Reclameffames zijn sta-in-de-weg Kruidvat niet naar Vestetuin 'SCP heeft WD, CDA in de tang* M Dagbladbezorger 6 BEVELANDEN en THOLEN Verlichte avondwandeling GOES en BAARLAND OPZOEK GOES. De bedoeling was dat ze mooier zouden zijn dan de drie hoeksborden waar evenementen in Goes op werden aangekondigd. Dat is misschien zo, maar de per manente frames die er voor in de plaats zijn gekomen, zijn op zijn minst onhandig geplaatst. Een aantal lantaarnpalen in on der meer de 's-Gravenpolderse- weg, Fruitlaan en Anthony Fokker straat zijn voorzien van metalen frames waarin aankondigingen van evenementen kunnen wor den geplaatst. Maar ze zijn dusda nig bevestigd dat ze in sommige gevallen de stoep blokkeren. Ze ker met een kinderwagen of rol stoel is dat onhandig, constateer den inwoners gisteren op Twitter. Ook op fietspaden kunnen de uit stekende stalen frames voor onvei lige situaties zorgen. De gemeente erkende gisteren al dat de frames niet overal even doordacht zijn bevestigd. „Er is aansluiting gezocht bij de bestaan de routes, niet overal handig blijkt nu, dus wordt opgelost", reageer de de gemeente. Goes biedt sinds afgelopen voorjaar ook locaties voor licht mastreclame. Daar is echter nog weinig animo voor. THOLEN. De kans is groot dat Tholen het binnenkort zon der Kruidvat moet stellen. De drogisterijketen wil haar win kel in de Kerkstraat sluiten en verhuizen naar Vestetuin. Maar een meerderheid van de Thoolse gemeenteraad ziet dat helemaal niet zitten. Het college van B en W be sloot in juli, na het verzoek van Kruidvat, een onderzoek in te stellen om de gevolgen van een verhuizing van de winkel in kaart te brengen. In september is de gemeente raad tijdens een 'informatie ve bijeenkomst' gevraagd wat er allemaal precies onder zocht zou moeten worden. Volgens het college heeft een meerderheid van de raad toen aangegeven dat ze juist geen onderzoek willen en dat verplaatsing van nog meer de tailhandel naar Vestetuin on wenselijk is, ook al leidt dit tot de sluiting van winkels zo als de Kruidvat. In plaats daarvan vindt de raad dat het gemeentebe stuur op zoek moet naar kan didaten die wél voldoen aan de geldende bestemming (dienstverlening) in de plint van Vestetuin. Het onderwerp staat op de agenda van de commissiever gadering van 2 november. Hij kwam daarover dinsdag tij dens de vaststelling van de be groting, die traditioneel door de raad wordt aangegrepen voor politieke beschouwin gen, in botsing met SGP-lei- der Tin Janszen. Weststrate zei eerder dat het coalitieakkoord beter 'met handen en voeten gebonden' kon heten in plaats van 'sa men verbonden.' Janszen beti telde dit als een 'verknoopte gedachtengang'. „U ontbeert het goede gevoel om als coali tiepartner met het college in fijne onderlinge verhouding en respect samen uitvoering te geven aan gemaakte afspra ken en in te spelen op ontwik kelingen. Ontworstel u uit de knoop!" Weststrate: „Wij zul len onder uw regime nooit coalitiepartner worden want wij laten ons niet inpakken en gaan niet op de knieën voor de wensen en de ideeën die u met uw partij een ieder pro beert op te leggen." Thea Laban (WD) ergerde zich aan het woordenspel. „Ik wordt kotsmisselijk van dit heen-en-weergedoe." In de regio In Sint-Maartensdijk en Scherpe- nisse wordt de avondwandeling (Ver)licht! gelopen tijdens de Nacht van de Nacht op 24 okto ber. Met de wandeling willen zo'n vijftien verenigingen uit beide kernen geld inzamelen voor Sta- Voord6. Wandelaars kunnen kie zen uit drie afstanden: 18,12 en 6 kilometer. De lange afstand start om 18.00 uur en de overige twee om 19.00 Goese 3D-schoen op Dutch Design Week Ontwerper en kunstenaar Ineke Otte uit Goes heeft de 3D-ge- printe schoen 'Wolk' ontwor pen die deze week wordt gepre senteerd tijdens de Dutch De sign Week in Eindhoven. Daar is een groep bekende schoenontwerpers en designers uitgenodigd om met een nieuw en zachter materiaal een draag bare schoen te ontwerpen. Presentatie Zeeuws spreukenboekje In 't Kerkje van Ellesdiek is zater dag de themamiddag 'Van toen en van noe'. Op deze middag, met muziek en verhalen, wordt het boekje 