fS\ Schoppende journaliste stapt naar de rechter 4 c c c c NIEUWS 7 Jager doodt rendieren in zoo Vervoerder bananen doelwit van wraaklustige drugscriminelen Brandweerauto te water £^)K00PJEDEAL.NL) dagaanbiedingen van 22 oktober '-75% foto Jeff J Mitchell/Getty Images Laszló schopte de vluchtelingen naar eigen zeggen in paniek en uit angst. Ze schrok van de grote groep mensen die ineens haar kant op kwam. „Ik ben geen har teloze racist die kinderen schopt", zei ze achteraf. Ze bood haar excuses aan voor de actie. Desalniettemin moest ze zich voor de rechter verantwoorden. Volgens Laszló vertelde Osama Abdel-Muhsen Alghadab, de man die ze liet struikelen, tij dens dat proces niet de waar heid. „Hij veranderde zijn getui genverklaring", zegt ze. „Eerst gaf hij de politie de schuld." De journaliste is ook boos op Facebook. Ze zou de site hebben gevraagd om groepspagina's te verwijderen van mensen die haar bedreigden. Dat wilde Face book volgens haar niet doen, ter wijl het wél pagina's verwijder de van haar medestanders. Laszló kwam in opspraak toen een filmpje opdook waarin te zien was hoe ze in de Hongaar se grensstad Röszke een stel langslopende vluchtelingen liet struikelen en schopte. De werk gever van de journaliste stuurde haar de laan uit. Een jager in Noorwegen heeft per abuis twee rendieren doodgescho ten die in een dierenpark in het noorden van Noorwegen liepen. De jager realiseerde zich kort na het incident dat hij het hek rond de dierentuin over het hoofd had gezien. De jager was volgens di verse media met een groepje on derweg toen een van de honden de geur van de rendieren opving en onder het hek door de zoo in rende. De jager legde zonder goed om zich heen te kijken direct aan en schoot. De kogel doodde een van de dieren meteen. De kogel doorboorde dit dier en raakte het andere in de buik. Dit beest moest worden afgemaakt. Khamenei keurt atoomverdrag goed De geestelijk leider van Iran, Ali Khamenei, keurt het atoomver drag van zijn land met zes wereld machten en de Europese Unie goed. Hij heeft opdracht gegeven het verdrag onder voorwaarden uit te voeren. Dat staat op de web site van Khamenei. Op de site staat ook een brief van Khamenei aan president Hassan Rohani. Daarin schrijft hij dat de VS en de EU duidelijk moeten maken dat de sancties tegen Iran worden op geheven. Pas als de beschuldigin gen dat Iran nucleaire wapens wil maken van tafel zijn, geeft Iran zijn verrijkt uranium op. MENSEN Een nietsvermoedende vervoer der van een lading bananen waar in de douane een lading cocaïne had onderschept, lijkt het doel wit te zijn geweest van wraaklus tige criminelen. De politie hield vorige week vier gewapende man nen aan in een gestolen BMW in 's-Gravendeel. Volgens het Open baar Ministerie lijkt het er sterk op dat zij onderweg waren naar familieleden van de bananenver- voerder. Begin oktober was al dui delijk dat criminelen de vervoer der bedreigden. Ze wilden niet ge loven dat de drugs in augustus waren onderschept door het Rot terdam HARCteam (drugsteam van Douane, Fiod en Zeehavenpo- litie). De vervoerder werd een paar keer bezocht en bedreigd, al dus het OM. De drugs waren op 24 augustus aangekomen met een schip in de haven van Vlissingen. De 180 pakketten met een waarde van 6,5 miljoen euro waren tus sen bananen verstopt, bestemd voor een bedrijf in Rotterdam. Eind augustus werd bekend gemaakt dat de drugs al in de ha ven van Vlissingen waren ont dekt. De verdachten zijn twee Rotterdammers van 28 en 21 jaar, een 39-jarige man uit Gouda en een 28-jarige Capellenaar. In en naast hun gestolen auto lagen een vuurwapen, tiewraps, een ta- ser, een rol tape en afdekzeil. 