Weer nieuwe motoren Verstappen SPORT 21 Extra geld rijk voor olympiërs Vera van Pol niet op WK Bob de Jong wil eruit met een echte knaller: een wereldrecord De meeste sporters die vol gend jaar de Olympische Spelen van Rio de Janeiro gaan, zullen geen last heb ben van de bezuinigingen in de sport. Het ministerie van VWS heeft voor 2016 een extra fi nanciering van 1,1 miljoen euro toegezegd. Chef de mission Maurits Hendriks luidde twee weken gele den de noodklok. Hij vrees de dat de voorbereiding van de olympische ploeg in gevaar zou komen door een tekort aan geld. Vera van Pol loopt de WK in Glasgow mis. Bonds coach Gerben Wiersma was met zeven turnsters af gereisd van wie er een moest afvallen. Drie turn sters komen op alle vier de toestellen uit. Dat zijn de op een WK debuterende Mara Titarsolej en Eythora Thorsdottir en routinier Lieke Wevers. Haar zus Sanne Wevers turnt brug en balk. Tisha Volleman komt in actie op brug, vloer en sprong. Lisa Top op balk, vloer en sprong. KORT Teammanager Chiel van Praag probeerde het nog, gistermiddag. Maar zijn 'we gaan het vandaag bij de teampresentatie niet over het verleden hebben', haalde het na tuurlijk niet. Bij Team Corendon ging vorig schaatsseizoen zo veel mis, dat is niet plots vergeten en vergeven. De inmiddels opgestapte hoofd coach Jan van Veen uitte deze week stevige kritiek op de gang van zaken bij de ploeg. Hij hekel de de rol van Koen Verweij, de hoofdsponsor, het teammanage- ment, maar keek ook in de spiegel. Zijn woorden galmden gisteren nog na. Marketingdirecteur Martin de Boer van Corendon vond het jam mer van Van Veen. „Ik weet hoe begaan Jan was met de ploeg. Ik had gehoopt dat hij zou beseffen dat we nu baat hebben bij rust, in plaats van een nieuwe bom onder het team." Maar De Boer gaf ook wel toe dat het pijnlijke seizoen 2024-2015 voor Corendon een paar wijze les sen heeft opgeleverd. Een openlijk ruziënde Jan Blokhuijsen met Van Veen op de nationale televisie, krantenkoppen als 'onrust bij Corendon', muitende schaatsers die een brief schrijven, daar is het bedrijf niet bij gebaat. De reisorganisatie wil een be trokken sponsor zijn, maar was wel eens té betrokken. Zo kwam Verweij vorig seizoen puur op voorspraak van de sponsor. „Dat doen we dus niet meer. Dat Bob de Jong er nu bij is gekomen weet ik pas een paar dagen en daar heb ben we ons niet mee bemoeid. Vo rig seizoen waren we bijna dage lijks bezig met het blussen van brandjes in de schaatsploeg. Maar wij moeten reizen verkopen. Met het teammanagement (behalve Van Praag ook commercieel mana ger Martijn Kabbes, red.) zijn nu duidelijk afspraken gemaakt. De ploeg is hun pakkie-an." Na het aanstaande seizoen loopt het contract van Corendon af. De prestaties van het team be palen of het bedrijf daarna door gaat in de schaatssport. De Boer: „Wij passen als bedrijf niet bij een achterhoedeteam. Dan is het bedrag dat we er in steken (naar verluidt anderhalf miljoen per jaar, red.) niet rendabel. We spon soren ook een ploeg in het veldrij den, Mathieu van der Poel is nu ge vallen en ligt er lang uit. Dat kan gebeuren." Afwezig Nog zo'n seizoen, waarbij door al le onrust de prima prestaties van Marrit Leenstra en Marije Joling ondersneeuwden, dat kan Coren don zich niet permitteren. Eigenaar Atilay Uslu was er gis teren bij de teampresenatie niet bij. „Hij is er klaar mee", zegt De Boer. „Maar als we genoeg