Vader Tygo was volgens moeder tikkende tijdbom' Ontdek veelzijdig La Palma Daders fatale woningoverval moeten zeven jaar de cel in Winnen went nooit r NIEUWS 11 #1 (P Twee mannen die in augustus vorig jaar een gewelddadige wo ningoverval pleegden in Rijns burg, moeten ieder zeven jaar de cel in. Dat besliste de recht bank in Den Haag gisteren. De mannelijke bewoner kwam bij de overval om het leven. De mannen kwamen de wo ning binnen door 's nachts door een openstaand slaapka merraam te klimmen. De bewo ners die daar lagen te slapen, overmeesterden ze en bonden ze vast met tape. De man over leed aan de gevolgen van een hartaanval, gevolgd door een fa tale hartritmestoornis. Volgens de rechtbank valt dat de over vallers aan te rekenen: een fata le hartritmestoornis kan het ge volg zijn van een hevige stresssituatie zoals een overval. Bovendien hebben de overval lers de slachtoffers aan hun lot overgelaten. Bij de overval zijn horloges en geld buitgemaakt. De twee mannen moeten een schadevergoeding betalen van bijna 43.000 euro. Er lagen volgens de familie meer dere aangiftes en meldingen van wege de gespannen situatie en vanwege stalking van de vrouw. Justitie kan dat bevestigen noch ontkennen. Advocaat Marco Bos van Remko V. kan niet reageren omdat de man in beperking zit, zegt hij. „Ze stond als moeder machte loos", zegt haar familie, die het on verteerbaar vindt dat door Vuil spuiterij' onder bevriende buren, door Remko K. het beeld kan zijn ontstaan dat de moeder van Tygo medeverantwoordelijk is voor de vechtscheiding en het geweld dat daaruit voortvloeide. Het lichaam van de vierjarige Tygo werd dinsdagavond in de wo ning van zijn vader aangetroffen. Zijn zusje die ook een paar dagen bij haar vader logeerde, bleef onge deerd. De vader vluchtte, maar kon woensdag na een groot opspo ringsonderzoek op de N3 bij Pa- pendrecht worden aangehouden. Hij is aangemerkt als verdachte vanwege de dood van zijn kind. Volgens de familie van de moe der was de vader van Tygo na de scheiding tot het uiterste ge krenkt en deed hij alles om de moeder van zijn kinderen te dwarsbomen en in een kwaad dag licht te stellen. „Hij manipuleerde en zette ie dereen in zijn omgeving tegen haar op. Zij is het juist geweest die afgelopen jaren alle hulpin stanties heeft ingeschakeld, maar nooit enige medewerking van Remko heeft gekregen." De moeder voelde volgens de familie al langere tijd aan dat de si tuatie rond Remko V. explosief 'Hij manipuleerde en zette iedereen in zijn omgeving tegen haar op' was en dat er door zijn geladen houding, mogelijk risico's waren voor haar kinderen. Maar vanwege de wettelijke bezoekregeling kon zij niet anders dan haar kinderen naar hun vader laten gaan. Dat leverde volgens de familie enorme zorgen op. Tygo en zijn zus kwamen volgens de familie al tijd in verwarring terug, omdat hun vader zijn ex, hun moeder, zwartmaakte. „Zij was een zeer zorgzame moeder, ze had er alles voor over om de verstandhouding met Rem ko goed te houden in het belang van haar kinderen." De situatie was zwaar en moeilijk, zegt de fa milie. „Er viel niet met hem te communiceren." Onverteerbaar vindt de familie het beeld dat de moeder het huis van Remko heeft leeggeroofd door de deur te laten openbreken en spullen weg te halen. Bevrien de buren schetsten eerder deze week in de media dat beeld. „Maar ze moest het huis dat op hun bei der naam stond open laten breken om haar eigen spullen terug te ha len. Hij had haar alles ontnomen, ook persoonlijke dingen van de kinderen, zoals alle foto's. Ze had door alle spanning eigenlijk geen leven meer. Hij had een masker op", zegt de familie. „Ikzelf herken dat niet