I. Marinus Baas en Kees Westerweele in de picture bij Voetbal Awards Coureur uit Wolphaartsdijk mag bij de beloften 12 ZEELAND Mobach maakt overstap naar Belgische wielerploeg ZEEUWSE VOETBAL AWARDS Wielrenner wil ook nog op de weg blijven rijden na de winter. „Ik ben ervan overtuigd dat je het kunt combineren." Jarno Mobach komt volgend wie- Ierseizoen uit voor een nieuwe ploeg. De renner uit Philippine maakt van Willebrord Wil Voor uit de overstap naar het Bel gische Spie-Douterloigne CT. Mobach won dit jaar als eerste jaars junior onder meer in Me- nen-Kemmel-Menen en zege vierde in een rit in de Ronde van Oostenrijk. Verder maakte de Zeeuws-Vlaming deel uit van de WK-ploeg die in Richmond in actie kwam. De Belgische formatie, waar Mo bach voor gaat rijden, won het Landau-spelers op de voorgrond De jeugdschakers van Landau be leefden gemengde gevoelens in de jaarlijkse interland van Neder land tegen België. Het Neder landse team met de Landau- speelsters Iris Schelleman en Ly- dia Dubbeldam won in de twee daagse in Antwerpen elke ronde van de zuiderburen. Iris Schelle man droeg drie punten bij in vijf partijen, Lydia Dubbeldam an derhalve punt. Bij de verliezende Belgen speelde Landau-speler Ta mer Ismael een hoofdrol. Hij won alle vijf zijn partijen. Rentree Boonman in Europa League Assistent-scheidsrechter Angelo Boonman maakt donderdag zijn rentree in een Europese wed strijd. De Zeeuws-Vlaming, die enige tijd geblesseerd was, is aan gesteld voor de Europa League wedstrijd tussen Anderlecht en Tottenham Hotspur. Hij zal in Brussel scheidsrechter Pol van Boekei ter zijde staan. Zondag was Boonman in Neder land al assistent bij het duel PEC Zwolle-Vitesse. voorbije seizoen zo'n veertig wedstrijden bij de jeugd. „Ik krijg er mooie kansen", zegt Mobach. „Bovendien is het dich ter bij huis en ik rijd ook meer koersen in België dan in Neder land." JVOZ houdt drie selectiedagen De Jeugd Voetbal Opleiding Zee land (JVOZ) houdt ook dit jaar weer selectiedagen. Voetbaltalen ten die geboren zijn tussen 2004 en 2006 kunnen zich aanmel den. De selectiedagen zijn op 25 november (spelers/speelsters ge boren in 2005), 2 december (spelers/speelsters geboren in 2006) en 9 december (spelers/speelsters geboren in 2004). Voor meer informatie over de selectiedagen of inschrij ven kunt u terecht op de website www.jvoz.nl. Zaalvoetballers Oranje verliezen Het Nederlands zaalvoetbalteam heeft gisteravond in Rotterdam een vriendschappelijke wed strijd tegen Portugal verloren. Na een 1-3-ruststand eindigde het duel in 2-4. Vlissinger Said Bouzambou was één van de spe lers van Oranje, maar scoorde niet. Tevfik Ceyar en Zaid El Mo- rabiti deden dat wel. Vandaag treedt Nederland in het Topsportcentrum opnieuw aan tegen Portugal. Sport kort Terwijl de meeste wegrenners na een lang seizoen genie ten van een welver diende rustperiode, duikt Erik Boer het veld in. Voor de achttienjarige coureur uit Wolphaartsdijk wordt deze wintercampagne extra spannend, aangezien hij voor het eerst bij de beloften zal uitkomen. Boer had in die catego rie nog nauwelijks kennisge maakt met zijn nieuwe concur renten, toen hij vorige week werd geselecteerd voor de wereld bekerwedstrijd van Valkenburg van afgelopen weekeinde. Als voorbereiding op het veldritseizoen kwam Boer al goed voor de dag op de weg. Hij won de achtste Nutrition Compa ny Bergomloop Simpelveld, dat en sterk deelnemersveld had. „Momenteel kan ik dan ook moei lijk kiezen tussen de weg en het veld", bekent hij. „Ik vind op de weg rijden ook erg leuk en het gaat me zeker niet slecht af. Ik ga na de winterperiode dus even eens op de weg rijden. De toe komst zal uitwijzen welke disci pline mij het beste ligt." Toch lijkt zijn