'Kwa zei bure' van Jo- pie en Jan Minnaard gepresen teerd. In het boekje zijn ruim dertig 'zei-spreuken' verzameld met illustraties van Jopie Min naard. De themamiddag begint om 14.30 uur, toegang is gratis. Reserveren via reserveer® ellesdiek.nl of 0113-612681. Mijn dorp, mijn stad uur. Startlocatie is Haestinge aan de Sportlaan in Sint-Maarten- dijk. Een kwartier voor de start worden de deelnemers uitgeno digd om de legende van de Haes aan te horen. De Haes komt te rug in het wapen van Sint-Maar tensdijk en verwijst naar de ge schiedenis van het dorp. Onder weg zijn fragmenten uit het ver haal uitgebeeld met vuur en licht. De kosten zijn 6 euro per deelnemer. Herdenking bevrijding Bij het monument achter de kerk van Hoedekenskerke is zon dag om 12.00 uur een herden king ter nagedachtenis aan de be schietingen en de bevrijding van Hoedekenskerke. Dominee Van Vliet uit Zaamslag is voorganger in de kerkdienst vanaf 10.30 uur met het thema 'Om niet te vergeten'. Bij het mo nument speelt Max La Grand ko- raalmuziek en de Last Post. De familie Tinckle-Van de Berge uit het Engelse Darlington komt spe ciaal voor de herdenking naar Hoedekenskerke. De familie zal bloemen leggen bij het monu ment. In de oorlog verloor de fa milie Van de Berge acht familie leden. Na afloop is er gelegen heid om koffie te drinken. Erasmuspark, 10.00-11.00 uur - In loopspreekuur van wijkverpleging; 10.30-11.30 uur - Kof fieochtend voor se nioren; 13.30-16.00 uur - Koersbal; Buurthuis De Pit, Ap pelstraat 2A, 14.00-16.00 uur - Cursus Tekenen en Schilderen; Café de Post, Grote Markt 16, 21.00 uur - Optreden 'Post Sessie Band' Dorpshuis, 10.00 uur - Wandelen in groepsverband V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur - Weekmarkt; Hoef bladstraat 1,13.30 - 14.30 uur - Activitei ten in beweegtuin (inlooptraining met begeleiding) Dorpshuis De Vroone, 20.00-21.30 uur - Voorstelling Soeur Sourire Zeilschool "De Vi king", Zandkreek- weg 8, overdag - Mas- terclasses zeilen voor kinderen vanaf 14 jaar Trefpunt, Moerplein 12D, 13.00-17.00 uur - Koersbal en biljarten voor senioren De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers* die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen De nieuwe reclameframes in Goes, die de driehoeksborden vervangen, be lemmeren op sommige plekken fietsers en voetgangers, foto Mechteld Jansen door Luc Oggel door Joeri Wisse door Joeri Wisse KRUININGEN. WD en CDA la ten zich 'inpakken' door de SGP in Reimerswaal. Dat vindt Marien Weststrate van Leefbaar Reimerswaal. SINT-ANNALAND Zorgcoöperatie start met pilot scootmobielpool Zorgcoöperatie Anna Zorgt start op maan dag 26 oktober met een pilot voor een scootmobielpool in Sint-Annaland. De vrijwilligers van de coöperatie verzorgen een instructie aan de gebruikers zodat zij veilig gebruik kunnen maken van de scoot- mobiel. De scootmo- biels worden in bruik leen gegeven aan in woners van Sint-Anna land die lid zijn van de zorgcoöperatie en hiervoor in aanmer- king komen. De pilot, die loopt tot juni 2016, moet duidelijk maken of een scoot mobielpool een oplos sing is voor het ver voersprobleem van de inwoners. Aanmelden om gebruik te maken van een scootmobiel kan bij het zorgloket van Anna Zorgt, dat is geopend van maan dag tot en met don derdag tussen 9.30 en 11.30 uur. GOES Kinderdoedagen in herfstvakantie Van 27 tot 31 okto ber zijn er kinderdoe dagen in het am bachtscentrum van Hollandse Hoeve in Goes. Op het binnen plein zijn workshops, waaronder boekenleg gers en maskers ma ken, gipsfiguren versie ren, fotolijstjes ma ken, potten draaien, schilderen, klompjes pimpen en kaarsen maken. De openingstij den zijn van 13.00 tot 16.30 uur. SINT MAARTENSDIJK/SCHERPENISSE WAALWIJK ELLEWOUTSDIJK HOEDEKENSKERKE GOES HANSWEERT HEINKENSZAND KAPELLE WOLPH AARTSDIJK YERSEKE WGGGNGR Media Wat staat ertegenover? Een prima vergoeding Gratis de PZC, AD, Trouw of de Volkskrant lezen Uitstekend te combineren met andere bezigheden Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie Direct aanmelden? www.bezorgers.nl Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 76