Auto's in de weg voor brandweer Zierikzee Stadhuismuseum kan naar notaris Nieuwe bewegwijzering Zierikzee roept uiteenlopende reacties op SCHOUWEN-DUIVELAND 7 Het is wennen aan de nieuwe beweg wijzering. Vooral de 400 medaillons in het plaveisel maken de tongen los. Duur! Waarom zo veel? Er zijn er al losgeraakt. De nieuwe bewegwij zering door Zie rikzee roept uit eenlopende reacties op. Van angst om te struikelen tot lof: „Je moet het even door hebben, maar het is wel origineel." Er komen er uiteindelijk vier honderd van in het Zierikzeese plaveisel te liggen: van die zilver kleurige medaillons in de vorm van een Zeeuwse knoop. Drie mil limeter dik en steeds met onge veer een metertje of acht er tus sen. Samen met medaillons die tussen gevels komen te hangen, vormen ze een spoor tussen de gratis parkeerplaatsen aan de rand van Zierikzee en het centrum. Het doet de in Zierikzee wo nende Christine Ponsen denken aan Hommage a Arago; een serie van 135 bronzen medailles langs de meridiaan van Parijs. Een door de Nederlandse kunstenaar Jan Dibbets bedachte hommage aan de Franse landmeetkundige Ara- go. „Het is een leuk idee", oor deelt Ponsen over de Zierikzeese variant: „Met misschien een paar schoonheidsfoutjes." Want het systeem direct door hebben, dat valt nog niet mee. Ponsen zelf had haar Facebookende kinderen no dig om het achterliggende idee te doorgronden. Zorg voor meer aansluiting bij de digiborden, zet overal kunst stofbankjes neer („Die zijn snel ler droog als het geregend heeft"), vul de bewegwijzering in de stad aan met van die 'schattige bordjes' die ze bijvoorbeeld in Engeland ge bruiken en stuur mensen ook eens verrassend de andere kant op - tipt ze de gemeente over hoe het misschien nog beter kan worden. „De kant op van de sluizen bij voorbeeld, daar is het ook zo mooi. We hebben sowieso een prachtige stad. Ik woon hier nu 26 jaar en geniet er nog steeds van." Die 'prachtige stad' vormt zon der meer de basis van het nieuwe bewegwijzeringssysteem, schetst gemeentelijk projectleider Kees Paauwe. De grote - als stadsjuwe- len aangeduide - monumenten fungeren als een soort bakens waarlangs de routes lopen. Doelbe wust is gekozen voor zo min mo gelijk 'stadsvervuiling'. „Met een minimum aan borden een maxi maal effect proberen te bereiken", omschrijft Paauwe één van de uit gangspunten van de projectgroep waarin allerlei organisaties (naast gemeente onder meer onderne- Doelbewust is gekozen voor zo min mogelijk stadsvervuiling mers en Stad en Lande) zitting hebben. Zo wordt nu nog gebroed op de beste manier om de medail lons die op drie a vier meter hoog te tussen de gevels komen te han gen, te bevestigen. Strak naar de grond staren om de weg naar het centrum te vinden, is niet nodig. „Ook bestrating, verlichting en de verdere inrichting van de straten wijzen de weg." Daarnaast is er een bijpassende app in de maak die waarschijnlijk eind dit jaar af is. De bewegwijzering zeifis door lopend werk-in-uitvoering. Daar waar nog volop werk gaande is (Kraanplein) of verwacht wordt (Zuidhavenpoort), zijn de routes nog niet uitgezet. De nu al neerge zette stadsplattegronden worden nog vervangen door verbeterde exemplaren en bij die plattegron den worden banken neergezet. ZIERIKZEE. Automobilisten in Zie rikzee maken het brandweerlie den lastig om hun werk goed uit te oefenen. Brandweerwagens moeten in smalle straten vaak moeite doen om langs geparkeer de auto's te rijden. Dat meldt het korps via Facebookpagina 'Brand weer Zierikzee'. Een ander probleem is de be reikbaarheid van de deksels van de putten waar de brandweer bluswater uit haalt. Soms staan auto's erop, of te dichtbij. Het brandweerkorps vraagt Zierik- zeeënaren hier beter op te letten. Bij veel inwoners kunnen ze op begrip rekenen, anderen wij zen naar de gemeente. Zij kun nen volgens hen bijvoorbeeld parkeervakken maken, zodat het duidelijk is voor automobilisten waar ze mogen staan. De gemeente Schouwen-Dui- veland zegt dat het een bekend probleem is. „In een actieperio de hebben we flyers uitgedeeld", zegt een woordvoerder. „En het heeft nog steeds onze aandacht. Controleurs kijken overdag en re gelmatig ook 's avonds in Zierik zee of er voldoende ruimte is voor hulpverleningsverkeer en delen waar nodig boetes uit." Volgens de brandweer ge beurt het toch nog te vaak. Burgemeester en wethouders la ten de gemeenteraad weten dat zij vier mensen hebben benoemd als lid van de Raad van Toezicht. Dat zijn: Petra Warnar (directeur Air pack Zierikzee), Mirjam Knol (me de-eigenaar watersportbedrijf Dra- De Raad van Toezicht voor het zelfstandige Stadhuismuseum is compleet. Op 1 januari moet er ook een directeur zijn gon Marine uit Dirksland), Arjan van 't Veer (secretaris van de Ne derlandse Staatsloterij uit Renes- se) en gepensioneerd wethouder Wijnand Renden uit Zierikzee. Eerder werd bekend dat oud-voor zitter van de Rabobank, Piet Moer land uit Burgh-Haamstede, voor zitter wordt. Met de benoemingen denken B en W een evenwichtig samenge stelde raad te hebben, gezien des kundigheid, geslacht, leeftijd (tus sen 34 en 68 jaar) en woonplaats. Met ook de goedkeuring van het provinciebestuur op zak, kan Scheffers naar de notaris voor de stichtingsakte. De verzelfstandiging moet op 1 januari een feit zijn. Dan moet er ook een directeur zijn. Het mu seum krijgt zeven ton subsidie per jaar. Bovendien betaalt de ge meente nog vijf jaar mee aan de verzelfstandiging en de samenwer king met de andere musea. Dat kost zes ton. De gemeente wil van het Stadhuismuseum af omdat er steeds tekorten waren. Er kwa men ook veel te weinig bezoekers. DONDERDAG 22 OKTOBER 2015 Angst voor valpartijen én lof door Esme Soesman Zilverkleurige medaillons in de vorm van een Zeeuwse knoop vormen een spoor tussen de rand van Zierikzee en het centrum. „Leuk", zegt een winkelme dewerker. „Al bukte ik de eerste keer dat ik het zag wel gelijk om het op te rapen. Ik wist niet wat het was." foto Dirk-Jan Gjeltema Ook Christine Ponsen vindt de nieuwe bewegwijzering een leuk idee. door Elodie Kint door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. Nu de Raad van Toe zicht compleet is, kan kwartierma ker Albert Scheffers naar de nota ris om de stichting Stadhuismu seum Zierikzee op te richten. Als niemand iets ziet mag het van ons juist gezien worden Onze pruiken en haarwerken zijn televeren in elke door u gewenste combinatie van kleur en model. Ook krullen en/of meerdere kleuren in één haarwerkzijn mogelijk. kapsalon| derrie K^a a-r" werken Binnenhof 1,4421 BS Kapelle Tel: 0113-343237, www.haarsalongerrie.nlP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67