Politiecentraliste kweekte wiet Q Gemeente Los Angeles onderzoekt of tegen de Arabier alsnog een procedure is te beginnen. COMPLEET INTERIEUR CHATEAU H \n 16 NIEUWS NIEUWS 17 Cocaïnegebruik, aanrandingen en doodsbedreigingen: de Saoedische prins Al-Saud misdraagt zich enorm tijdens zijn verblijf in de VS, maar het OM vindt te weinig bewijs. 2015 is een slecht jaar voor de koninklijke Saudi's woorbijy1d«lbank GRATIS op de complete collectie zitmeubel en interieurs rente V et gillende sire nes stopt de po litieauto voor de villa aan Wallingford Drive, in het pe perdure Beverly Hills. Kort daar voor zien de buren een vrouw bloedend uit het huis vluchten. Gillend klimt ze over de omhei ning. Majed bin Abdullah bin Abdu- laziz Al-Saud, zoon van de overle den Saoedische koning Abdulla, wordt in de boeien geslagen. 'Geen nieuws' bijt hij omstanders toe als de agenten hem in de poli tieauto duwen. De 29-jarige prins is zich te buiten gegaan aan drank en drugs. Drie werksters in het huis zijn daarvan het slachtoffer. De vrouwen, die alle drie ge trouwd zijn en kinderen hebben, klagen de prins aan wegens aan randing en gevangenhouding. Uit de rechtbankstukken die de Britse krant Daily Mail in handen heeft, zou blijken dat Al-Saud geen rem kent. De werksters krijgen eind sep tember de opdracht om het huis op orde te houden, omdat de prins vakantie komt vieren in de Verenigde Staten. Hij neemt drie vrienden mee. Plus een stel be dienden en ander personeel. Al op de eerste avond zet Al-Saud de bloemetjes buiten. Er zijn escortdames, de drank vloeit rijkelijk en aanwezigen zien wit poeder op de neusvleugels van de Arabier. „Hij zat overduidelijk aan de cocaïne. Zijn pupillen werden steeds groter", verklaren getuigen. De volgende avond is het op nieuw prijs. Tot tien keer toe pro beert hij de hand van een van de werksters te pakken. „Ik vind je leuk", fluistert hij. Daarna ver zoekt hij haar op dwingende toon de hele avond niet van zijn zijde te wijken. Duidelijk onder invloed bedreigt hij haar later met de dood. „Morgen bouw ik een feest je. Met jou. Je doet wat ik zeg. An ders vermoord ik je", klinkt het. Ook een andere werkster blijkt niet veilig voor de prins. Hij randt de vrouw 'op een agressieve ma nier' aan. Al-Saud wrijft zijn lichaam tegen dat van haar. „Zo iets doe je niet met een vrouw", zegt ze waarna ze Al-Saud smeekt te stoppen. De prins draait zich om en roept. „Jij bent niemand. Ik ben een prins. Ik doe wat ik wil. Niemand maakt me iets." Volledig van slag loopt de vrouw het bal kon op. Een personeelslid schreeuwt dat ze onmiddellijk aan het werk moet. „Het is niet de bedoeling dat we hier pauze gaan houden. Je moet te allen tijde be schikbaar zijn voor de prins." Tijdens de derde feestavond loopt het helemaal uit de hand. De prins, afkomstig uit een land waar de doodstraf kan staan op ho moseksualiteit, dwingt de drie werksters toe te kijken hoe hij een mannelijke bediende bevredigt. Ook vraagt hij een andere man om voorover te bukken en een wind in zijn gezicht te laten. Ten slotte urineert hij over de vrou wen. 