in hoe ik hem zie", reageert advocaat Mar co Bos van de vader. „Dat zijn de gevoelens van de andere kant. Ik kan niet oordelen hoe de moeder en haar familie zich voelen." Remko V. is volgens zijn advo caat nietextreem agressief en ma nipulerend'. „Zo komt hij op mij niet over." De verwijten van de familie be treffen volgens hem een periode voor het dodelijk geweld. „Veel dingen weet ik simpelweg niet." Volgens justitie is het onder zoek aan alle kanten gaande. Rem ko V. wordt maandag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Vertrekdata en prijzen www.kras.nl/LR83056 Appartementen Las Olas**** De wereld is Kras Hoe boek ik deze lezersreis? 8 dagen nü vanaf 399 8- t/m 22-daagse vliegreis Canarische Eilanden inclusief verblijf Boek nu deze lezersreis "VüÉ' pzc.nl/webwinkel reizen zonvakanties VRIJDAG 23 OKTOBER 2015 DEN HAAG ADELAIDE. Het Nuon Solar Team van de TU Delft had gisteren alle reden voor een feestje in het Australische Adelaide. Hun Nuna8 kwam als eerste binnen tijdens de World Solar Challenge. Het was de zesde keer dat TU Delft de race over 3.000 kilometer won. Team Twente eindigde als tweede, foto Morne de Klerk/Getty Images door Ingrid de Groot DORDRECHT. De moeder van de ge dode vierjarige Tygo uit Dordrecht heeft volgens haar familie afgelo pen jaar herhaaldelijk alarm gesla gen bij het Meldpunt Kindermis handeling en de politie omdat zij zag dat haar ex-partner een tikken de tijdbom was. Familielid moeder Tygo Vertrek van 16 november 2015 t/m 31 oktober 2016. Lezersprijs 8 dagen nü vanaf €399 15 dagen nü vanaf €499 Meer reisduren mogelijk. Prijzen zijn per persoon o.b.v. 2 personen. Inclusief: vliegreis Amsterdam-Santa Cruz de la Palma v.v. met Transavia, handbagage, luchthavenbelasting, brandstofheffing, transfers luchthaven-accommodatie v.v., verblijf in Appartementen Las Olas, Nederlandssprekende reisleiding en 1 wandelexcursie gratis (Het onbekende noorden op vrijdag of Sprookjesbos op maandag, ter plaatse te regelen met reisleiding). Exclusief: reis- en annuleringsverzekering, ruimbagage, reserve- ringskosten 25 en bijdrage Calamiteitenfonds 2,50 (beide per boekingen verplicht). Dit kleurrijke appartementencomplex ligt aan de rand van het toeristische plaatsje Los Cancajos met uitzicht op zee. Op ca. 200 m bevindt zich de gezellige wandelpromenade naar het strand dat op 1 km ligt. Het complex beschikt o.a. over gratis wifi, een receptie, lift, restaurant, sfeervolle bar, snackbar, kleine supermarkt, 2 buiten zwembaden waarvan 1 verwarmd, zonneterras, ligbedden, parasols, handdoekenservice en fitness. U verblijft in een comfor tabel 2-kamerappartement met o.a. een televisie, kitchenette, aparte slaapkamer en badkamer. ■■I Ga naar onze webwinkel, www.kras.nl/LR83056 of bel met Kras: 0900-9697 (70 cpg) 0.v.v. reisnummer LR83056. Deze reis is exclusief voor u te boeken t/m 8 november 2015. Bewonder La Palma, hét wandeleiland bij uitstek! Hier kunt u volop genieten van het vulkanische landschap, prachtige zwarte zandstranden, intieme baaien, pittoreske bergdorpjes, tropische wouden en natuurlijk authentieke Spaanse gerechten. Ook een bezoek aan de hoofdstad Santa Cruz met haar vele winkels, terrassen en restaurants raden wij zeker aan. Speciaal voor u, als lezer van deze krant, regelden wij alvast een schitterende wandelexcursie met een gids zodat u La Palma te voet kunt ontdekken. Ontdekt u het onbekende noorden door de kloof naar El Tablado of gaat u voor de sprookjesboswandeling, waarbij u door een laurierbos wordt geleid? Kortom, een unieke ervaring waarbij u het échte La Palma leert kennen. Boek snel!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11