Hoofdhuidkoeler met geld van de Roparun Sigarendozen krijgen tweede of derde leven m 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Hobbybeurs in Kraaijenstein Sterren spotten bij nachtwandeling Sinds jaar en dag doen de Schouwen-Duiveland Runners en Bru's Running Team mee aan de Europese estafetteloop 'Ik vind dit ontzettend leuk. Je kunt hierin zoveel verschil lende technieken toepassen' Daniëlle Orelio, kunstenaar In de regio Vijftienjarig jubileum Schouws Kamerkoor Pompoenen snijden op kindermiddag Nog één keer Zeeuwse avond Foto-expositie bij Interieur Paauwe Mijn dorp, mijn stad door Esme Soesman ZIERIKZEE. Het Admiraal de Ruy- ter Ziekenhuis (ADRZ) in Zierik- zee kan een hoofdhuidkoeler ko pen dankzij een gift van de stich ting Roparun van 17.000 euro. Op Schouwen-Duiveland doen sinds jaar en dag twee teams mee aan deze estafetteloop van Ham burg of Parijs naar Rotterdam: Bru's Running Team en de Schou wen-Duiveland Runners. Zo'n hoofdhuidkoeler wordt voor, tijdens en na de chemo- kuur gebruikt om de kans op haaruitval te verminderen of zelfs helemaal te voorkomen. In 90 procent van de gevallen met resultaat, zegt persvoorlichter Arie Wezemer van Roparun. Van de hoofdhuidkoelers die in Nederlandse ziekenhuizen be schikbaar zijn, is het merendeel door de stichting Roparun be taald. Deze stichting heeft als motto Teven toevoegen aan de dagen, waar vaak geen dagen meer kunnen worden toege voegd aan het leven'. De investe ring in de koelers ('Je moet het je een beetje voorstellen als zo'n ouderwetse droogkap') sluit naadloos bij dat motto aan. „Als je dan zo ziek bent, dat je dan in ieder geval niet ook nog eens zor gen hebt over je uiterlijk." De Roparun, die volgend jaar 25 jaar bestaat, heeft in totaal al ruim 67 miljoen euro opge bracht. Vorig jaar kwam een dik ke vijf miljoen binnen. Geld dat door de organisatie volgens We zemer bij voorkeur meteen wordt gebruikt om de wensen op de verlanglijstjes van zieken huizen, hospices en andere gere lateerde organisaties af te krui sen. „We hebben het liefst geen geld op de bank. Dat is ook voor de teams die meelopen het leukst." Voor zover nu bekend zijn dat op Schouwen-Duiveland in 2016 opnieuw Bru's Running Team en de Schouwen-Duiveland Run ners. De eerste nationale teambij eenkomst wordt in november ge houden. De Roparun zelf is van zaterdag 14 tot en met maandag 16 mei. Werk aan de winkel voor Daniëlle Orelio, die bij dit project alleen de verf koopt en de rest met gerecycled materiaal doet. foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman Als kind al struinde ze de stranden af. Jutte troepjes bij elkaar om mooie din gen van te maken. Na de meta morfose van tientallen computer muizen vorig jaar zet kunstenaar Daniëlle Orelio uit Burgh-Haam- stede opnieuw haar schouders onder een groot recyclingproject. Met houten sigarendozen ver beeldt ze spreekwoorden, levert ze pronkstukjes af én brengt ze het DNA van Schimmelpen- ninck tot leven. Met eenentwintig al 'bewerk te' houten sigarendoosjes maakt Orelio een vliegende start. Ze hoopt er nog vele exemplaren bij te krijgen. Sigarendozen die wel licht tussentijds ook al dienst hebben gedaan als knopenbe- waardoos of iets dergelijks. „Ik geef die doosjes een tweede of derde leven." Onder de titel 'Uit gerookt' zijn deze week, tijdens het Open Atelier van Orelio, de eerste resultaten al te zien. Al zal vermoedelijk nog veel meer vol gen. „Ik trek hier twee jaar voor uit, omdat ik dit verschrikkelijk leuk vind. Je kunt hierin zo veel verschillende technieken toepas sen." Zoals de restjes messing op geschept papier waarmee Orelio kleine kostbaar ogende objecten weet te creëren. Of neem de me- gadoos Schimmelpennincksiga- ren waarin ze met schimmels en korstmos het DNA van Schim- melpenninck reconstrueert. Zich zelf continue uitdagend om nieu we technieken te beproeven. „En nieuwe dingen te ontdekken. Het leuke van dit is dat ook het publiek wordt betrokken. Daar ben ik enorm dankbaar voor. Dat mensen blij worden van wat ze hier zien." www.orelio-art.com DREISCHOR Het Schouws Kamerkoor bestaat vijftien jaar en dat viert het koor met een jubileumconcert zater dag om 20.00 uur in de kerk van Dreischor. Op het programma staat muziek van Haydn (grote Orgelmis) en Fauré (Requiem en Cantique). Dit alles met medewerking van het Dordts Kamerorkest en diver se solisten. Wim Boer heeft de lei ding over het muzikale evene ment. Kaarten kosten in de voor verkoop 15 euro, op de avond zelf 17,50 euro. Kaarten bestellen kan via: mail@dedreischorre.nl. KERKWERVE In dorpshuis 't Zuudènde aan de Beatrixstraat 1 in Kerkwerve staat vanmiddag het uitsnijden en versieren van pompoenen op het programma. De