Steenbergen 'wil gewoon geen azc' Vader van doodgevonden kleuter Tygo (4) leed onder vechtscheiding De dood van peuter Tygo lijkt direct verband te houden met de breuk tussen de ouders. NIEUWS 3 Vrouw weet 'niets' van de dode baby's in schuur DORDRECHT. De vader van de gedo de kleuter Tygo, Remko V. is giste ren aangehouden. De man (34) die verdacht wordt van betrokken heid bij het overlijden van zijn 4-jarige zoon, was een dag spoor loos nadat dinsdag het lichaam van Tygo werd aangetroffen in het huis van zijn vader. De man was in een vechtschei ding verwikkeld met de moeder van zijn kinderen: Tygo en diens zesjarige zusje. Normale commu nicatie tussen de twee was vol gens meerdere bevriende buren al langere tijd niet meer mogelijk. „Er was een hoop ellende en geru zie als zij de kinderen kwam ha len na een weekend bij hun vader. Triest, bizar." Daarbij moest onlangs zelfs de politie worden opgetrommeld om dat de vrouw de deur van haar voormalige woning liet forceren door een slotenmaker. „Ze haalde de meubels eruit. Remko kwam thuis en de helft van de spullen was verdwenen." Bij het Meldpunt Kindermis handeling kwamen door de hoog oplopende ruzies meerdere mel dingen binnen over zorgwekken de taferelen in het gezin. Jeugdbe scherming kan vanwege privacy niets over de situatie zeggen. Volgens de politie is er nog veel onduidelijk over de achtergrond en de rol van de vader „Er zijn veel vragen, die hebben wij ook. De vader is aangehouden en wordt gehoord", aldus Patricia Wessels van de politie Rotterdam. Remko V. was een gedreven en gewaardeerde ICT'er. Op zijn Lin- kedln-profïel wordt hij aangepre zen als duizendpoot en ook zijn woning onderhield hij keurig, met in zijn achtertuin een trampo line en barbecue voor gezellige momenten met zijn kinderen. Anderhalve week geleden werd de scheiding officieel uitgespro ken. „Mogelijk is er in zijn hoofd iets geknapt", zeggen nauw be vriende buren die in shock zijn van de gewelddadige dood op de kleuter. „Dit kun je niet bevatten. Dit had niemand verwacht." Het vierjarige kind werd dins dag rond 18.00 uur levenloos aan getroffen in de hoekwoning, waar hij vanwege de herfstvakantie een paar dagen langer was dan de nor male weekendregeling. Buren zagen hoe Remko V. veel eerder die dinsdag zijn wo ning verliet en met onbekende be stemming vertrok. Een paar uur lang zat het zesjarige zusje van Ty go stilletjes te wachten voor het huis tot de nieuwe vriendin van Remko V. aan het begin van de avond thuiskwam. De vrouw ont dekte binnen het lichaam van Ty go en sloeg alarm bij de politie die direct op zoek ging naar de man. Na een grote opsporingsactie kon de politie gisteren rond 15.00 Ondanks de grogte belangstelling van inwoners kwam het geen mo ment tot wanordelijkheden. Tot opluchting van burgemeester Jo seph Vos. „De openbare orde is geen moment in gevaar geweest." Tijdens een rumoerige bijeen komst in sporthal 't Cromwiel lie pen de emoties soms hoog op, net als tijdens de demonstratieve tocht vanuit het stadscentrum die uur de vader aanhouden op de N3 ter hoogte van Papendrecht. De man doolde vlakbij zijn huis rond in zijn nieuwe Citroën C4, die hij pas had aangeschaft zodat er ge noeg plek was voor zijn twee ei gen kinderen én voor de drie kin deren van zijn nieuwe vriendin. Echtscheiding 'vrat' aan de vader, melden buurtgenoten. Zijn vrouw zou vreemd zijn gegaan via datingsites Volgens buren leek Remko vanwe ge die nieuwe liefde juist het ge luk weer te hebben gevonden. Het gezinsleven van Remko V. werd volgens verklaringen ver woest toen hij twee jaar geleden ontdekte dat zijn vrouw via da tingsites aanrommelde met ande ren. „Ik denk dat hij de scheiding nooit heeft verwerkt", zegt een be vriende overbuurvrouw waar de man over de vloer kwam omdat daaraan vooraf ging. Met leuzen als 'AZC, weg ermee' en 'We zijn niet bang voor de moskee' waren de intenties van de betogers snel duidelijk. Steenbergen wil van de eigen inwoners weten hoe die denken over de eventuele opvang van maximaal zeshonderd asielzoe- Steenbergen laat in een enquête uitzoeken hoe alle inwoners denken over de komst van een opvangcentrum kers op een terrein in het plan Bui ten de Veste. De gemeenteraad neemt daarover volgende maand een