Continuploeg doet een tandje erbij New York Mets steekt Yankees ogen uit met plaats in World Series Ophef over 'soldaat Bastian' 20 SPORT Surfers zijn op stoom bij WK Dorian van Rijsselberghe is met stip gestegen in het WK windsurfen in de RS:X-klas- se. De olympisch kampioen stoomde in Oman op naar de vijfde plaats door twee races te winnen. De Texelaar finish te in de derde wedstrijd, toen de wind wegviel, als veertien de. Dat kon hij als minste re sultaat wegstrepen. Kiran Bad- loe kwam door onder meer een achtste en negende plaats de top tien binnen, maar is nog niet zeker van de medal- race. Lilian de Geus klom naar plek vierde. Safarova als laatste naar WTA Finals De Tsjechische Lucie Safarova (foto) heeft zich als achtste en laatste gevoegd bij het deelne mersveld van de WTA Finals, het toernooi om de officieuze wereldtitel tennis dat zondag in Singapore begint. Safarova was afhankelijk van de presta ties van Carla Suarez Navarro in Moskou. De Spaanse moest de finale halen om zich te kwalificeren voor het einde- jaarstoernooi, maar strandde gisteren in de kwartfinales. Karsdorp haalt ook AZ thuis niet Trainer Giovanni van Bronck- horst kan zondag wederom geen beroep doen op rechts back Rick Karsdorp. De jonge verdediger van Feyenoord kampt nog altijd met lies klachten. Ook gisteren train de hij weer apart van de selec tie. Zijn vervanger Bart Nieuwkoop volgde ook een aangepast trainingsschema, maar er is goede hoop dat hij zondag wel gewoon inzetbaar is in de Kuip tegen AZ. Als de kern van een ploeg al wat jaartjes bij elkaar is, ligt routine op de loer. Dat merkten Timmer en Romme afgelopen jaar. Met de acht schaatssters gingen ze één voor één het gesprek aan. Wat is nu eigenlijk je ambitie? En hoe gaan we die waarmaken? „We hebben voor een iets andere in steek gekozen", vertelde Timmer gisteren bij de perspresentatie. „Ik wilde niet meer horen: ik wil lekker schaatsen en dan zien we wel. Dat is slappe hap. Per per soon hebben we gekeken naar de sterktes en de valkuilen en zijn we, met behulp van alle data die we al jaren verzamelen, aan de slag gegaan." Thijsje Oenema zegt nu klip en klaar dat ze dit seizoen wereld kampioen wil worden op de 500 meter. Margot Boer gaat nog één seizoen alles geven voor WK- goud op de 1000 meter, daarna stopt ze 'in principe' met schaat sen. Yvonne Nauta gaat voor de wereldtitel op de 3 en 5 kilome ter. Timmer: „Je moet niet bang 'Lekker schaatsen en dan zien we wel? Dat is slappe hap' zijn om je ambitie uit te spre ken." Grenzen Met die doelstellingen op papier werden afgelopen zomer de gren zen opgezocht en soms overschre den. „Het was pittig. In alle op zichten", zegt Oenema (27). „Maar het is goed dat de coaches er bovenop zitten. We hebben een goede ploeg, maar we zijn nog geen wereldkampioen. En dat word je ook niet als je kiest voor veiligheid." Een valpartij tijdens het skeele ren, eind mei, zorgde even voor een kink in de kabel. „Door een interne bloeding had ik een bil waar Kim Kardashian jaloers op zou zijn. Maar ik vond snel mijn kracht terug en heb daarna zo- merrecords geschaatst. Dat geeft aan dat we op de goede weg zijn. We doen alles met beleid. Marian ne zegt altijd: ik wil geen mensen kapotmaken. Maar topsport bete kent wel dat je het randje op zoekt." Oenema staat voor een grote uitdaging. De Amerikaanse Britta ny Bowe, tegenwoordig in dienst van Team Stressless, maakte