2 Dagbladbezorger Insprekers koppelen verzet aan realiteitszin 6 WALCHEREN Organisaties waarschuwen gemeente dat bezuinigingen leiden tot andere kosten en nieuwe problemen. Ruimere norm kwijtschelden belastingen - d Jetkamer - GEZOCHT MIDDELBURG. Het verzet tegen de bezuinigingen in Middelburg mag dan groot zijn, de realiteits zin is dat ook. De 36 insprekers die dinsdagavond hun zegje de den, beseffen al te goed dat de ge meente drastisch moet snoeien. Uit vele monden klonk wel de zelfde waarschuwing: 'als de ge meente te veel op ons bezuinigt, zullen nieuwe kosten en/ of nieu we problemen ontstaan'. Tijdens de bijeekomst, en de informele gesprekken daarna, bleek maar al te duidelijk dat een voetbalvereniging als FC Dauwen- daele er nu nog voor zorgt dat wat minder jongeren uit die Mid delburgse wijk ontsporen. Trai ners pakken af en toe, bijna letter lijk, een jongen die afglijdt bij zijn oren en slepen hem mee naar de training, naar wedstrij den. Zo zorgen ze ervoor dat hij op een positieve en sportieve ma nier wordt uitgedaagd. Door de voorgestelde bezuinigingen op sport is de kans groot dat zo'n jongen de contributie straks niet meer kan betalen, afhaakt en uit de invloedsfeer van zijn trainer verdwijnt. En de bezuiniging op Veilig Verkeer Nederland, waardoor er geen geld meer is voor het ver- keersexamen voor basisschool leerlingen, kan ook grote gevol gen hebben. Scholen moeten dat examen dan zelf gaan regelen en de ervaring elders leert dat veel scholen dat niet doen waardoor de prikkel om flink aandacht te 'Als de gemeente te veel op ons bezuinigt, zullen nieuwe kosten en/ of nieuwe problemen ontstaan' geven aan verkeersonderwijs ver dwijnt. Met het gevolg dat de jongste verkeersdeelnemers min der zelfverzekerd deelnemen aan het verkeer en er meer ongeval len zullen ontstaan met vele bij komende (maatschappelijke) kos ten. University College Roosevelt gaat de opleiding Arts and De sign aanbieden. „Daarin combine ren we kunst studeren en kunst beoefenen. Dat kan, omdat we sa menwerken met de Vleeshal. Maar dat kan niet als die buiten sporig wordt getroffen. Dat heeft verregaande consequenties voor ons", zei dean Barbara Oomen. De bijeenkomst liet ook zien dat heel veel mensen zich met hart en ziel inzetten voor plaats genoten. Zij vormen het cement in de samenleving. Geen van hen liet blijken daarmee te stoppen; wel dat ze het moeilijker krijgen vrijwilliger te blijven. Daar zit ook voor Stichting Welzijn Middelburg een pijn punt, zei directeur Marja Albers. „Terwijl de gemeente verwacht dat meer gedaan wordt door vrij willigers, vervalt de ondersteu ning van die vrijwilligers." VLISSINGEN. Kleine onderne mers, ouders met kinderen in de opvang en 65-plussers krijgen in Vlissingen meer ruimte voor kwijtschelding van de lokale belastingen. Vlissingen heeft de in ning van de lokale belastin gen uitbesteed aan Sabewa Zeeland. Maar de gemeente hanteerde nog niet de regels die alle gemeenten bij Sabe wa toepassen. Dat repareert ze nu. Kleine ondernemers kun nen voortaan ook in aanmer king komen voor kwijtschel ding voor de belastingen op hun privé-bestaan. Zo heb ben zij dezelfde rechten als niet-ondernemers. Voor ouders tellen de kosten voor kinderopvang voortaan mee als uitgaven bij de inkomens- toets. Verder kunnen oude ren met alleen AOW voortaan ook kwijtschelding krijgen. Dat kan alsnog over 2014 en 2015 als mensen dat bij de gemeente aanvragen. 't is maar dat je 't eet In de regio 06-39579506. Braakballen pluizen in Terra Maris Kinderen krijgen maandag 26 ok tober de kans om braakballen te onderzoeken in Terra Maris. Uilen en roofvogels eten hun prooien helemaal op, de moei lijk te verteren botjes en haren braken ze uit als bal. Maandag kunnen kinderen vanaf 6 jaar tussen 13.30 en 15.30 deze braak ballen uitpluizen bij Terra Ma- ris. Meedoen kost 3,50 euro. Mijn dorp, mijn stad Lezing over Russische componisten Voor leden van de Katholieke Bond voor Ouderen (KB O) Middelburg/Veere geeft Frank van Hoof op woensdagmiddag 28 oktober een lezing over Russi sche componisten. Aan de hand van