'ik wil plassen, plassen', schreeuwt hij. Een assistent sleurt de prins weg. De werksters rennen weg, maar worden tegen gehouden door het personeel. De vrouwen zijn inmiddels doodsbang voor hem geworden, verklaren ze. Zij zijn niet de eni gen. Al-Saud mishandelt zijn but lers door ze hard aan hun oren te trekken. Hij stompt ze in het ge zicht en smijt met voorwerpen. Maar korte tijd na zijn arresta tie is Al-Saud alweer vrij. Hij be taalt een borg van grofweg 270.000 euro. Hij geniet echter geen diplomatieke immuniteit en kan dus worden vervolgd. Het Openbaar Ministerie in Los Angeles laat nu weten dat de prins niet hoeft voor te komen voor een misdrijf. Daarvoor is te weinig bewijs tegen hem. „Die vrouwen kunnen hun verhaal simpelweg niet hard maken", al dus Alan Jackson de advocaat van de Saoediër. „Hij is biij dat hij dit achter zich kan laten en dat zijn leven kan voortzetten." De vrouwen geven de strijd nog niet op. Het stadsbestuur van Los Angeles onderzoekt of civielrech telijk nog iets tegen de Arabier is te beginnen. Mocht het tot een veroordeling komen dan kan hij- een jaar gevangenisstraf krijgen en een boete van 2600 euro. Aan de Franse Cóte d'Azur ageren bewo ners tegen de afslui ting van hun strand bij het zomerverblijf van koning Salman bin Abdoel Aziz al-Sa- oed. Met slaande deu ren vertrekt hij naar Marokko. De hadj, de jaarlijkse pelgrimstocht naar Mekka, loopt uit een drama. Meer dan 2.000 mensen laten het leven als zij in de massa worden ver drukt. De koninklijke familie, die zich op werpt als de hoeder van de grootste isla mitische heiligdom men, staat in haar hemd. Ondanks mil jardeninvesteringen na soortgelijke trage dies (in 1997 en 2004) leidt organisatorisch geklungel tot een nieuwe nachtmerrie. Van buiten lijkt het een keurig rij tjeshuis op een rustig woonerf in Maarssen, vlakbij Utrecht. In de straat is het bekend dat Van R. werkzaam is bij de politie Mid den-Nederland. Dagelijks zien ze haar in haar uniform in de auto stappen, op weg naar het bureau. De kliko's die voor de deur staan, zijn bestickerd met 'blijf waak- zaam'-stickers van de politie. Bij de politie werkt ze als cen tralist in de meldkamer. Daar screent ze de 112-oproepen die bij de politie binnenkomen, bevestigt een woordvoerder van de politie. Zelf wil Van R. niet reageren. Ze is net op vrije voeten en zegt, duidelijk vermoeid en geëmotio neerd, niet te willen praten. „Ik heb veel aan mijn hoofd op dit mo ment." Daarna gaat de deur dicht. Buurtbewoners willen wel pra ten en vertellen geschokt te zijn dat uitgerekend Van R. gepakt werd met een wietplantage. „On gelooflijk", stamelt een straatge noot, die uit privacyoverwegingen niet met haar naam in de krant wil. „Het zijn zulke aardige men sen. Nooit gedacht dat ze zoiets zouden doen." Zij stellen wel al langer het vermoeden te hebben dat het gezin financiële proble men had. Andere buurtgenoten, die ook niet met naam in de krant willen, vertellen dat haar man die in het verleden housemuziek produceer de en werkte als netwerkbeheer der, al enige tijd werkloos thuis- zat. Bovendien kampt hij met hart problemen. Wel zou het gezin er een luxe levensstijl op nahouden. In een eerdere woning in Nieu- wegein had de familie de beschik king over een groot zwembad in de tuin, vertellen ze. De woning in Maarssen was uitgerust met een ruim bubbelbad in de tuin. „Dat kost natuurlijk een hoop geld", zeggen straatgenoten. Nu ze weten van de wietplanten die zijn aangetroffen in het huis, valt voor hen het kwartje. Toch