Gezocht: gastouder met groeipotentie l'De laatste mode voor spotprijzen bij de Primark Op verzoek van het kabinet FNV tegen loondeal Provincie en gemeenten staan open voor vraag minister Plasterk voor meer langdurige opvang van vluchtelingen. In Back to the Future II, de iconische film uit de jaren tachtig, reisden de hoofdpersonen Marty en Doe vooruit in de tijd. Naar 21 oktober 2015 - en dat is vandaag. Wat is er uitgekomen van alle futuristische voorspellingen in de film? En wat hebben ze niet zien aankomen? PAGINA 14 15 MIDDELBURG. De provincie en de gemeenten zoeken gezamenlijk naar mogelijkheden om meer dan tweeduizend vluchtelingen voor langere tijd in Zeeland onder te brengen. Commissaris van de ko ning Han Polman zegt 'open te staan' voor een verzoek dat minis ter Ronald Plasterk (Binnenlandse Zaken) daarvoor heeft gedaan. Plasterk wil per provincie 2000 tot 2500 asielzoekers onderbren gen, liefst in grote locaties voor noodopvang. Daarbij gaat het dus niet om crisisopvang van maxi maal 72 uur, zoals deze week in Burgh-Haamstede en Kapelle, maar om plekken waar vluchtelin gen langer kunnen blijven. Polman heeft een beroep ge daan op de gemeenten. Hij denkt Plasterk 'op korte termijn' duide lijkheid te kunnen geven. Het ligt voor de hand dat het in Zeeland niet om één grote locatie zal gaan, maar om een aantal kleinere. „De vraag staat uit bij de gemeenten. Ik weet niet of het 2000 vluchte lingen worden, of meer of minder. We zijn erover in overleg." Polman fungeert in Zeeland als rijksheer, een verlengstuk van de minister. De gemeenten gaan over de opvang, Polman heeft een coör dinerende taak. Om de samenwer king te bevorderen is een bestuur lijke werkgroep in het leven geroe pen van drie burgemeesters - Jan Lonink van Terneuzen (tevens voorzitter van de Veiligheidsre gio), Letty Demmers van Vlissin- gen en Marcel Delhez van Noord-Beveland - en de gedepu teerden Carla Schönknecht en Harry van der Maas. Het is Nederlands beleid om vluchtelingen op te nemen, bena drukt Polman. „Wij nemen onze verantwoordelijkheid. Wat je er ook van vindt, we zijn een hu- 'We zijn een humaan land, we laten vluchtelingen niet op straat slapen' maan land, we laten vluchtelingen niet op straat slapen. De regering heeft een beroep gedaan op de commissarissen - kijk wat je bin nen je provincie kunt organiseren. Primair is het een taak van ge meenten. Die hebben aangegeven zich constructief op te stellen." Desgevraagd reageert hij op uit spraken van de Statenfractie van de PW dat in Zeeland geen plek meer is voor vluchtelingen. Pol man noemt het geen stemming makerij, maar plaatst wel een kant tekening. „Elke politieke partij heeft recht op zijn mening en in een democratie mag je gewoon zeggen wat je vindt. Maar als je je uit, moet je wel bedenken dat het over mensen gaat. Vluchtelingen zijn mensen. Als je ziet hoeveel vrijwilligers zich melden bij op vangcentra, zie je dat er ook ande re krachten zijn in Zeeland." ROTTERDAM. Een overgrote meerderheid van de deelne mers van het grootste pensioen fonds van ons land, ABP, wil dat de loondeal voor het over heidspersoneel van tafel gaat. Dat blijkt uit een referen dum van de FNV onder alle 2,8 miljoen mensen die pensioen opbouwen of al genieten van het pensioenfonds, waarvan de resultaten vandaag naar buiten komen. 40.000 mensen lieten hun stem horen, van hen zei bijna 84 procent 'nee' tegen het akkoord. De deal over de lonen van 600.0000 ambtenaren sloot de overheid net voor de zomer met drie kleinere vak bonden CNV, CMHF en het Ambtenarencentrum. Volgens dit akkoord krijgen de ambtena ren er in 2 jaar tijd 5,05 procent en eenmalig 500 euro bij. De FNV tekende niet en is van me ning dat de loonstijging voor een deel wordt betaald uit een pensioenaanslag van 2,8 mil joen mensen. 5 5 5 5 30 ZEELAND 2 3 «50 Perioden met regen www.pzc.nl Editie WALCHEREN WOENSDAG 21 oktober 2015 257e jaargang nr. 248 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 Zeeland is op zoek naar 2000 asielplekken door Ernst Jan Rozendaal Han Polman commissaris van de koning Zeeland 2: commentaar 7 11688

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1