Groene Ster heeft nog tijd nodig Louis Gooien terug naar Zenit Sint Petersburg Eerste thuiswedstrijd voor Arnemuidse hoofdklasser op 14 november ZEELAND 15 Walcherse hoofdklasser heeft staantribunes aangeschaft voor het publiek. Volgens het KNKV moet dat niet zo gezien worden. Woordvoer ster Frea ten Brink laat weten dat er 'in principe entree geheven wordt' op de hoogste twee ni veaus, maar clubs zijn volgens 'Het zijn geen hoge bedragen. Want we willen natuurlijk dat er veel mensen komen' haar vrij om daarvan af te wij ken. In de praktijk gebeurt dat overigens niet of nauwelijks. Vo rig seizoen kwam TOP in de over gangsklasse zelfs al clubs tegen die entreegeld vroegen. Een kaartje voor één duel in sporthal De Blikken kost drie eu ro. Wie vaker naar de Walcherse hoofdklasser wil komen kijken, kan voor tien euro een jaar lang donateur worden. En donateurs mogen, net als leden en sponso ren, gratis naar binnen. Een pas se-partout voor een heel gezin kost twintig euro. De eerste thuiswedstrijd is op 14 november, een week na de competitiestart in Eindhoven te gen DSC. „Het zijn geen hoge bedragen. Want we willen natuurlijk dat er veel mensen komen", zegt An ders. „Maar we komen er wel mee uit onze kosten. Het KNKV vraagt namelijk nog meer van ons. Coaches moeten bijvoorbeeld bij de wedstrijden in colbertjes lo pen, scheidsrechters en hun fami lieleden moeten we netjes opvan gen. TOP wordt sinds de promo tie naar de hoofdklasse gezien als één van de visitekaartjes van het Nederlandse korfbal. Het moet er allemaal wat professioneler uit zien." In de voorgaande seizoenen puilden de tribunes bij de thuis wedstrijden vaak uit. Honderden liefhebbers kwamen naar de wed strijden in Arnemuiden. Meestal moest de helft van het publiek staan, achter de zittribune en aan één van de kopse kanten van het veld. Dat laatste mag nu niet meer. Anders: „We hebben staantribu nes aangeschaft, voor achter de zit tribune. Bij alle zeven thuiswed strijden geldt vanaf nu: er is alleen plek voor toeschouwers aan de lan ge zijde. Het zal af en toe passen en meten worden." TOP is niet de eerste Zeeuwse korfbalclub waarbij toegang moet worden betaald. Swift deed het eerder, zo'n 25 jaar geleden. Die Middelburgse vereniging speelde destijds in de hoofdklasse, dat toen nog het hoogste niveau van Nederland was. „Dat is veel te laag", vindt coach Hicham Benhammou, „ze ker gezien het materiaal dat we hebben. Het gaat heus wel goed komen, maar we hebben tijd no dig." Benhammou is bezig om zijn ideeën op de spelersgroep over te brengen en de speelwijze te ver fijnen. „Mensen roepen dan dat ik er al drie jaar zit, maar vergeet niet dat de selectie veranderd is. Len Eversdijk en André Siereveld zijn er niet meer bij. Verder heb ben we te maken met jongens die afgelopen seizoen in België hebben gespeeld en daar wordt heel anders gespeeld. Ik ben be zig om onze speelwijze te verfij nen. We proberen twee keer in de week te trainen. Als het aan mij ligt, zouden we nog veel va ker trainen, maar dat is niet altijd mogelijk. De zaal is bijvoorbeeld lang niet altijd beschikbaar." „Het is zaak om tot aan de 'Het gaat heus wel goed komen, maar we hebben tijd nodig' winterstop de schade te beper ken en niet te veel punten te ver spelen, maar reden voor paniek is er niet hoor. Het komt heus goed." Vrijdag wacht in Heerhugo- waard de uitwedstrijd bij FC Mar- lène, volgende woensdag staat in eigen huis (20.30 uur) de beker wedstrijd tegen HV/Veerhuys op het programma, waarna zaterdag 31 oktober een bezoek aan FCK De Hommel ('s-Hertogenbosch) gebracht moet worden. Khalid El Hattach zit morgen zijn laatste wedstrijd schorsing uit en kan volgende week weer in actie komen. Hoessein Bou- zambou kreeg vorige week in de uitwedstrijd tegen Hovocubo in de slotfase rood en is voor het duel met FC Marlène geschorst. Coolen werkte tot begin 2015 al drie jaar voor Zenit en introdu ceerde er een nieuwe manier van opleiden. Na zijn vertrek liet zijn Russische opvolger die methode echter links liggen. De clubleiding wil nu echter te rug naar Coolens uitgangspunten en vroeg de oud-coach van Hel mond Sport en FC Eindhoven om snel terug te keren. Daar moest hij wel even over den ken, zei Coolen gistermiddag. „Ik ben terug naar Nederland gegaan om meer thuis te kunnen zijn. Nu ze me terugvroegen - op zich na tuurlijk heel eervol - heb ik wel stevige voorwaarden gesteld. Tot mijn verbazing was dat geen pro bleem en kwamen we heel snel tot overeenstemming. Ik zal in ie der geval met grotere regelmaat thuis zijn dan in mijn vorige perio de." In Sint Petersburg gaat Coolen opnieuw het accent leg gen op individuele talentontwik keling. Hij is nu nog als hoofd op leidingen actief bij Roda JC. vèn Overto/f fcr nemui&f» DONDERDAG 22 OKTOBER 2015 TOP gaat over op entree heffen door Roeland van Vliet ARNEMUIDEN. Bij de thuiswedstrij den van TOP Arnemuiden moet komend zaalseizoen entreegeld betaald worden. „Het is niet hele maal onze eigen keus", stelt voor zitter Harry Anders. „Het is min of meer door de bond opgelegd aan alle clubs in de Korfbal League en de hoofdklasse." Harry Anders, voorzitter TOP De thuiswedstrijden van TOP Arnemuiden in sporthal De Blikken trekken altijd veel publiek. Vaak puilen de tribunes uit, het wordt ook komend seizoen passen en meten, foto Ruben Oreel door Jan Dagevos VLISSINGEN. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen heb ben hun draai in de competitie nog niet gevonden. De Walcherse ploeg staat na vijf wedstrijden in de eredivisie op de negende plaats, met slechts vier punten. Hicham Benhammou, coach door Arjen Vos NUENEN. Na er nog geen jaar weg te zijn geweest, keert Louis Coolen terug naar Zenit Sint Petersburg. De Nuenense trainer gaat vanaf 1 november opnieuw leiding geven aan de jeugdacademie van de Russi sche topclub.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69