keken andere buurtgeno ten dinsdagmiddag raar op toen ze zagen dat er enkele politiebus- jes voor de deur stopten. „We dachten eigenlijk dat ze jarig was en dat haar collega's haar allemaal kwamen feliciteren. Nu blijkt dat ze nog lang niet jarig is." Woordvoerder Bernhard Jens van de politie laat weten dat de dienst Veiligheid, Integriteit en Klachten (VIK) onderzoek doet naar de medewerkster. Voorlopig is ze op non-actief geteld. ^aaKeento^ovanu^ '„"S'onze of betaal uw aankoop in 12 maandelijkse termijnen tegen De inruilaetie geldt Normaalj999^" 1 HTBRIDEFIETS Normaal _l_ Da's thuiskomen! 11J lil IH il i W J JItW;?:! 11H JIIM1J LIJ d JI sl wi' square EEEEmia DONDERDAG 22 OKTOBER 2015 Prins Al-Saud is zich te buiten gegaan aan drank en drugs: „Niemand maakt me iets." Saoedische prins: ik doe wat ik wil door Cerben van 't Hof M Het huis van prins Majed Abdulaziz Al-Saud in Beverly Hills, waar hij zich te buiten ging aan drank en drugs. door Yelle Tieleman MAARSSEN. De 46-jarige politieme- dewerkster Bo van R. en haar man Martin B. zijn dinsdagmiddag opge pakt in hun woning in Maarssen. In de woning werden ruim vijftig hen nepplanten aangetroffen. Buren wa ren al argwanend over de jacuzzi in de tuin. ALLEEN GELDIG OP: LET OP! EXTRA KOOPAVONDEN TOT 21.00 UUR! Let op! Geld lenen kost geld b~a" Design woonlandschap in Artificial Leather voorzien van een loungegedeelte. Schiiterend afgewerkt en met chromen sledepoot. Met verstelbare hoofdsteunen. Ook als 3+2 zits te leveren. Leverbaar In diverse bekledingen en kleuren. 2+Hoek+2+Longchair Caribbean Megahoekbank met loungezltcomfort in stofcategorle 1. Complete set Inclusief comfortkussens. Leverbaar In diverse stof- en kleurencombinaties. Normaal^SOTT- voor 1299,-. Als 2+Hoek+2: l\lormaal.24997r En zelfs op deze actieprijs if rijgt u nog de HOOGSTE INPUILKORTING! GOD#®#.- En zelfs op deze actieprijs krijgt u nog de HOOGSTE INPUILKORTING! Elektrische boxspring Indiana Volledig elektrisch verstelbare boxspring-combinatie. Europese Topkwaliteit. In meerdere bekledingen en kleuren leverbaar. Ook in diverse lengte- en breedtematen. 2-persoons boxspringset (2 pocketgeveerde boxen) Volledig elektrisch verstelbaar (2 Power-motoren afstandsbedieningen) Drukverlagende comfortmatrassen Matras-stoppers Design hoofdbord potenset Plintenset rondom 3+2 zits Sevilla Strak, kubistisch vormgegeven bankstel. Leverbaar in diverse stoffen en kleuren. In Supreme: HELEMAAL COMPLEET MEECESTOFFEERD NERGENS GOEDKOPER! PRODUCT G 0 9 En zelfs op deze actieprijs krijgt u nog de HOOGSTE INPUILKORTING! EJÏÏfWs- Alles is ook los leverb OLD WHITE en in verschillende mi TV/AudiO/HIFI- Dressolr Eetkamertafel 4 Eetkamerstoel Salontafel Nor matt? Stol*"» En zelfs op at actieprijs krijgt u nog k HOOGSTE INRUILKORTIi woon square bergen op zoom Wassenaarstraat 45 (centrum) eindhoven Willem van Konijnenburglaan ld heerlen in de Cramer 76 (Woonboulevard Hee middelburg Mortiereboulevard 12 (Woonboulevard De Mortiere) nieuwegein De Liesbosch 70 (industrieterrein Liesbosch) oosterhout (N-BR) Beneluxweg 3 (A27 afslag 17 - naast McDonalds en Tulip Inn) oss Frankenweg 31 (Woonboulevard Oss-Oost) OPENINGSTIJDEN: Maandag t/m vrijdag 09.30-21.00 uur zaterdag 09.30-17.00 uur. zondag gesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16