I Spaanse meda i lie wi n naa rs met 50% korting! Hillary Clinton gehoord over aanval op consulaat in Benghazi NIEUWS 15 Tijdens de Congreszitting leek de presidentskandidate vooral haar kwaliteiten als leider te willen tonen. NI^ÏO Geen 18, geen alcohol WASHINGTON. Hillary Clinton ver dedigde gisteren in een hoorzit ting in het Congres niet alleen haar optreden rond de dood van vier Amerikaanse diplomaten in het Libische Benghazi, ze wilde voor de ruziënde comissie vooral laten zien dat ze een goede presi dent zou zijn. Clinton zette de toon met een rustig, bijna plechtig uitgesproken openingswoord, in schril contrast met de driftige commissieleden voor haar neus. Republikeins voor zitter Trey Gowdy en de Democra tische afgevaardigde Elijah Cum- mings beschuldigden elkaar meer maals van leugens en sluwe stre ken, terwijl ze opgewonden hun tegenstrijdige visie op het onder zoek verdedigden. Onderzoek is broodnodig, meent Gowdy, omdat acht eerde re onderzoeken naar de dood van de Amerikaanse ambassadeur en drie medewerkers bij een aanval op het consulaat in Benghazi niet grondig genoeg waren. Nee, dit is slechts een handig middel om de presidentscampagne van Clinton te saboteren, vond Cummings, ver wijzend naar alle onderzoeken die al afgerond zijn en uitspraken van Republikeinen die tevreden vast stelden dat haar peilingen eronder lijden. „Ondanks alle onderzoe ken en het gepraat over partijge bonden agenda's ben ik hier om degenen die we verloren hebben te eren en om te doen wat ik kan om degenen die ons land nog steeds dienen te helpen", kondig de Clinton onbewogen aan. Met een flauwe glimlach om haar lip pen bezag ze het gevit van de com missieleden. Die kalmte behield ze urenlang. De ondervraging zou acht tot tien uur doorgaan. Eerder opgeworpen vragen over Clintons inschattingsvermo gen kwamen weer voorbij. Ambas sadeur Chris Stevens had in de we ken voor de aanval op 11 septem ber 2012 meermaals om extra be veiliging gevraagd. Waarom wist Clinton als minister van Buiten landse Zaken daar niets van? Naar wie luisterde ze voor advies, en be oordeelde ze de risico's wel goed? Waarom gebruikte ze de pri- vé-e-mailaccount die eerder in het onderzoek naar boven kwam? Ging ze wel zorgvuldig om met gevoelige, inmiddels geheim ver klaarde informatie die ze per onbe veiligde e-mail besprak? Clinton deed in haar reactie op die vragen wat voor haar het belangrijkste was: serieus, gedisciplineerd, als een leider overkomen. Ze legde haar campagne deze week even stil om zich te kunnen voorberei den, onder meer door stapels e-mails en documenten door te nemen en belangrijke feiten als een brugklasser uit het hoofd te le ren. Want alles wat ook maar een beetje op onverschilligheid of on geduld lijkt, zou onder een ver grootglas belanden en haar parten spelen in haar campagne. Elke uit barsting zou onophoudelijk her haald worden in Republikeinse spotjes. De hoorzitting werd zo vooral een politiek theaterstuk, waarin waarheidsvinding allang niet meer voorop stond. Nieuwe feiten kwamen amper boven. De Demo cratische commissieleden hielpen Clinton vooral met voorzetjes om haar kant van het verhaal voor het voetlicht te brengen, de zeven Re publikeinen in de twaalfkoppige commissie deden alles om voor de camera nogmaals fouten en twij felachtig optreden van Clinton bloot te leggen. Alle partijpolitiek daaromheen gaf haar de kans als een staatsvrouw op te roepen tot samenwerking tussen de partijen. Heel even toonde ze niet alleen de Clintons rustige openingswoord stond in schril contrast met de driftige commissieleden voor haar neus potentiële president, maar ook een spoor van de mens Clinton, toen partijgenote Linda Sanchez haar vroeg hoe het was om indi rect de schuld te krijgen van de dood van vier Amerikanen. „Het is een heel persoonlijke, pijnlijke beschuldiging", zei Clinton met ietwat trillende stem. „Ik kan me voorstellen dat ik meer heb nage dacht over wat er is gebeurd dan jullie allemaal bij elkaar. Ik heb meer slapeloze nachten gehad dan jullie allemaal." Cabernet Sauvignon Tempranillo 2014 Kruidig ElegaM- Van 9t98 voor 4,99 per fles Sauvignon Blanc 2014 Soepel Prui+ig Van 9t98 voor 4,99 per fles Deze wijn is te bestellen per doos met 6 flessen VRIJDAG 23 OKTOBER 2015 is politiek theater Hoorzitting Hillary Clinton verdedigt in het Congres haar optreden, foto EPA door Karlijn van Houwelingen 201* Geniet van deze heerlijke wijnen van Casa del Valle El Tidon. Proef het medaillekanon van cabernet b tempranillo of een meervoudig bekroonde sauvignon blanc nu met hoge korting. De Bodega Casa Del Valle weet het beste uit de druiven te halen! Medaille J! Wf/jy o0t#r 1 Sr ''«Ui, Wi»1^ I/O J*»* Jaargang: 2014 Land/Herkomst: Spanje Regio: La Mancha Onderscheidingen: Catavinum World Wine Spirits 2015 - Zilver, Berliner Wine Druivenras: Cabernet Sauvignon, Tempranillo Type/Kleur: Rode wijn Jaargang: 2014 Land/Herkomst: Spanje Regio: La Mancha Onderscheidingen: Concours International Lyon 2015 - Goud, Challenge International Druivenras: Sauvignon Blanc Type/Kleur: Witte wijn x Cabernet Sauvignon Tempranillo 2014 (6 flessen per doos) 59,88 29,94 SZ-8-RZ-626794 x Sauvignon Blanc 2014 (6 flessen per doos) 59,88 29,94 SZ-8-RZ-626864 Geslacht: Man Vrouw Naam: Straat nr.: Lj Woonplaats: Postcode: Telefoon: Ik machtig Buckaroo Payment Services in opdracht van Wegener Media eenmalig het verschuldigde bedrag 5,95 verzendkosten) te incasseren van: I BAN: NL Handtekening Vragen? Bel 0900 - 2021352 (45 cent p.g.) Let op: verwerking van een bon order duurt tot 10 werkdagen na ontvangst betaling. Lees de overige voorwaarden op www.pzc.nl/wijn Stuur deze bon in een ongefrankeerde envelop naar: PZC Webwinkel lezersservice. Antwoordnummer 10008, 5680 VB Best

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15