beslissing, ook al ligt er geen hij een praatpaal nodig had. Hij kwam destijds in emotionele toe stand langs. „Het gaat niet goed", zei hij. „Hij vertelde dat hij on trouw vermoedde en thuis op hun computer een netwerk had opengebroken. Hij kon precies zien wat zijn vrouw deed, ook op haar WhatsApp. Hij was radeloos en zei: 'Ze houdt het met acht mannen'." Het gezin spatte uit elkaar. Dat vrat aan de man die zijn kinderen om de veertien dagen een week end zag. De moeder verhuisde naar Heinenoord waar Tygo en zijn zusje ook naar school gingen. Op zijn Facebookpagina prees Remko V. vorige maand de actie van SGP-leider Kees van der Staa- ij, die een verbod wil op datingsi tes die overspel promoten zoals 'Second Love'. Ook ondersteunde hij via Facebook Fathers4justice, een site die strijdt tegen het ver vreemden van kinderen van hun vader na een vechtscheiding. Buurtbewoners en buurtkinde ren legden gisteren geëmotio neerd bloemen neer bij het huis. „Uit respect voor Tygo en uit me deleven met zijn moeder en zus." concreet verzoek daartoe van het Centraal Orgaan opvang Asielzoe kers (COA). Als de mening van de ongeveer zevenhonderd aanwezi gen in de sporthal maatgevend is, dan is de gemeenteraad snel klaar: „Het is heel eenvoudig, de men sen willen dit gewoon niet." Voor de argumenten van de voorstanders lieten de aanwezigen geen ruimte. Een poging van voor malig raadslid Dasja Abresch om een lans te breken voor de opvang van vluchtelingen, of op zijn minst na te denken over creatieve oplossingen, werd met gejoel weg gehoond. Die vijandigheid viel ook burgemeester Vos en de aan wezige vertegenwoordigers van het COA ten deel: „Ophoepelen jullie." HEERHUGOWAARD. Bewoon ster Sandra Popma van het huis in Heerhugowaard waar twee babylijkjes wer den gevonden, blijft zeggen dat ze 'er geen moer mee te maken heeft'. Sinds 9 oktober staat het le ven van Popma (34) op z'n kop. Samen met buurtge noot Deborah vond ze een babylijkje gewikkeld in plas tic in een tas in haar schuur. Maandag werd bekend dat in het huis nóg een dood ba- by'tje was gevonden. Al na de eerste babyvondst zei de bewoonster dat het li chaampje 'in een tas zat die een verslaafde vriendin in haar schuur had gezet'. Ook na de tweede baby blijft ze volhouden niets te hebben geweten van twee lijkjes in huis. Veel inwoners van Heerhugowaard vermoeden dat ze meer weet. De vrouw zit momenteel niet in haar huis. „Ik wil daar niet meer heen", zegt ze. Aan de tele foon verklaart ze alleen dat het 'klote' met haar gaat en dat ze niet wil praten. Met vrienden appt ze dat ze zich 'de rambam' piekert van wie de baby's kunnen zijn en dat ze de politie alles heeft verteld wat ze weet. De bewoonster is vrijwillig ster bij Heerhugowaard- Helpt, een organisatie die zich voor arme kinderen. „Sandra heeft een goed hart", zegt de beheerster van HeerhugowaardHelpt. „Zodra iemand zegt: ik moet wat spullen kwijt, is Sandra de eerste die zegt: 'Oh, kan wel bij mij'. Meerdere perso nen hebben een sleutel van haar huis. Ik weet zeker dat ze niks wist van de baby's." De argumenten van de tegenstan ders zullen de raadsleden niet tot nieuwe inzichten hebben ge bracht: angst voor ongeregeldhe den, islamisering, waardevermin dering van het eigen huis en toren hoge kosten die op de eigen bur gers worden afgewend. Burgemeester Vos, door de zaal uitgemaakt voor landverrader en verwelkomt met boegeroep, sprak van een rumoerige bijeenkomst maar stelde tegelijkertijd dat ieder een zijn boodschap heeft kunnen verkondigen. Of de avond ook re presentatief was voor de mening van de gemiddelde Steenberge naar, wilde hij niet beantwoor den. „We doen er alles aan om zo veel mogelijk mensen te berei ken." DONDERDAG 22 OKTOBER 2015 Knapte er iets in zijn hoofd? Buurtbewoners leggen bloemen en knuffels voor het huis waar Tygo (4) dood werd aangetroffen, foto Thymen Stolk door Ingrid de Groot Ondanks grote belangstelling was er geen sprake van oproer, foto ANP door Mare Molenaars STEENBERGEN. Een harde kern van Feyenoordhooligans dreigde, zo mogelijk met geweld, een inspraak avond over de opvang van vluchte lingen in Steenbergen te kapen. Die vrees kwam niet uit. Maar het was wel een onrustige avond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3