Zangeres waakt nauwgezet over haar imago in zeldzaam interview CULTUUR SHOW 29 Adele maakt datum album '25' bekend Cas Jansen als klokkenluider Powerlady Beyoncé laat na een jarenlange interviewstop weer van zich horen. Alleen geen woord over manlief jay Z, dochtertje Blue Ivy of de muziekindustrie. Show Entertainment Het nieuwe album van Adele verschijnt op 20 november, zo heeft de zangeres be vestigd via Instagram. '25 komt op 20 no vember" was alles wat ze bij een zwart-witfoto van zichzelf schreef. Ze heeft tot nu al haar albums naar haar leeftijd vernoemd. Cas Jansen speelt klokkenlui der Edward Snowden in het ge lijknamige theaterstuk dat van af februari te zien is in de thea ters. Hij neemt de rol over van Egbert Jan Weeber, die andere verplichtingen heeft. Of Beyoncé Knowles houdt van 'chillen' of dat ze toch liever een filmpje kijkt op Netflix? Antwoord: „Net- flix én chillen!" En hoe de twintigvoudi ge Grammywinnares haar ideale pizza be kleedt? „Met chilipepers en extra toma tensaus." Het Amerikaanse Beat Magazine schreeuwt al dagen van de daken dat ze 'Queen Bey' fotografeerden en spraken. Die trots is begrijpelijk. Het laatste schriftelijke interview met de machtigste vrouw uit de interna tionale muziekwereld dateert van januari 2013. In de veelgehypte editie van et Amerikaanse magazine Beat, inmiddels verschenen, zien we de su perster flirten met onder meer een Amerikaanse vlag, een kip en een fiets. Of het interview nog iets span nends te bieden heeft? Naast die piz za-vraag, 'onthult' Beyoncé nog dat ze on der de douche graag Holy Ghost van Kim Burrell zingt. De geboren Texaanse gaf nooit aan waar om ze geen interviews meer gaf, maar de lange stilte is niet moeilijk te verklaren. Een uitspraak als 'Ik ben machtiger dan mijn geest kan verteren en begrijpen', legde in mannenblad GQ begin 2013 mogelijk een ongewenste kant van haar karakter bloot. Menig fan vond haar ineens arrogant. Beyoncé arrogant? De 34-jarige zangeres kende nauwelijks krasjes op haar publieke personage. Wikileaks onthulde ooit dat ze een torenhoog bedrag ontving voor een op treden voor toenmalig dictator Khadafïï, maar verder lijkt er imagowijs nauwelijks een vuiltje aan de lucht. Beyoncé lijkt per fect: haar stem, haar dansen, haar billen, haar 'girl power'. Is ze nét iets te sexy, zet ze dat direct recht door over God te praten. Volgens pr-deskundige Bart Maussen is het geen toeval dat Beyoncé nu in Beat Ma gazine met geen woord rept over dochtertje Blue Ivy Carter (3), haar huwelijk met Jay Z of zelfs de muziekindustrie. Allemaal strate gie. Perfectie kan immers geen deukjes ge bruiken. „Ze ging waarschijnlijk op haar ei gen strenge voorwaarden akkoord en speelt het dan op safe. Het interview gaat natuur lijk helemaal nergens over." De pr-machine draait 24/7 door. Zij en Jay Z zouden zelfs de bruiloft van Kanye West en Kim Kardashian hebben overgesla gen, omdat hun reputatie wél wat barstjes kent. En in hoeverre gaf de recente HBO-do- cumentaire Life is But a Dream echt een in kijkje? De wereldster initieerde dit zelf en kon dus alles naar haar eigen hand zetten. Is perfectie op den duur niet een beetje saai? „Een artiest kan in een wereld van so ciale media niet te vaak stiltes laten vallen. En om lang mee te kunnen gaan, moet je te genwoordig karakter laten zien", meent re putatiespecialist Maussen. Om die reden had hij 'Bey' wat het inter view betreft, toch 'anders geadviseerd'. „Ze kan niet aan de oppervlakte blijven. Roem is van korte duur. Barbra Streisand geeft tel kens weer iets van zichzelf bloot. Dat is waarom ze al zo lang meegaat." VRIJDAG 23 OKTOBER 2015 Cultuur door Gudo Tienhooven Beyoncé praat wel, maar weinig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29