72-jarige De Haan: We zitten dik in 18 VfL Wolfsburg serveert kampioen van Nederland De kans om te overwinteren in de Champions League is gisteren voor PSV niet toegenomen. Manchester United en CSKA delen punten in pover duel Van Marwijk weert Ramallah Huntelaar blijft aan de kant CSKA Moskou en Manchester United, de twee andere teams in de Champions League-poule van PSV, deelden gisteren de punten in Moskou: 1-1. Bij Manchester United zaten de Nederlandse internationals Da ley Blind en Memphis opnieuw op de bank. Van Gaal koos giste ren op het middenveld onder an- Bondscoach Bert van Marwijk weigert om op op 5 november met Saudi-Arabië af te reizen naar Ramallah. Op die dag moet Saudi-Arabië tegen Palastina een WK-kwalificatiewedstrijd afwer ken, maar de bondscoach vindt dat te gevaarlijk. Het duel stond gepland op 13 oktober, maar toen weigerden de Arabieren af te rei zen omdat ze Palestina via Israël zouden moeten bereiken, maar moeten van de FIFA nu toch. KORT NIEUWS deren voor Jesse Lingard. De Ne derlanders vielen in de tweede helft nog wel in. Blind na een uur, Memphis na tachtig minu ten. Martial van United speelde een hoofdrol. Eerst maakte hij hands (uit de rebound van de strafschop scoorde Doumbia). La ter maakte de Fransman gelijk voor zijn ploeg. Klaas-Jan Huntelaar komt mor gen in de thuiswedstrijd van Schalke 04 tegen Sparta Praag voor de Europa League opnieuw niet aan de bak. De aanvaller van de Duitse ploeg heeft last van een heupblessure. Hij zat afgelo pen zaterdag voor eigen publiek tegen Hertha BSC (2-1) ook de hele wedstrijd al op de bank. „We willen geen risico met hem nemen", verduidelijk trainer André Breitenreiter. WOLFSBURG. Een helft lang koes terde PSV de illusie dat het een punt kon weghalen in een duel dat vooraf was betiteld als een 'sleutelwedstrijd' in de poule. Maar twee scherpe momenten van de spitsen Bas Dost en Max Kruse en de kampioen van Neder land ging toch gemakkelijk onder uit. Te gemakkelijk. De 1-0 van Dost viel vlak na rust uit een re boundsituatie, de 2-0 van zijn maat Kruse binnen het uur. Het kwam er feitelijk op neer dat Wolfsburg slechts één kwartier tje nodig had om deze vlieg van zich af te slaan. Dat mag je teleurstellend noe men. De glans van de spectaculai re start tegen Manchester United gaat er op deze manier snel vanaf voor Phillip Cocu en zijn man nen. In een niet eens uitverkocht stadion wilde PSV een kopie spe len van die wedstrijd tegen Uni ted. Dat was de insteek. En daar was om te beginnen voor nodig dat het elftal compact zou blij ven. Tegen de Engelsen had de sleutel gelegen in het feit dat er nooit meer dan dertig meter ruimte lag tussen de voorhoede en de laatste linie. Binnen die ruimte waren spelers overal op het veld bereid geweest om gaat jes voor elkaar dicht te lopen. En ondertussen sloeg PSV op die mooie septemberavond toe op de counter via een uitblinkende Les- tienne, de linksbuiten die twee assists gaf. Maar gisteren ontbrak Lestien- ne en Cocu koos ervoor om in zijn plaats een extra middenvel der op te stellen. Maher werd de extra pion naast Guardado, Pröpper en Hendrix. Het was extra brugbewaking in een zware uitwedstrijd, een primeur onder leiding van deze trainer, maar wel iets waar Cocu voor het sei zoen al eens op zinspeelde als de Champions League ter sprake kwam. In de eerste helft lukte het PSV om Wolfsburg bij het doel van keeper Zoet weg te houden. Al moet je eerlijk zijn: ook met een in de beginfase had Wolfs burg 1-0 kunnen maken. Laks meeverdedigen van uitgerekend Maher leidde een grote kans in voor zijn tegenspeler, middenvel der Guilavogui. De Fransman liet de gasten uit Holland toen nog in leven. Na de 2-0 had PSV nog een halfuur om het strijdplan van een andere CL-wedstrijd uit de kast te trekken. Het moest nu op jacht naar goals zoals in de uit wedstrijd tegen CSKA Moskou. Maar ook toen was het Lestienne die PSV in gang trok. Nu bracht Cocu Locadia en Pereiro, maar het leidde niet tot kansen. Ster ker: eigenlijk werd het zelfs nooit gevaarlijk voor het doel van keeper Benaglio. Zelfs een penal ty, gemist door Locadia, was niet aan PSV besteed. Aan de overkant had ook de 3-0 nog kunnen vallen. Maar ook bij Dost co. was de scherpte er op het laatst wel vanaf. Niet dat het Dost veel