r i I r Pegida wil geen extremen Rector IUR bidt voor zielenheil aanslagplegers met Duitse vlaggen en spandoeken Wir sind möndigi ürger ndkej Sklaven Vier de feest dagen met Kras! NIEUWS 5 T 449 529 579 f Ook in Nederland zijn er po gingen om een succesvolle Pe- gida-poot op te zetten. Zon dag 8 november gaat de bewe ging voor de tweede keer de straat op. Net zoals de eerste keer vindt die demonstratie plaats in Utrecht. De eerste de monstatie, vorig weekend, liep uit op confrontaties met tegendemonstranten. De Nederlandse Pegida-afde- ling zegt zijn best te doen om weg te blijven uit de ex treem-rechtse hoek. Het wil een beweging zijn van nette, bezorgde burgers. De vraag is of dat lukt. Extreem-linkse groeperingen maakten foto's van de aanwezigen bij de Utrechtse Pegida-demonstra- tie. Daarop herkenden ze ver tegenwoordigers van verschil lende extreem-rechtse fac ties, zoals NVU, Identitair Ver zet en de voormalige Cen trum Democraten. Naast deze lieden waren ook Duitse Pegi- da-aanhangers aanwezig, evenals een groep FC Utrecht-hooligans. Het Openbaar Ministerie kon digde na de demonstratie aan de tekst van een van de toe spraken te onderzoeken. Die werd uitgesproken door Raf- fie Chohan. „De massieve in teelt in de islamitische cul tuur brengt vrijwel onomkeer bare schade aan de moslims, met inbegrip van grote scha de aan de intelligentie en gees telijke gezondheid van mos lims", zei ze onder meer. Vol gens haar kunnen ze daarom niet aan de eisen van de ar beidsmarkt voldoen. Ze sprak ook over de islam als 'een krankzinnige ideologie die een reden is om moslims te verachten en te haten'. Accreditatie-organisatie NVAO oordeelde in juli nog dat daar niks mis mee is. Het wetsvoorstel waar mee minister Bussemaker (Onder wijs) toch kan ingrijpen bij instel lingen die zich niet houden aan de opdracht tot maatschappelijk verantwoordelijkheidsbesef, ligt momenteel bij de Raad van State. „Zodra die wet van kracht is, zal ik niet aarzelen deze bevoegdheid te gebruiken", zegt Bussemaker. De omstreden rector Ahmed Akgündüz reageerde op Twitter op de aanslagen in Ankara van za terdag ïo oktober. Hij schreef in een reeks tweets onder andere te 'bidden voor de helden die de hon den uitroeien die greppels gra ven'. Dat klinkt cryptisch, maar hoogleraar Turkse taal en cultuur Erik-Jan Zürcher weet wat Akgündüz bedoelt: „Met de 'hon den' doelt Akgündüz op de Koerdi- van Erdogan. „Joden, homo's, Koerden, Armeniërs en alevieten. Allemaal moeten ze het ontgel den", zegt Zürcher, die de uitspra ken van Akgündüz al jaren met stijgende verbazing volgt. „Ik be grijp niet dat hij met zijn extremis tische en haatzaaiende uitspraken nog steeds rector van een onder wijsinstelling kan zijn." De minister riep de IUR voor de zomer op het matje. Toen sloot de rector als reactie zijn Facebook- pagina. „Hij gaf aan zich te willen richten op zijn academische werk zaamheden en wetenschappelijke publicaties", zegt Bussemaker. „Mijn bezwaren tegen dit soort uitspraken gelden natuurlijk ook voor Twitter." Binnenkort gaat de onder wijsinspectie weer langs bij de IUR, kondigt ze aan. „Daarbij zal ook deze tweet zeker ter sprake ko men." 'Hij werkt segregerend in plaats van de verbinding met Nederland te zoeken' De WD is het beu. „Zo kan het niet langer", zegt Kamerlid Pieter Duisenberg, die niet vindt dat de rector aan het hoofd kan staan van een school die Nederlandse stu denten opleidt. „Hij werkt segrege rend in plaats van de verbinding met Nederland te zoeken. Hoe kan een school met deze man als boegbeeld nog steeds de goedkeu ring van de Nederlandse overheid hebben?" De Tweede Kamer wilde in juli al dat de accreditatie werd inge trokken. Dat kon alleen als de on derwijskwaliteit tekort zou schie ten. sche jongeren die loopgraven gra ven om zich in het zuidoosten van Türkije te verdedigen tegen het leger", stelt de Leidse hoogle raar. De 'helden' zijn de aanslag plegers, legt Zürcher uit. „Hij bidt dus voor de zielenheil van de aan slagplegers." Voorafgaand aan de vorige ver kiezingen in Turkije, in juni, riep de rector zijn landgenoten via Facebook op om op de AK-partij van president Erdogan te stem men. 'Stem niet op homo's en Ar meniërs!', schreef hij toen. Akgündüz is een fel aanhanger Compleet verzorgd fflOttWEHMCHTHI H Kerst in Tirol DINSDAG 20 OKTOBER 2015 ES Cf HTI UN6ARIJ wwvu.es-ist-unser-Lan Ti i i kW Bij de Pegida-demonstratie van gisteren in Dresden viel een zwaargewonde.foto Sean Gallup Pieter Duisenberg VVD-Kamerlid door Hanneke Keultjes DEN HAAG. De rector van de Islami tische Universiteit Rotterdam (IUR) heeft zich opnieuw hatelijk uitgela ten over zijn politieke tegenstan ders. Dit keer noemde hij Koerden 'honden' en zegt hij te bidden voor de daders van de aanslag in de Turkse hoofdstad Ankara. 100% vertrekgarantie 5 dagen v.a. •larauaaii Kerst in Berlijn Beleef deze wereldstad met talloze highlights. O.a. stadstour en boottocht inbegrepen. Klantbeoordeling 8,1 Zie: Kras.nl/12305 Combinatie van actieve uitjes door de sneeuw en excursies naar o.a. Schloss Neuschwanstein. Klantbeoordeling 7,8 Zie: Kras.nl/12290 Kerst in Krakau Beleef o.Lv. een gids deze fantastische stad. Ook bezoek aan Hoge Tatra en zoutmijnen Wieliczka. iK Goed 3-sterren hotel nabij het centrum Zie: Kras.nl/12856 Feestdagen in Toscane Uitgebreide kennismaking met deze geliefde streek. Met o.a. Pisa, Lucca, Florence en Bologna. Vele feestelijke extra's inbegrepen Zie: Kras.nl/12860 5 dagen v.a. 8 dagen v.a. 8 dagen v.a. 12 dagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5