SC®RER \x/ 1 Rolstoelbasketballers stijgen op de ranglijst al meteen meedoen in een wereldbekerwedstrijd ZEELAND 13 Herfsttitels Van de Wiele en Buijs Osmanie haalt Schalkwijk bij Toch kan hij al vroeg in het sei zoen rekenen op de steun van de Nederlandse bondscoach Johan Lammerts. Boer werd immers op genomen in de B-selectie voor de eerste wereldbekermanche in Val kenburg. „Ik had verwacht dat de bondscoach andere veldrijders zou meenemen, dus die selectie was voor mijzelf ook een verras sing", geeft hij toe. „Ik heb ten slotte nog maar pas de overstap naar de beloften gemaakt. Dan is zo'n selectie voor een wereldbe kerwedstrijd in eigen land zeker niet vanzelfsprekend." Desondanks was Boer niet ze nuwachtig voor de wedstrijd, maar een verkoudheid weerhield hem van een mooi resultaat in Valkenburg. „Ik kon niet diep ge noeg gaan en daar baal ik van, want het parkoers lag mij wel." Twee rondes voor het einde werd hij uit de wedstrijd gehaald en als 41e geklasseerd. „Het is zuur dat ik de wedstrijd eerder moest beëindigen, maar ik weet dat ik harder kan. Met die gedach te in het hoofd kijk ik met goede moed uit naar de volgende wed strijd." OVERSLAG. De motorcrossers Jor- di van de Wiele uit Sint-Jansteen en Gian Carlo Buijs uit Oost-Sou burg zijn op het circuit in het Nederlandse Overslag herfstkam- pioen geworden bij Belgische Mo torcross Liefhebbers Bond. Er werden vier wedstrijden gere den. Van de Wiele miste de wed strijd in Sinaai bij de Inters MX 2, maar ook de concurrenten lieten een wedstrijd lopen. De Zeeuws-Vlaming werd in Overslag in de gecombineerde in- terklasse vierde en zesde in de manches. Dat bleek al genoeg voor de winst in zijn eigen klas se. Buijs had de voorgaande drie wedstrijden gewonnen, maar moest nu het hoofd buigen voor de Belg Nick Lamote. De Walche- naar werd vierde in de eerste reeks en won de tweede. Tom Cortvriendt uit Axel kende een sterke laatste wedstrijd. In de eerste manche werd hij vijfde en in de tweede manche derde. In het totaal werd de Zeeuws-Vla ming vierde. Martijn Roos uit Zuiddorpe kwam in de laatste wedstrijd niet in actie en zakte in het algemeen klassement terug naar plaats zeven. Bij de Beloften MX 2 was er in het eindklassement een tweede plaats weggelegd voor Wilko de Booij uit Walsoorden. In Overslag werd hij derde. Jochem van de Wiele uit Sint Jansteen werd hier zesde en in eindklassement elfde. Bij de Nationalen MX1/3 legde Dee-Jay Bijvank uit Terneuzen be slag op de tweede plaats in het dagklassement en dat bracht hem nog naar de vijfde plaats in het to taalklassement. Bryan Nelis uit Yerseke en Dan ny van de Bosse uit Ovezande kwamen sterk voor de dag in Heeswijk-Dinther in een wed strijd van de Motorsport Organisa tie Nederland. Bij de 65 grote wie len had Nelis aan twee tweede plaatsen in de manches voldoende voor de dagzege. Bij de 65 cc klei ne wielen boekte Van de Bosse een dubbele mancheoverwinning. Herfstkampioen Gian Carlo Buijs won drie van de vier wedstrijd bij de Motorcross Liefhebbers Bond. VLISSINGEN. Masoud Osmanie heeft Steve Schalkwijk achter haald aan de kop van het PZC- topscorersklassement. De aanvaller van Duiveland scoorde één keer in het met 2-0 gewonnen duel bij WHS, ter wijl zijn rivaal van Walcheren tegen Serooskerke (1-0-verlies) voor het eerst dit seizoen zon der goal bleef in een competitie wedstrijd. Beide spelers heb ben nu twaalf doelpunten op hun conto staan, goed voor achttien punten. Ze worden op één doelpunt gevolgd door Ar- vin de Witte (WHS). Elco Jansen (Krabbendijke) scoorde zaterdag opnieuw en heeft als enige speler nog in el ke wedstrijd gescoord. RBVM werkte in de tweede com petitieronde in Leiden twee wed strijden af. In het openingsduel met het Rotterdamse Arrows'81 kwam de Zeeuwse equipe slecht uit de startblokken. RBVM kwam laat aan in Leiden en moest zon der warming-up aan de ontmoe ting beginnen. De ploeg keek in het eerst en tweede kwart dan ook tegen een achterstand aan. Het herstel kwam in de volgende twee bedrij ven. In het derde en vierde kwart werden steeds twaalf punten ge maakt. Het resultaat was een 32-28-overwinning. In de tweede wedstrijd tegen Antilope 2 was RBVM vanaf het begin goed bij de les. Dat resulteer de in een 28-22-zege. Alleen in het tweede kwart (6-4) had het team het even moeilijk. DINSDAG 20 OKTOBER 2015 nog voorkeur Boer Erik Boer kon door een verkoudheid niet diep genoeg gaan bij de wereldbekerwedstrijd in Valkenburg, foto Mechteld Jansen door Herman Heuvink klasse goals effect totaal 1 Steve Schalkwijk Walcheren 3A zat 12 1,5 18 Masoud Osmanie Duiveland 3B zat 12 1,5 18 3 Arvin de Witte WHS 3B zat 11 1,5 16,5 4 Arjen de Koeijer Yerseke 3A zat 10 1,5 15 Frank den Engelsman Noad'67 3B zat 10 1,5 15 6 JosimarPattinama Vlissingen HB zon 7 2 14 7 Ramon Janson MZC'11 2E zat 8 1,5 12 Stefan van de Klooster Nieuwdorp 2E zat 8 1,5 12 Marinus Baas Arnemuiden 3A zat 8 1,5 12 Elco Jansen Krabbendijke 3A zat 8 1,5 12 Robert Padmos SKNWK 4B zat 12 1 12 12 Tarik Arici RIAW 3A zon 7 1,5 10,5 13 Tom Blomaard B ruse Boys 1C zat 5 2 10 Tom Wuyts Kloetinge 1C zat 5 2 10 Bart Deprez Goes 1C zon 5 2 10 Mart de Kroo Goes 1C zon 5 2 10 Tom Rijk Hontenisse 4A zon 10 1 10 Roland van de Wege Philippine 4A zon 10 1 10 LEIDEN De rolstoelbasketballers van Rolstoel Basketbal Vereniging Middelburg (RBVM) hebben een sprong gemaakt op de ranglijst. De Walcherse ploeg steeg door twee overwinningen van de vijfde naar de tweede plaats. RBVM komt uit in de toernooidivisie A. Scores: Mare Tasma 22, Linda Hul- stein 4, Jacco Elenbaas, André Klein en Jeroen Pijpelink 2. Scores: Mare Tasma 18, Jacco Elen baas 6, Bas Traas 4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41