DFB: miljoenen betaald, maar geen omkoping SPORT 21 FORMULE 1 Max Verstappen heeft bij de Grand Prix van Amerika geen bezwaar tegen een natte baan. Gridstraf Vettel brengt Hamilton weer stapje dichter bij wereldtitel Op een natte baan, zo is bekend, wordt het speelveld gelijkwaardiger. Een coureur kan het verschil maken. „Dat heeft, denk ik, met gevoel te ma ken", aldus Verstappen. „Waar moet je insturen, waar rem je? Rijden in de regen vereist nog meer oplettend heid. Het is moeilijker, de baan is gladder. De risico's zijn ook groter, je hebt aquaplaning en er is meer kans op crashes. Je bent nog meer gefo cust. Soms kun je in een normale ra ce op een recht stuk even ontspan nen. Maar in de regen heb je daar voor geen seconde de tijd." Erkend regenrijder „Als je een minder goede auto hebt", zo vulde vader Jos - ooit een erkend regenrijder - aan, „weet je als cou reur dat je meer kans hebt. Je gaat tot het uiterste en de een neemt dan meer risico's dan de ander. Je pro beert laat te remmen, maar dat ver hoogt de kansen dat de wielen blok keren en je van de baan schiet. Als ie mand anderhalve seconde sneller rijdt in de regen, moet dat toch er gens vandaan komen. Ik vond regen 'Rijden in de regen vereist nog meer oplettendheid' vroeger wel leuk: een beetje spelen met de auto." Zijn zoon beheerst dat kunstje op een natte baan volgens hem ook. „Max was in de karts altijd goed in de regen." Volgens de Lim burger is het rijden in de regen pas in teressant als 'je hard gaat'. „Als je van tevoren weet dat je geen kans hebt, vind ik er niks aan. Ik denk dat wij een goede auto voor de regen heb ben. We weten wat de intermediates en de regenbanden doen." Niet onbekend „We maken in de regen meer kans op een goed resultaat", concludeerde de tiener „Ik kijk er naar uit." Het Cir cuit of the Americas is voor hem geen onbekend terrein. Vorig jaar reed hij er op vrijdag ter voorberei ding op zijn debuut in de Formule t de eerste vrije training, al waren het volgens Verstappen 'niet zo heel veel rondjes'. De baan verenigt het beste van veel andere circuits ineen. Ver stappen junior: „Ik vind het een leu ke baan. Vooral sector t, met die snel le bochten. Je kunt er verschillende lijnen nemen." AUSTIN. Sebastian Vet tel laat voor de Grand Prix van de Verenigde Staten een nieuwe mo tor in zijn Ferrari zet ten. Door dat besluit gaat de Duitse Formule i-coureur na de kwalifi catietraining automa tisch tien plaatsen ach teruit in de startopstel ling. Daarmee is een vroegtijdige beslissing in het WK-seizoen 2015 weer iets dichterbij ge komen. Als Lewis Hamilton zondag in zijn Merce des wint op circuit van Austin in Texas, dan moet Vettel ten minste tweede worden om nog een theoretische kans op de titel te hou den. Het verschil tus sen de nummers één en twee in het klasse ment is nu 66 punten. Hamiltons ploeggenoot Nico Rosberg is derde. „Het is natuurlijk niet fijn om tien plaatsen te verliezen, maar we had den hiertoe al enige tijd geleden besloten", zei Vettel gisteren. -W" os Verstappen grapte gisteren dat hij in Austin misschien I toch maar een paar van die I knielaarzen voor cowboys moest kopen, omdat de Ameri- kaanse GP dit weekeinde vol- J gens meteorologen lijkt te gaan verdrinken. Voor zoon Max biedt een eventuele regenrace op het Circuit of the Americas daarentegen perspectief. De plaatselijke overheden hebben de noodscenario's al klaar liggen. Na een lange periode van droogte trekt er de komende dagen zwaar weer over Texas. Zo zwaar dat overstromin gen, net als twee jaar geleden, in Aus tin en omgeving