kinderactiviteit start om 15.15 uur en duurt tot ongeveer 17.00 uur. Deelname kost 2,50 eu ro, inclusief wat te drinken. Vooraf aanmelden is gewenst. Meer informatie via 06-42421088. BROUWERSHAVEN De stichting 'Nie praete ma doe' houdt zaterdag 24 oktober voor de vijftiende en laatste keer een Zeeuwse avond in het Tonnenma- gazijn in Brouwershaven. Deze keer zijn er optredens van Ambras, Engel Reinhout en Pau Heerschap. De avond begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. Plaatsen bespreken kan via j.goemans@hccnet.nl of 0111-401576. ZONNEMAIRE Internationaal erkend fotokunste naar Roderick Lloyd exposeert vanaf 24 oktober bij Interieur Paauwe in Zonnemaire. Lloyd maakt fotokunstwerken op bijzondere materialen als epoxy en glas. Lloyd won vorige maand nog de Marco Polo International Prize in Venetië. SEROOSKERKE Dansavond Dansclub The Four Seasons' houdt zater dag 24 oktober een dansavond in Dorps huis Serooskerke. Hierbij is een dj aanwe zig, er wordt onder an dere gedanst op de foxtrot en de Engelse wals. De dansavond begint om 20.00, om 19.30 gaat de zaal aan Dorp splein 13 in Seroosker ke open. Meedansen kost vijf euro. BURGH-HAAMSTEDE DREISCHOR Gevoelschilderen In Dorpshuis Dreischor is het nieuwe seizoen gevoelschilderen be gonnen. Iedere woensdagavond van 19.30 tot 21.30 uur leren deelnemers schilderen op gevoel. Ervaring is niet nodig. Ter kennismaking is de eerste avond gratis, in clusief doek, verf en kwasten. Daarna zijn de kosten vijf euro per avond, exclusief materi aal. Nieuw dit seizoen is een foto met acryl verf op doek zetten, bijvoorbeeld van de tuin of het ouderlijk huis. Opgeven kan bij Ed Dijst: tel. 0111- 401040 of via email: eddijst@zeelandnet.nl. Ondernemersvereniging Burgh-Haamstede houdt zater dag 24 oktober een hobby- en creatiefbeurs in sportcentrum Kraaijenstein. Verschillende hobbyisten en on dernemers laten bezoekers ken nismaken met hun hobby's, zoals haken, quilten, houtbewerking en kaarten en sieraden maken. Daarnaast zijn er workshops en worden er materialen en cadeau tjes verkocht. Ook is er een brei- kunstenaar aanwezig. De beurs is te bezoeken van 10.00 tot 17.00 uur in sportcentrum Kraaijenstein aan Daleboutsweg 9- RENESSE. Overal in Nederland is het zaterdag Nacht van de Nacht. Doel van het evenement is aandacht vragen voor de gevolgen van lichtvervui ling. Op Schouwen-Duiveland zijn verschillende activiteiten, waaronder een nachtwandeling in Renesse. In het pikkedonker wandelen belangstellenden langs de mooiste plekjes van Renesse. Voorafgaand aan de wandeling is het mogelijk om met het astroplanetarium de sterrenhemel te bestuderen. Bij terugkomst staat op het erf een heksenketel op het vuur met warme chocolademelk. De nachtwandeling vertrekt om 20.15 uur vanuit het NME-centrum Schou wen-Duiveland aan de Roelandseweg 3 in Renesse. Deelname kost 2 eu ro en aanmelden kan via info@nmesd.nl of 0111-462153. Het complete programma van de Nacht van de Nacht is te vinden op www.nachtvandenacht.nl/activiteiten. foto ANP BURGH-HAAMSTEDE Boswachterij Wes- tenschouwen, 13.30 uur: Kabouterpad Excursie; Dorps huis de Schutse, 9.30 uur: Zangkoor Vrouwen van Nu; 14.00 uur: Herfst- workshop Vrou wen van Schou wen; 15.00 uur: Mu ziekles; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uur Bridge; 19.30 uur: Volksdansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; DREISCHOR Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Tentoonstel ling Rien Poort vliet 'Het Brie- schend Paard' en Textielwerken van Els Lemkes; 19.30 uur: Cursus vlieg- binden; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuudènde, 13.00- 17.00 uur: 't Wien- keltje; 14.00 uur: Koersbal/Soos; 14.00 uur en 19.15 uur: Bloemschik ken; OOSTERLAND Dorpshuis de Oos terhof, 19.30 uur: Zumba dansen; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Koersbalvere- niging Ouwerkerk; 19.00- 23.00 uur: Dartvereniging Smijt Maar Raak; 19.30 uur: Koersbal- vereniging 2000; RENESSE Atelier Ja Mar Na tuurlijk, 13.30-16.30 uur: Expositie di verse exposanten; Blikmuseum de Blikvanger, 10.00 -12.00 uur: Ver koopexpositie mi niatuurwinkel tj es; Dorpshuis, 12.00 uur: Tafelen, leer lingen ROC koken voor ouderen; 19.30 uur: Yoga; SCHARENDIJKE Brouwersdam, Ie der uur vanaf 11.00 uur: Rondrit boe meltreintje; ZIERIKZEE De Nieuwe Kerk, 20.00 uur: Literaire ontmoeting met Arthur Japin; Fizi, 14.00 uur: Mr. Hol mes; Nieuwe Haven, 13.00 uur: Zeehon- denrondvaart met Frisia; Sint Lievens- monstertoren, 10.00-17.00 uur: Ex positie Silhouetten tegen het licht en beklimming van de toren; Stadhuis museum, 13.30 uur: Rondleiding het Gravensteen;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58