vo rig jaar de dienst uit. Haar kopië ren heeft geen zin, zegt de Frie zin, al is het maar omdat je niet weet wat Bowe in de zomer pre cies doet. „Maar ik kijk wel hoe zij door de bochten gaat. Ze reed in Thialf 1.13 op de 1000 meter. Dapper. Of ze dat dit jaar weer kan is afwachten." Huiswerk Oenema en de zeven andere vrou wen hebben hun huiswerk ge daan, stelt Timmer. Ze is blij met de nieuwe gretigheid. „We heb ben geprobeerd wat patronen te doorbreken, door die meiden meer verantwoordelijkheid te ge ven. Ze moesten niet naar de trai ning komen omdat die toevallig in het schema stond, maar besef fen waarom we doen wat we doen. Klinkt het streng? Nou, ik stond niet met een zweep op de baan hoor..." Tegenstander wordt Kansas City Royals of Toronto Blue Jays, die nog niet klaar zijn met hun play-offs. De Royals staan met 3-2 voor. De finaleserie, die is beslist als een van de teams vier keer heeft gewonnen, begint volgende week dinsdag. Met de plaatsing voor de World Series kwam er een droom uit voor de manager van de Mets, Ter ry Collins. De 66-jarige honkbalfa naat wist zich nooit eerder met een ploeg voor de eindstrijd te plaatsen. „Ik was 12 jaar toen ik mijn moeder smeekte om mij ziek te melden op school, zodat ik de World Series kon zien", vertelde Collins, die sinds 2011 bij de Mets werkt. „Het ging tussen de Yan kees en Pittsburgh Pirates." Voor de fans van de genoemde New York Yankees is het pijnlijk dat de stadgenoot in de World Se ries zit. Hun eigen ploeg, met de Nederlander Didi Gregorius in de gelederen, werd al in de eerste ron de van de play-offs uitgeschakeld. De Yankees zijn van de twee clubs uit New York veruit de succesvol ste. Ze wonnen liefst 27 keer het kampioenschap, de Mets sinds de oprichting in 1962 twee keer. De clubs zitten in verschillen de divisies en stonden in 2000 in de World Series tegenover elkaar. De Yankees wonnen toen met 4-1. Ondanks het topseizoen van de Mets waren de Yankees dit jaar toch in vier van de zes onderlinge duels tijdens de reguliere competi tie beter. Derby's tussen de Mets en Yankees worden in de Verenig de Staten aangeduid als de 'Sub way Series', omdat ze door alle fans via de metro te bereiken zijn. SURFEN TENNIS VOETBAL De Nederlandse schaatssters van Continu (v.l.n.r.): Janine Smit, Anouk van de Weijden, Yvonne Nauta, Margot Boer, Karolina Erbanova, Letitia de Jong en Thijsje Oenema. Hun Japanse teamgenote Nao Kodaira was niet aanwezig, foto ANP door Rik Spekenbrink EINDHOVEN. Niet dat het vrijheid blijheid was bij vrouwenschaats ploeg Continu. Maar de teugels zijn afgelopen zomer wel wat aan getrokken door coaches Marianne Timmer en Gianni Romme. Want stilstand is achteruitgang. Marianne Timmer coach Continu door Hans Klippus NEW YORK. New York Mets maakt na 29 jaar weer eens kans op de Amerikaanse honkbaltitel. De Mets plaatsten zich door vier achtereen volgende overwinningen op Chica go Cubs voor de World Series, de grote finale van de Major League Baseball. MANCHESTER. De Duitse topvoetballer Bastian Schweinsteiger overweegt juridische stappen tegen een Chinese speelgoedfabrikant. Het bedrijf heeft een pop op de markt gebracht die nazi-kleding draagt (inclusief hakenkruis) en die Bastian heet. De speler van Manchester United vindt dat de pop op hem lijkt, maar de fabrikant ontkent opzet, foto Reuters connnu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 20