Tot ziens? 26 weken Mikro Gids voor slechts 10,- «Mm i Gitarist uit fè* Graauw. y+f* verovert wereld Woonlasten in Zeeland stijgen in 2016 met gemiddeld drie procent Belasting vooral in Middelburg, Hulst en Noord-Beveland fors omhoog. Stijging kan oplopen tot meer dan veertig euro. In Uit Thuis /1\ «N ZEELAND 1& 13 Een laatste selfie met de medewerkster van het COA en dan de bus in. Vierhonderd vluchtelingen uit Syrië en Eritrea vertrokken gisteren uit Goes, op weg naar Alphen aan den Rijn. Misschien niet voor lang, want de nood opvang in de Zee landhallen gaat mogelijk later dit jaar weer open. foto Mechteld Jansen gratis HEMA-cadeaukaart t.w.v. 10,- J «sar VLISSINGEN. Alle Zeeuwse huis houdens zijn volgend jaar meer kwijt aan hun gemeente. De stij ging varieert van enkele euro's tot meer dan vier tientjes, afhankelijk van de situatie. Dat blijkt uit een vergelijking van de begrotingen, die deze we ken in alle gemeenteraden wor den besproken. De woonlasten (optelsom van onroerendezaakbe- lasting, rioolheffing en afvalstof fenheffing) stijgen voor Zeeuwse gezinnen in een koopwoning met gemiddeld 2,8 procent, wat neer komt op bijna twintig euro. In alle gemeenten nemen de woonlasten opnieuw toe. Forse stijgers bij gezinnen met een ei gen woning zijn Middelburg (+6,8 procent), Noord-Beveland (+5 pro cent) en Hulst (+4 procent). Het minst gaan de tarieven omhoog in Tholen (+0,9 procent), Veere (+1,3 procent) en Reimerswaal (+1,5 pro cent). Alleen een gezin met een huurhuis in Terneuzen betaalt in 2016 niet meer dan dit jaar. Veere blijft voor gezinnen met eigen woning de goedkoopste ge meente, met gemiddeld 627 euro aan woonlasten. Goes volgt net als dit jaar op korte afstand (635 eu ro). Noord-Beveland stijgt naar de derde plaats (686 euro). Middel burg, waar ingrijpend moet wor den bezuinigd, zakt naar de vierde plaats, vooral door een draconi sche verhoging van de ozb met in totaal 16,5 procent. De duurste gemeente is ander maal Schouwen-Duiveland, waar een gezin met een koophuis vol gend jaar gemiddeld 838 euro aan de gemeente zal moeten overma ken. Dat is bijna twee procent meer dan dit jaar. Ook Vlissingen zit inmiddels boven de 800 euro, vooral doordat de rioolheffing er met tien procent omhoog gaat. Voor huurders is Goes de goed koopste gemeente: 304 euro voor een gezin. Sluis is in die categorie de duurste, met 529 euro. Alleenstaanden betalen nog al tijd nauwelijks minder gemeente lijke belasting dan stellen of gezin nen. In het geval van een eigen woning variëren de lokale lasten voor alleenstaanden van 562 euro (Goes) tot 802 euro (Vlissingen). www.pzc.nl Editie WALCHEREN DONDERDAG 22 oktober 2015 257e jaargang nr. 249 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 4| 4° Bewolkt en regen Zeeuw is meer kwijt aan lasten door Rolf Bosboom m Vul de bon in en stuur 'm op, of bel 0900 - 777 99 93 (co.is/min) 838 De duurste Zeeuwse gemeente is Schouwen-Duiveland, waar een gezin met een koophuis volgend jaar gemiddeld 838 euro betaalt. Zeeland 5: Zó stijgen lokale lasten in 2016 7 11688 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1