Haven van Walsoorden 'dure grap' Meer haast geeist in affaire Stationsplein Hulst Meerpaal vervangen Schoenen- en lederwarenzaak nu onder één dak ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Brand bedekt drankvoorraad met roetdeken Een familiebedrijf overeind houden kan nog steeds, bewijst Reinout van Kampen. Je moet wel je eigen koers durven varen. Arrivals Hulst heeft een beheerplan voor de haven laten opstellen. De investeringen worden ge raamd op ruim 1,7 miljoen eu ro. Het wegwerken van achter stallig onderhoud vergt zo'n 560.000 euro. Sanering van de bodem in de getij denhaven is geraamd op 800.000 euro. Re constructie van de kade na een halve afsluiting van de getijden- haven vraagt nog eens 400.000 euro. Hiervoor is door de gemeen te nog geen geld opzij gezet. Het college van B en W wil eerst met het Rijk - de eigenaar van de haven - en alle gebrui kers praten over hoe zij de toe komst van de haven zien en welke financiële verplichtingen de verschillende partijen op zich willen nemen. CLINGE. In een leegstaand huis op de kruising van de Staten- boomweg en de Woestijne straat bij Clinge heeft gister middag brand gewoed. Alleen de buitenmuren en het dak van het huisje, op de weg tus sen Clinge en Nieuw Namen, zijn overgebleven. Vanbinnen is het pand verwoest. De brand ging gepaard met een flinke rookontwinkkeling. De brand weer van Beveren had de brand snel onder controle. Het leegstaand huisje werd alleen nog gebruikt door jagers, die er geregeld pauzeerden. Die had den gisteren in de buurt van Clinge hun eerste jacht en vreesden vooral dat hun verse drankvoorraad de brand niet zou overleven. De flessen wa ren in ieder geval bedekt met een deken van roet. Geen toekomst meer voor familie bedrijven in de de tailhandel? Daar hoefje bij Van Kampen in Oost burg niet mee aan te komen. Het ruim een eeuw oude bedrijf heeft nu de florerende schoenen- en de lederwarenwinkels onder één dak. Meer dan een eeuw oud is schoenenzaak Van Kampen. De huidige eigenaar, Reinout, is van de vierde generatie. Zijn over grootvader Jan-Hendrik begon de winkel in i9tr, vertelt Reinout. De zaak is sinds elf jaar van hem. Toen al bestond Van Kampen uit twee winkels: de traditionele schoenenzaak aan de Burcht straat, maar ook een lederwaren- winkel om de hoek, in de Eras- musstraat. „Dat was een initiatief van mijn moeder", vertelt Rein out. „Ze vond de verkoop van kof fers en tassen een ondergescho ven kindje. Dus is ze in 1992 een aparte winkel begonnen." Daar mee stak ze haar nek uit, vertelt haar zoon. „Vanuit de branche werd gezegd dat je in een plaats als Oostburg nooit iets zou kun nen verdienen met zo'n zaak. Maar ze hielden geen rekening met de centrumfunctie van Oost burg, en met de hoeveelheid toe risten die hier rondloopt. En dus kreeg mijn moeder gelijk." Rein out is zo bescheiden om daarbij de 'goede naam' van de winkel niet te noemen. Die is wel een be langrijke reden dat beide zaken lekker lopen. Van Kampen is im mers een begrip in heel West- Zeeuws-Vlaanderen. Reinout vindt die goede service 'vanzelf sprekend'. „We zetten in op kwali teit, en selecteren voor de klant. Die mag er dus van uitgaan dat het product de prijs waard is. Als we iets niet hebben, kunnen we heel goed uitleggen waarom niet. Laatst kreeg ik nieuwe tassen bin- De huidige eigenaar Reinout van Kampen is van de vierde generatie nen. Mooi, goede kwaliteit, maar zwaar dat ze waren... En dan moe ten er ook nog spullen in, hè. Die tassen verkopen we dus niet." Reinout kreeg eerder dit jaar een unieke kans. De buurman, fo tozaak Verschoore, vertrok, en Reinout kocht het pand aan. „In juni ben ik eigenaar geworden. Daarna hebben we heel hard ge werkt om de boel