muziekfrag menten geeft Van Hoof een over zicht van het leven en werk van componisten als Moessorgski, Rachmaninov (foto) en Sjostako- vitsj. De lezing met Powerpoint-pre- sentatie begint om 14.00 uur in Hof van Buren aan de Oranje laan 19 in Middelburg. De Couburg, 09.30-11.30 uur - Volksdansen Provinciehuis, over dag - Nationaal Jeugddebat Zeeland; Zeeuwse Biblio theek, 13.30-15.30 uur - Teken- en schilder cursus; Koorkerk, 15.00-15.30 uur - Mi- niconcert Helma Kot (mezzosopraan) en Aart Kot (orgel); Pet rus en Paulus kerk, Lombardstraat 3 en Kerkcentrum De Hoeksteen, Roozen- burglaan 22,19.00 -20.30 uur - Kleding- inzameling voor 'Sam's kledingactie'; Zwin 1,19.30-20.15 uur - Gitaarlessen voor gevorderden bij Leger des Heils; Schouwburg Middel burg, Molenwater 99, 20.00 uur - Musi cal 'Spijt', naar het boek van Carry Slee, Schoolstraat 4, 13.00-15.00 uur - Workshop Veilig In ternetten; Magnolia laan 33,13.30 uur - A.V.O. Sportdorp wandeltocht over 5 en 10 km; Het oude Brandspuit huis, Torenstraat 30, overdag - Kidsmu- seumweek met Expo sitie Goudvondst, Ex positie Betaalmiddel 'van zout tot bit- coins' en brandweer activiteiten voor de jeugd Zeeuws maritiem muZEEum, Nieuw- endijk 11,10.00-17.00 uur - Tentoonstel ling over de bezet ting tijdens de Twee de Wereldoorlog; Willem3 expositie ruimte, Oranjestraat 4,13.00-17.00 uur - Tentoonstelling schil derijen Johnny Bee- rens; Sint Jacobskerk, 19.30 uur - Concert 'the Classical Proms' met o.a. pianist Jan Vay- ne; Arsenaaltheater, Arsenaalplein 1, 20.00 uur - Cabaret show Fred Florusse m.m.v. Alice Rien- tjes en Eelco Menk- veld Polderhuis museum, Zuidstraat 154-156, 19.30-22.00 uur - Meezingevenement met liedjes van vroe ger OPZOEK De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers* die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen in VLISSINGEN, WESTKAPELLE, BIGGEKERKE en in KOUDEKERKE. 'Meer ongelukken zonder verkeersles' door Emile Calon en Maurits Sep restaurant Wagenaarstraat 13-15 Telefoon: 0118 - 635 676 www.eetkamermiddelburg.nl MIDDELBURG Thema-avond over leiderschap kinderen Kinderkompas houdt vandaag en 29 okto ber een thema-avond over 'Het baasje van de klas'. De avond gaat over leiderschap bij kinderen. Aanwezigen krijgen praktische en direct toepasbare tips. Het Kinderkompas is aan de Stroomweg 22 (bij de Zwemschool) in Vlissingen. De avond duurt van 19.30 uur tot 21.00 uur. De kos ten zijn 10 euro. Meer informatie en aanmelden: info@hetkinderkom- pas.nl of via Samantha Maranus MIDDELBURG Peutergroep op ABS Middelburg De Algemene Basis school Middelburg (ABS) start op 4 no vember een peuter- groep voor kinderen van 2 tot 4 jaar. De peutergroep wordt op woensdag- In De Spot in Middelburg zijn vanavond twee EP-presentaties van Middelburgse singer- songwriters. Muzikant Peetman omschrijft zijn stijl als Americana waarin country en blues de boventoon voeren. De andere artiest is Gijs Teuwsen. Hij speelt door Passenger geïnspireerde folkpop. Aanvang 20.00 uur, entree is gratis. OOSTKAPELLE en vrijdagochtend van 8.30 tot 12.00 uur ge houden en is 48 we ken per jaar open. Er is één peutergroep, waar per dagdeel maximaal zestien peu ters terecht kunnen. Er zijn twee pedago gisch medewerkers aanwezig. De peuter groep valt onder de wet Kinderopvang, werkende ouders ont vangen daardoor kin- deropvangtoeslag. Niet werkende ouders ontvangen geen tege moetkoming en beta len de brutoprijs. Inschrijven kan via www.kinderopvang- walcheren.nl of 0118-627716. MIDDELBURG Deelname kost 5 euro, inclusief koffie of thee. Aanmelden kan bij Peter Berkvens: tel. 0118-502505 of via e-mail: p.berkvens@hetnet.nl. KOUDEKERKE MIDDELBURG OOSTKAPELLE 19.00-21.00 uur - Roadshow over ver duurzamen van sportverenigingen SEROOSKERKE VLISSINGEN WESTKAPELLE WGGGNGR Media Wat staat ertegenover? Een prima vergoeding Gratis de PZC, AD, Trouw of de Volkskrant lezen Uitstekend te combineren met andere bezigheden Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie Direct aanmelden? www.bezorgers.nl Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37