59,95 87% 52,- Vanaf slechts 7,95 .Korting 59,95 75% €45,- Nu slechts €14,95 DONDERDAG 22 OKTOBER 2015 doorbrengen. Vluchtelingen probe ren massaal vanuit Zuid-Europa via Servië en Kroatië het paspoortvrije Schengengebied te bereiken. Hon garije heeft z'n zuidelijke grenzen met Servië en Kroatië echter geslo ten om de stroom migranten in te dammen. De vluchtelingendrama's in de Balkan lopen zo uit de hand dat Commissievoorzitter Juncker besloot een tweede top uit te schrij ven in Brussel. door Leon van Wijk BOEDAPEST. Petra Laszló, de Hon gaarse journaliste die in septem ber voor de ogen van de camera vluchtelingen onderuit schopte, wil een van haar slachtoffers aan klagen. Volgens de journaliste heeft de man gelogen tijdens het proces tegen haar. De beelden van de schoppende journaliste Petra Laszló gingen de hele wereld overal veel verontwaar diging op. foto AP OSLO TEHERAN ROTTERDAM ANTWERPEN. De Rooseveltplaats in Antwerpen stond gisteren lange tijd blank door een lek in een hoofdwaterleiding. Deze brandweerauto ver dween deels in het gat in de weg. foto Jonas Roosens/Belga HILVERSUM Lubach moet wachten op eerste 'Faraodag' Het burgerinitiatief van Ar jen Lubach, die graag 'Fa rao der Nederlanden' wil worden, is nog niet behan deld door de Tweede Ka mer. De tv-presentator be sloot daardoor gisteren om de eerste 'Faraodag' vandaag niet door te laten gaan. „Helaas heeft de Tweede Kamer het burger initiatiefvoor de benoe ming van de farao nog niet inhoudelijk behan deld. Hierdoor is het door gaan van Faraodag op dit moment staatsrechtelijk onhaalbaar", schrijft hij op Facebook. Lubach startte de actie als protest tegen de monarchie. In zijn pro gramma Zondag met Lubach kondigde hij aan de eerste 'Farao der Ne derlanden' te willen wor den. Lubach startte een burgerinitiatief en dat werd meer dan 40.000 keer ondertekend. Dat is voldoende om het onder werp op de agenda van de Tweede Kamer te krij- n gen. Lubach had vandaag gekozen als eerste 'Farao dag', met 'faraokefeesten' in heel Nederland, omdat hij dan 36 jaar wordt. IRVING 'Klokjongen' verhuist naar Qatar De veertienjarige Ahmed Mohamed uit Irving in Texas verhuist met zijn fa milie naar Qatar. Hij kreeg de bijnaam 'klokjongen' nadat hij medio septem ber was gearresteerd met een zelfgemaakte klok, die door een docent was aangezien voor een bom. De moslimjongen werd ge boeid door de politie afge voerd. Er stak een storm van protest in de Verenig de Staten op en vervol gens in de rest van de we reld. De gemoederen lie pen hoog op nadat de va der aangifte deed van dis criminatie op grond van religie. Al snel werd de jongen een genie ge noemd. Ahmed ontmoet te een reeks beroemdhe den, president Obama in het Witte Huis voorop. I I I I 16-pack Opzetborstels voor Oral-B/Braun en Philips Geschikt voor Oral-B en Philips elektrische tandenborstels Tip: altijd handig om extra borstels in huis te hebben Adviesprijs Korting U I MEIX. Traagschuim hoofdkussen van SleepMed Optimale drukverlaging; ontlast nek, rug en schouders Uitgerust wakker worden Geschikt voor rug-, buik- en zijslapers Past in iedere gangbare kussensloop Drukverlagende NASA technologie Korting U bespaart C N BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL Met gemak veilig shoppen ll'SSD DPDf^jJl NIET TEVREDEN? GEL0 TERUGl)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7