publici teit trekken, vooral positieve dan, kan het zomaar zijn dat we door gaan. We hebben een mix van jong en oud. Bij FC Volendam, waar ik bestuurslid ben, werkt dat prima." AMSTERDAM Met het late vertrek van Mau rice Vriend had Team Corendon ineens nog maar vijf schaatsers, één te weinig voor de licentie-eis. Tegelij kertijd had de 38-jari- ge Bob de Jong voor zijn laatste seizoen nog geen ploeg. De oplossing was sim pel: de Zuid-Hollan der rijdt vanaf nu in het rood-wit van Co rendon. En waar zijn nieuwe ploeggenoten bij de ploegpresenta- tie geen al te concrete doelen uitspraken, is de routinier duide lijk: hij wil eruit met een knaller. Om te be ginnen graag een we reldrecord op de 10 ki lometer, volgende maand in Salt Lake Ci ty. De Jong heeft de afgelopen maanden in Canada en Ameri ka getraind met de na tionale ploeg van dat eerste land. „Ik woon de daar in een soort gastgezin en ging lek ker elke dag op het fietsje naar de baan van Calgary. Ik schaat ste harder dan ooit." AUSTIN. Renault levert voor de Grote Prijs van de Verenigde Sta ten komend weekeinde nieuwe verbeterde motoren. Maar als de teams Red Bull en Toro Rosso, met Max Verstappen, er op het cir cuit van Austin gebruik van wil len maken zullen ze straffen moe ten accepteren. Teams mogen in een seizoen slechts drie keer van motor wisselen. Dat aantal is al ruimschoots overschreden. „We weten dat het gebruik van de nieuwe turbokrachtbron conse quenties heeft voor de startposi ties van de rijders. Daarom laten we de beslissing aan de teams over", liet Remi Tafïïn namens Renault weten. Mercedes verzeker de zich al van de constructeursti- tel maar zowel Red Buil (vierde) als Toro Rosso (zevende) kan nog stijgen op de WK-ranglijst. De nieuwe Renault-V6 motor zou de basis vormen voor de krachtbron die in 2016 gebruikt gaat worden. Alleen is nog niet duidelijk welk team er dan over zal beschikken. Renault onderhan delt met Lotus over een overname van dat team. Max Verstappen heeft ondertus sen zin in de oversteek naar de Verenigde Staten. „Ik ben graag in Amerika. De laatste keer dat ik hier was, reed ik de training. Het is een goed circuit, veel hoogtever schil en snelle bochten. Het is een beetje een mix van verschillende parcoursen op de kalender", zei de Nederlander. Morgen is de eerste vrije training. DONDERDAG 22 OKTOBER 2015 OLYMPISCHE SPELEN TURNEN 7 De Duitse Angelique Kerber en de Italiaanse Flavia Pennetta hebben zich geplaatst voor de WTA Finals, het toernooi in Singapore met de beste acht tennissters van het jaar. Daarmee staat het aantal zekere deelnemers nu op zeven. Pennetta, winnares van de US Open, debuteert en neemt in Singapore afscheid. Kerber mag voor de derde keer deelnemen aan het eindejaarstoernooi. TENNIS Haase in kwartfinale Robin Haase heeft de kwart finale bereikt van de Krem lin Cup in Moskou. De num mer 63 van de wereld won in de tweede ronde van de als vijfde geplaatste Urugua- yaan Pablo Cuevas: 6-2 5-7 6-1. Haase stond na drie kwartier tennis met 6-2 3-1 voor, maar verspeelde de tweede set alsnog. In de der de set zette hij de lijn van de eerste set door. Meer afstand van ploeg door Rik Spekenbrink Max Verstappen kan starten met nieuwe motoren van Renault in Austin, al kost dat wel strafpunten. foto Pro Shots Marrit Leenstra en Bob de Jong zitten inS»? de cockpit bij Corendon. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 20