daaropvolgend enkele grote concerten, vaak in de GelreDome. Daarna deed hij dan weer twee jaar geen optredens. We gunnen onszelf nu meer lucht, doen simpelweg wat goed voelt. Dat heeft het plezier doen toenemen en is Mar co veel productiever. Er liggen zelfs al liedjes voor een volgend album." Volgens Lauwers heeft Borsato dankzij zijn optreden als jurylid bij The Voice of Holland meer dan ooit de gunfactor bij het Nederlandse pu bliek. „Hij is eigenlijk The voice of Hol land. Iedereen vindt hem aardig." Dat denkt Guus Meeuwis, Borsa to's Brabantse evenknie, ook. „We houden nog steeds van Marco. Dit succes verbaast me niet. Hij biedt al tijd kwaliteit, maakt elk concert on vergetelijk. Daarbij is Symphonica voor hem bedacht. Zijn muziek leent zich er perfect voor." Zou Symphonica in Rosso het ant woord van Borsato op Meeuwis' Groots met een zachte G kunnen zijn? Een jaarlijks evenement waar zijn fans hun vakanties omheen plannen? „Ik denk dat dat al geregeld is", ver moedt Beelen. „Marco moet dit nu claimen. Het evenement is met vele andere artiesten gedaan, maar bleef al tijd aan hem gekoppeld. Zijn num mer Rood is het lijflied geworden. Het zou stom zijn er geen jaarlijks fenomeen van te maken." Zover wil Bor sato's manager Mulder nu niet gaan. Eens in de 12 maanden een editie van Symphonica optuigen, vindt hij 'een spannende ge dachte'. Wel zegt hij: „Ik zou niet weten waarom we dit over een paar jaar niet weer kunnen doen." <.y Aü Lieke van Lexmond presentatrice door Stefan Raatgever Symphonica is Marco op het lijf geschreven Borsato tijdens Symphonica in Rosso in 2006 in het GelreDome. foto Evert-Jan Daniels RW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 30