uitmaakte, hij had zijn punt al gemaakt. Voor de wedstrijd had de lange spits nog de woorden van zijn bewaker Bruma meegekregen. Die had complimenten over voor de fysie ke kracht van de Platfuss Bomber. Maar Bruma zei ook dat hij zijn eigen spits Luuk de Jong voetbal lend sterker vond. Maar Dost hoefde in het spel ook niet veel bij te dragen gisteren. Hij kon wachten en loeren en van dicht bij toeslaan met alweer zijn zes de doelpunt in de laatste zeven thuiswedstrijden. Alleen in eigen huis tegen CSKA Moskou scoor de hij niet. Foppe de Haan stond gisteren weer op het trainingsveld als inte rim-trainer van zijn lievelingsclub Heerenveen. Een club in crisis die hij uit het slop moet trekken. Daar heeft hij ondanks zijn 72 jaar nog genoeg energie voor. „Zo jongen, hoe gaat het?" vraagt de 72-jarige Foppe de Haan aan de 19-jarige Luka Zahovic die net een beetje aan het nahijgen is na de training. Hij geeft de speler ook nog een tikje op de rug. Er volgen wat Nederlandse woorden, een taal die de Sloveen nog nauwelijks verstaat maar eigenlijk geeft dat helemaal niet zo. Zoals technisch manager Hans Vonk even later al duidt als hij het over de generatiekloof tussen de spelers en de trainer heeft. „Er is nog steeds iets als een universele voetbaltaal." Dat had Vonk al eens meege maakt bij Carlos Alberto Parreira, zijn Braziliaanse coach bij het na tionale Zuid-Afrikaanse elftal en toen ging ook goed. Over de recen te generatiekloof tussen bonds coach Guus Hiddink en de spelers van het Nederlands elftal had hij nog niet zo nagedacht. In elk geval benoemt de nestor van het Nederlandse trainersgil- de, gisteren al de dingen bij naam. Hij zegt over de huidige situatie van Heerenveen waarin niet al leen het elftal slecht presteert maar ook bestuursleden elkaar de ten uitvechten zo: „We zitten dik in de shit." En dus komt de club uit bij hem. De clubicoon die als adviseur nog bij de club is betrokken moet eerst even zuchten als Vonk hem vraagt. „Daarna moest ik mijn vrouw overtuigen, want die vindt het eigenlijk maar niets. Voor de korte termijn is het wel goed." Tandje bij Er vielen hem tijdens de eerste training direct al wat dingen op. „Het mag allemaal wel een beetje sneller." En nu we het er toch over hebben. „Die Larsson, die mag er wel een tandje bij doen." De Zweed was uit vorm de laatste weken. „Met hem erbij zijn we tien procent beter. Heeft hij ge zegd dat hij in principe lui is? Ha- ha, dat is toch wat." Hoewel de Heerenveen-spelers aan de bak moeten onder De Haan, moet er ook gelachen wor den: „Voetballen moet leuk zijn. Zo zijn ze ermee begonnen. Het zijn artiesten. Net als toneelspe lers of cabaretiers." Maar De Haan is ook strijdbaar: „We hebben hier bij Heerenveen onbeperkte moge lijkheden en die gaan we ook be nutten." 'De afgelopen nachten heb ik wel slecht geslapen. Want ja, het gaat natuurlijk niet goed' Foppe de Haan Sport VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Ten Cate bij bond Henk ten Cate gaat zich namens de KNVB buigen over het jeugdvoetbal in een poging de kwali teit van het Neder landse voetbal op te krikken. De oud-trai ner van onder ande re Ajax en NAC gaat aan de slag als voor zitter van een werk groep, die met aan bevelingen wil ko men hoe zowel de KNVB als clubs en trainers het niveau van de opleidingen kunnen verhogen. VOETBAL Solksjaer bij Molde Ole Gunnar Solksjaer keert terug als trainer bij Molde. De oud-spe ler van onder meer Manchester United te kende voor 3,5 jaar en zit morgen direct op de bank voor de Euro pa League-wedstrijd te gen Celtic. VOETBAL Club VS wil Stewart Technisch directeur Ear nest Stewart van AZ wordt in Amerika ge noemd als kandidaat om de nieuwe tech nisch directeur te wor den van Philadelphia Union. Toeval of niet, maar Stewart verblijft momenteel in de Vere nigde Staten, volgens zijn huidige werkgever vanwege een vakantie. Stewart, recordinterna tional van Team USA, heeft er geen geheim van gemaakt ooit in zijn vaderland werk zaam te willen zijn. Ambitie PSV op door Maarten Wijffels Vfl Wolfsburg Bas Dost, die hier hoog boven de PSV-defensie uittorent, opende voor zijn ploeg VfL Wolfsburg gisteren kort na rust de score tegen PSV. foto AFP Foppe de Haan door Nik Kok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 17