Tele2 komt met eigen winkels in Nederland Beperkt beschikbaar, bestel nu voor levering in 2015! Deense speelgoedmaker gaat drie fabrieken uitbreiden ECONOMIE 25 De steentjes blijven onverminderd populair, maar ook Star Wars en meisjesspeelgoed zorgen voor groei. BILLUND. Het gaat zo goed met Le go dat het Deense bedrijf drie fa brieken gaat uitbreiden om aan de toegenomen vraag naar de ge kleurde speelgoedsteentjes te kunnen voldoen. Het bedrijf krijgt zoveel orders binnen, dat het die voor de kerst niet alle maal uitgeleverd krijgt. Maar er is sprake van schaars te. „We zullen niet in staat zijn om alle opdrachten in de rest van het jaar op tijd te leveren", heeft een woordvoerder van het bedrijf laten weten. Op welk speelgoed en op welke Europese landen die opmerking betrekking heeft, wil de hij niet zeggen. Orders die al binnen zijn bij Lego, zouden nog wel afgerond kunnen worden. Het bedrijf doet tegenwoordig niet alleen goede zaken met tradi tionele Legosteentjes, maar profi teert ook ook van een goede ver koop van meisjesspeelgoed en speelgoed dat is verbonden aan de nieuwse film van Star Wars, die in december uitkomt, en de onlangs uitgekomen bioscoop film Jurassic World. Volgens di verse bronnen koerst Lego af op een recordwinst. Het eerste half jaar van 2015 steeg de omzet met 18 procent. Lego maakte gisteren bekend dat er komende jaren 3.000 ba nen bijkomen op de fabriek in het Mexicaanse Monterrey. Het complex wordt circa 190.000 vierkante meter groter. Het gaat om een uitbreidingsplan dat loopt tot en met 2022 waar mee een investering van meer dan honderd miljoen euro is ge moeid. Het bedrijf sprak zelf van een 'driecijferig miljoenenbe drag'. Ook wordt uitgebreid op de locatie in Nyiregyhaza in Honga rije en op de vestiging bij Billund (Denemarken), het hoofdkwar tier van Lego. Hier gaat het bij el kaar om enkele honderden ba nen. Mogelijk wordt het aantal nieuwe functies in Hongarije ko mende jaren nog uitgebreid naar 1.600. Lego, dat eigendom is van de Deense miljardairsfamilie Kris- tiansen, is al bezig met het bou wen van een nieuwe fabriek in China. In de eerste helft van dit jaar werd een grotere verpak- kingsfabriek in Tsjechië in ge bruik genomen. Sinds 2010 is het personeelsbestand al met meer dan 50 procent verhoogd tot ruim 15.000 werknemers. STOCKHOLM. Tele2 gaat in Neder land eigen winkels openen. Het Zweedse telecombedrijf wil over een paar jaar een vijfde van de Ne derlandse markt voor mobiele tele fonie in handen hebben. Nu ligt het marktaandeel van Tele2 in Ne derland tussen de 7 en 8 procent. De eerste winkel waar onder meer mobieltjes en abonnemen ten aan de man gebracht zullen worden, opent nog voor het einde van het jaar de deuren. Details over het aantal geplande winkels en de eerste locatie worden op dit moment nog niet openbaar ge maakt. Tele2 is flink op dreef met het uitrollen van zijn eigen 4G-net- werk in ons land. De dekking be draagt nu al 90 procent. Hierdoor kan het bedrijf zijn eerste 4G-abonnementen ook eerder dan gepland gaan introduceren. Het bedrijf investeert in het vierde kwartaal extra om de uitrol te versnellen. Eind eerste kwartaal volgend jaar denkt het bedrijf een landelijke dekking te bereiken. In verband met de versnelling heeft Tele2 woensdag zelfs zijn winstverwachting terugge schroefd. Tele2 telt in Nederland inmiddels dik 1,2 miljoen klanten, waarvan 841.000 op het gebied van mobiele telefonie. FORD C-MAX PLUG-IN HYBRIDE 7% netto v.a. 91,-/mnd C-MAX Ford C-MAX Plug-in Hybride U rijdt de C-MAX Plug-in Hybride voor 36.995,-. Lease vanaf 539,- per maand. Met o.a.: Lederen bekleding Licht metalen velgen Panoramadak 8-inch touchscreen navigatie Automaat Hoge zitpositie Automatisch inparkeren. DONDERDAG 22 OKTOBER 2015 Lego kan de grote vraag niet aan Op het plein voor het Jaar beurscomplex in Utrecht wordt gewerkt aan een reusachtige toren van Legosteentjes. Tot en met 27 ok tober wordt in de jaarbeurs de vijf tiende editie van het festival Lego World gehouden. Er is ruim 14.000 kilo steentjes aan gevoerd. Gepoogd wordt om de hoogste to ren ooit van de kleurrijke steen tjes te bouwen. Dat record staat momenteel op 35,05 meter hoog. Die toren werd afgelopen zomer gebouwd in Milaan, foto Shody Careman 7% bijtelling - 100% luxe ehctVeilmgi Alle bedragen in euro's. Prijzen zijn incl. BTW/BPM, excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzij anders aangegeven. Ford Lease-leaseprijzen gebaseerd op 20.000 km/60 m| mnd. en op full operational lease, excl. BTW, brandstof en vervangend vervoer. Wijzigingen voorbehouden. Zievoorkostenenvoorwaardenford.nl/verkoopvoorwaarden.Afgebeelde Ei ir+hnr TO lU III auto kan afwijken van standaardspecificaties. Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: 50; liter/100 km: 2,0; C02 g/km: 46. Netto bijtelling o.b.v. belastingschijf van 42%. O lU li li 61

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 24