niet worden uitge sloten. Op de lokale televisiezenders waarschuwden de meteorologen de bevolking er gisteren alvast voor. Max Verstappen (18) zou er geen bezwaar tegen hebben wanneer het gaat regenen, een natuurlijke smaak maker in de Formule 1. In Maleisië be wees de Limburger eerder dit jaar in de kwalificatie de kunst van het rij den in de regen te beheersen. Vorig jaar in de Formule 3 zag Dr. Helmut Marko, Red Bulls talentenscout, zijn flitsende voorstelling bij de regenrace op de Norisring. Dat gaf wellicht het laatste zetje om hem na één jaar al naar de Formule 1 over te hevelen. „Dat zou best kunnen", zei Ver stappen gisteren in Austin. „De Noris ring is een baantje met vier bochten. Ik won er met tien seconden voor sprong in de race die, geloof ik, zeven rondjes duurde. Ik voel me wel pret tig in de regen", vervolgde de tiener. „En als je auto ook nog goed is, ver hoogt dat uiteraard je kansen. Maar", zo stelde hij, „als je de beste bent in de regen en voor Marussia rijdt, word je toch gewoon negentiende, hoor." Wolfgang Niersbach, president van de DFB, ontkende dat de beta ling een vorm van omkoping is. „Bij de toewijzing van het WK in 2006 is alles volgens de regels ver lopen. Er is geen zwart geld be taald, er zijn geen stemmen ge kocht", aldus Niersbach. Hij rea geerde daarmee op berichten in Duitse media, die meldden dat Duitsland het WK van negen jaar geleden door omkoping toegewe zen heeft gekregen. Niersbach verklaarde dat het be drag niet door de DFB zelf is over gemaakt, maar dat de inmiddels overleden voormalige Adidas-baas Robert Louis-Dreyfus de betaling aan de FIFA deed. Toen Duitsland de organisatie daadwerkelijk kreeg toebedeeld, heeft het organi satiecomité de miljoenen weer te ruggeboekt. Dat deed het comité echter middels een omweg via een account van de FIFA. Het bedrag kwam uiteindelijk onder de noemer 'cultuurprogram ma' terecht op de rekening van Louis-Dreyfus. „Ik wist niet dat de terugbetaling op die budget- post was geschreven", zei Niers bach. Hij stak de hand ook in ei gen boezem. „Ik heb overduidelijk verzuimd mijn collega's vroegtij dig te informeren. Dat moet ik me zelf verwijten." De geschorste FIFA-voorzitter Sepp Blatter herkent zich niet vol- ledig in het verhaal van Wolfgang Niersbach. „Met die voorstelling van de werkelijkheid ben ik niet bekend", zei Blatter. Niet gebruikelijk Ook de FIFA zelf reageerde ver baasd op de uitleg van de Duitser. „Dit strookt op geen enkele ma nier met de gebruikelijke manier van handelen bij de FIFA, of met de richtlijnen. De financiële on dersteuning van het comité dat het WK organiseert, mag niet ge koppeld zijn aan financiële voor schotten van dat comité of de voet balbond. Het financiële comité van de FIFA mag bovendien hele maal geen betalingen in welke vorm dan ook aannemen en heeft niet eens een eigen rekening." VRIJDAG 23 OKTOBER 2015 Van Max Verstappen mag het gaan regenen in Amerika, foto Gepa Max Verstappen door André Venema FRANKFURT. De Duitse voetbal bond DFB erkent 6,7 miljoen euro te hebben overgemaakt aan de FIFA in de aanloop naar de toewij zing van het WK van 2006. Het be drag werd betaald als voorwaarde, zodat de DFB bij een eventuele toe wijzing 250 miljoen euro van de wereldvoetbalbond zou krijgen voor de organisatie. 6,7 De Duitse voetbalbond maakte 6,7 miljoen euro over aan de FIFA. Volgens de president was dat geen smeergeld, maar een voorwaarde om later miljoenen terug te krijgen. Wolfgang Niersbach, president van de Duitse voetbalbond DFB. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21