Het beste moet nog komen voor Van Houts Olympisch parcours in Rio is technisch 14 Spelerstekort breekt driebanders van 3BSD op in competitie Tweede en eerste dan karateka's Mountainbiker uit Brabant wil op de Olympische Spelen een plaats in de toptien. De vierdedivisieteams die voor de competitie in actie kwamen, veroverden niet meer dan een punt. Zandee Kloetinge verloor in eigen huis met 2-6 van de kop loper en 3BSD Hydrozorg speel de gelijk in Roosendaal. Zandee trof het niet doordat Piet Verschure zijn tegenstander in de nabeurt gelijk zag maken en Daan Weststrate een 22-24 voor sprong teloor zag gaan toen zijn opponent met een serie van drie uitging. Meer dan een gelijkspel zat er toen niet meer in. Leo Koopmans en Martin Capelle ver loren. 3BSD liet een punt liggen omdat het met slechts drie spelers aan het vertrek kwam. Philip van der Male en Jan Suykerbuyk won nen, Sjaak de Visser verloor: 4-4 Van 't Westende nieuw in top vijftig Voor de eerste keer in zijn judo carrière is Sam van 't Westende doorgedrongen tot de top vijftig van de wereld. De 24-jarige Vlis- singer haalde daar afgelopen weekeinde tijdens de Grand Slam van Parijs precies genoeg punten voor. Op de ranking van de gewichtsklasse -73 kilo staat hij nu precies vijftigste. Van 't Westende maakt een gro te ontwikkeling door. Een jaar geleden stond hij nog ver buiten de top honderd. Rousseau verzorgt clinics rolstoelbiljart In het revalidatiecentrum Re- vant in Goes worden vandaag cli nics rolstoelbiljarten gehouden, Rudy Rousseau, bestuurslid van de Dutch Wheel Chair Billiards verzorgt de gehele dag demon straties voor verschillende groe pen. Het programma is: ro.00-12.00 uur: biljartclinic voor leden De Legerdieck uit Goes; 13.00-17.00 uur: rolstoelbiljartcli- nic voor poliklinische revalidan- ten; 19.00-21.00 uur: demonstra tie Rudy Rousseau. sport kort Van Houts is niet aan zijn proefstuk toe in Rio. De 31-jarige renner van Team Multivan Meri- da kwalificeerde zichzelf al voor voor de Olympische Spelen van Beijing en Londen. „Maar op een of andere manier zijn de Spelen tot nu toe niet best geweest voor mij", vertelt Van Houts een paar dagen na terugkomst uit Brazilië. „Ik heb volgend jaar toptien ambi ties. In topvorm zit dat er zeker in. In Londen had dat er ook in kunnen zitten, maar toen was de vorm net iets minder en maakte ik wat kleine foutjes." Van Houts heeft een nuttige week achter de rug in de Brazili aanse kuststad, waar hij naast het mountainbikeparcours en de olympische faciliteiten ook de stad zelf verkende. „Het was mijn eerste keer in Zuid-Ameri- ka. Ik heb er de trainingsmogelijk heden bekeken samen met de bondscoach en een mechanieker. Het olympisch dorp en de wegen zijn nog niet allemaal af, dus dat was allemaal nog moeilijk te ver kennen. Maar daardoor hadden we wel de tijd om echt iets van de stad te zien." Groepsvorming Het parcours vertoont volgens Van Houts veel gelijkenissen met dat in Londen. „Het is technisch, met een lange en een kortere klim en tussendoor langere vlak ke stukken. Daardoor zul je groepsvorming krijgen en kan het lang spannend blijven. Met veel kombochtjes, de lange klim en vlakkere stukken is het wel een parcours dat mij moet lig gen." Voor de warme, drukkende omstandigheden is de Luyksge- stelaar ook niet bang. „Het is heel warm en vochtig daar. We zijn nu later in het jaar geweest dan de Spelen volgend jaar zijn, dus het zal dan misschien iets min- 'Ik heb nog altijd het gevoel dat ik beter word. Ik heb mijn beste prestatie nog niet neergezet' der warm zijn. Over het alge meen kan ik goed omgaan met de hitte." Of hij in Rio ook vlees gegeten heeft? Van Houts kan er niet om lachen. Hij kwam in 2011 in de problemen toen bleek dat vlees dat hij in Mexico gegeten had het verboden middel clenbuterol be vatte. Van Houts werd uiteinde lijk vrijgesproken van dopingge- bruik. „Brazilië is geen risico land", denkt hij. „Ik heb er ge woon vlees gegeten. En straks op de Spelen moet je er toch wel op kunnen vertrouwen dat het eten goed is." De clenbuterol-affaire is een voetnoot in de carrière van Van Houts, die toch vooral gekomen is waar hij nu staat door hard te werken. „Ik heb mijn eigen weg gezocht. Toen ik begon was de bond alleen maar bezig met toele ven naar de Spelen met de ren ners die er al waren. Inmiddels zijn er wat koerswijzigingen ge weest bij de bond. Nu zijn ze juist heel erg bezig met jong ta lent." Het predikaat 'jong talent' is al een tijdje niet meer van toepas sing op Van Houts. „Maar ik heb nog altijd het gevoel dat ik beter word. Ik heb mijn beste prestatie nog niet neergezet. Die echte piek die komt nog een keer." Dat zal dan volgend jaar moe ten gebeuren. „Ik denk wel dat dit mijn laatste Olympische Spe len worden. Volgend jaar ben ik 32, om dan op je 36e nog een keer te gaan, dan moet je echt wereld top zijn." Sport sport@pzc.nl KWADENDAMME Stomerij WJKA Simply the Best Simply VLISSINGEN. Darrell Meedendorp (tweede van links) en Noa Soekhlal (derde van links) hebben met succes hun examen bij de World Japan Karate Association (WJKA) afgelegd. Meedendorp kreeg zijn tweede dan, Soekhal werd beloond met de eerste dan. Er werden examens af genomen bij het kata (gevecht zonder tegenstander), kumite (gevecht met een tegenstander) en kihon (diverse combinaties). VLISSINGEN GOES VLISSINGEN Bekerduels verplaatst Er zijn nog twee wed strijden in de tweede ronde van de districts bekerstrijd voetbal ver plaatst. De duels WHS-Smerdiek en Seolto- Vosmeer wor den niet komende za terdag, maar volgende week dinsdag 27 okto ber gespeeld. De aan vang is 20.00 uur. In een eerder stadium werd het duel tussen Terneuzense Boys en Hoedekenskerke al verplaatst. Doordat Terneuzense Boys ko mende zaterdag het restant van de compe titiewedstrijd tegen SSV'65 afwerkt, kreeg de bekerwedstrijd een andere datum. De ont moeting wordt nu dinsdag 3 november op het veld van Ter neuzense Boys ge speeld. KOPENHAGEN Catto naar wielerploeg Tinkoff Wielrenner Oscar Gat- to (foto) rijdt volgend seizoen voor de ploeg Tinkoff. Het team ziet in de Italiaan met na me een goede helper voor wereldkampioen Peter Sagan in de klas siekers. Rudi van Houts poseert in het bos. foto Roy Lazet door Thijs Roeien LUYKSGESTEL. Als het olympische testevenement van vorige week een voorbode is van wat er vol gend jaar tijdens de echte wed strijd staat te gebeuren, dan is Ru di van Houts heel tevreden. De tiende plaats die hij in Rio de Janeiro behaalde is precies wat de mountainbiker uit Luyksgestel vol gend jaar nastreeft. Nog beter mag ook natuurlijk. Mg/aan w multivan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68