te verbouwen." De hele zaak werd gestript en op nieuw opgebouwd. Er kwam een doorgang tussen beide panden. De schoenen blijven links, tassen en koffers zijn rechts te verkrij gen. „Dit is een stuk handiger. De lederwarenzaak was op maandag dicht, en minder lang open dan de schoenenwinkel. Dat hoeft nu niet meer." De zaak Stationsplein 22 is on derwerp geweest van een onafhan kelijk onderzoek. De eigenaren van het Stationsplein 22 voelden zich onheus bejegend door de ge meente, met name door één oud wethouder. Zij hadden echter ook een overeenkomst voor aankoop van hun pand gesloten met een projectontwikkelaar, terwijl nog niet definitief bekend was welke bestemming de grond zou krijgen. Dat is 'wonen' of'parkeren' gewor den, terwijl de ontwikkelaar een commerciële invulling wilde. Tot aankoop kwam het daardoor niet meer. Om de pandeigenaren na zo'n lange tijd ter wille te zijn, adviseer de de onafhankelijke onderzoeks commissie de zaak in der minne te schikken. Drie taxateurs zullen namens eigenaren, ontwikkelaar en gemeente het pand taxeren, waarna de gemeente het aan koopt. „Tot nu toe is daarover ech ter geen contact geweest met de betrokken familie", schrijft raads lid Jos van Eek in een brief aan B en W. Hij eist, namens de fracties van Algemeen Belang Groot Hulst, Groot Hontenisse, Progres- 'Waar hebben ze het over? Pas begin oktober hebben we de opdracht gekregen dit af te handelen' sief Hulst, WD en SP, dat dit 'per ommegaande' gebeurt. Wethouder Totté behandelt de zaak namens B en W. Hij laat we ten dat er vandaag een voorstel in het college van B en W komt over de afhandeling van de zaak. Dat gaat daarna naar de gemeenteraad en vervolgens naar de andere par tijen. „We werken er hard aan", al dus Totté. „Pas begin oktober heb ben we de opdracht van de raad ge kregen dit af te handelen. We wil len het snel én vooral zorgvuldig doen, zeker gezien de voorgeschie denis." Volgens Van Eek is de fami lie over de verdere gang van zaken niet ingelicht en was dat wel zo fat soenlijk geweest. „Al was het maar over de procedure. Ze gaan nu na tuurlijk iedereen bellen. Dit mag geen doofpotaffaire worden." TERNEUZEN. Langzaam maar zeker vernieuwt de Terneuzense bin nenstad. De meerpaal op de Kop van de Noordstraat bij café De Vriendschap was gisteren aan de beurt. „Die oude was zo rot", zei een gemeentemedewerker, „als je erte gen leunde, had die om kunnen vallen." De oude paal was zo weg, het plaatsen van de nieuwe kostte tijd. Aan het einde van de dag stond die fier overeind. „Twee lichtjes moeten er nog in, rood en groen", meldde de gemeentemede werker die de stevigheid van de nieuwe paal roemde. „Een schip moet er tenslotte aan kunnen af meren." DINSDAG 20 OKTOBER 2015 WALSOORDEN. Hoge investerin gen zijn nodig om de haven van Walsoorden klaar te stomen voor de toekomst. De gemeente Hulst wil daarover in gesprek met Rijkswaterstaat en de ge bruikers van de haven. Reinout van Kampen in zijn nieuwe zaak, waar hij achterin een lopende band liet bouwen. „We willen de winkel op een gemakkelijke manier aan kunnen passen, veranderingen aan kunnen brengen. Dat verfrist en verrast." foto Peter Nicolai Van Kampen steekt nek uit door Martijn de Koning Van Kampen houdt morgen open dag. Tussen 9.00 en 18.00 uur is iedereen welkom aan de Burchtstraat 6 in Oost burg. door Harmen van der Werf HULST. De al sinds 2003 slepende kwestie rond het pand Stations plein 22 in Hulst moet veel voort varender worden aangepakt. Vijf politieke partijen in de gemeente raad van Hulst hebben die eis op ta fel gelegd bij het college van B en W. Wethouder Adri Totté is er 'stomverbaasd' over. Adri Totté, wethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71