voorkeur voorlo pig naar het veldrijden te gaan. „Het probleem is dat je op de weg wat vaker geluk nodig hebt dan in het veld", meent Boer. „Bij het veldrijden ben je namelijk volledig op jezelf aangewezen, ter wijl het wegwielrennen toch meer een teamsport is. Ik ben er echter van overtuigd dat je het veldrijden goed kunt combineren met het wegwielrennen." Camper Boer maakt deel uit van de Bel gische veldritploeg Cycling.be- Alpha Motorhomes. Hij kan daar bij rekenen op een professionele omkadering. „Je kunt goed mer ken dat de sport in België meer leeft. Zo houdt de ploeg trainings kampen en er is ook op elke cross een camper aanwezig, wat erg comfortabel is." Om optimaal te presteren in het veld, krijgen alle renners eveneens fietsen van Zan- nata tot hun beschikking. De Bevelander rijdt nu zo'n twee jaar voor die ploeg. „Voor dat ik daar terechtkwam, volgden de ploegleiders mij al een tijdje. Ze hebben vervolgens contact met mij gelegd, waarna ik op ge sprek ben geweest. Ze boden mij toen een plaats in hun ploeg aan en die kans heb ik met beide han den gegrepen." Vanaf dit crossseizoen krijgt hij bij Cycling.be-Alpha Motorho mes gezelschap van Lindy van Anrooij, de meervoudig wereld kampioene crosstriatlon uit Ka- pelle. „Ik heb zowat mijn hele wielercarrière al bij Lindy in de ploeg gezeten, met uitzondering van de laatste anderhalfjaar. Ik ben dan ook blij dat ze opnieuw mijn ploeggenote is. Het is name lijk toch gezelliger als je niet de 'Je kunt goed merken dat de sport in België meer leeft Zo houdt de ploeg trainingskampen en er is ook op elke cross een camper aanwezig' enige Nederlander in de ploeg bent." Trainen met andere ploeggeno ten doet hij nauwelijks. „De af stand is natuurlijk een grote be lemmering. Ik train dus veel al leen, maar ik ga ook elke week naar de crosstraining in het Noord-Brabantse Alphen." Daar traint hij aan de zijde van veld- rittoppers zoals Lars van der Haar. „Dat was in het begin wel wen nen, maar naar verloop van tijd wordt dat normaal. Je steekt er in elk geval veel van op. Dergelijke trainingen zijn ideaal om de snel heid en techniek te verbeteren." Wat dat dit jaar gaat opleveren bij de beloften, kan Boer nog niet voorspellen. „Veel jongens zijn nieuw voor mij. Bij de nieuwelin- gen en junioren rijd je immers hoogstens tegen renners die een jaar ouder zijn, maar bij de belof ten kom je zelfs renners tegen die vier jaar ouder zijn. Veel van die renners hebben zich al beter ontwikkeld. Ik verwacht dan ook dat het niveauverschil tussen de junioren en beloften behoorlijk groot is." VLISSINGEN. Marinus Baas is tot speler van de week uitgeroepen. De aanvaller van Arnemuiden is na jarenlang blessureleed terug aan het front. Zaterdag maakte hij alle doelpunten in de wed strijd tegen Krabbendijke (1-3), in de derde klasse A van het za terdagvoetbal. Kees Westerweele is gekozen tot de trainer van de week. Hij werd met zijn club FC Axel perio dekampioen in de tweede klasse na een goede 3-0-overwinning op De Meeuwen. Club van de week is VC Vlis- singen. De Walcherse ploeg her overde de koppositie in de hoofd klasse B van het zondagvoetbal. Mede door de inbreng van twee invallers boog Vlissingen in het duel met Dosko een achterstand om in een 4-2-overwinning. Het doelpunt van de week werd gemaakt door Etienne Mal- lie. Hij schoot bij Vlissingen een vrije trap op fraaie wijze binnen. De 'eretitel' scheidsrechter van de week gaat naar Kees Toorenaar. Hij floot zondag zijn veertiende wedstrijd van het sei zoen en kan worden bestempeld als een echter liefhebber. Op za terdag is hij actief bij de jeugd van Luctor'88 en op zondag is hij KNVB-scheidsrechter bij de se nioren. Pechvogel van de week is Me- rijn Dek. Hij werd met een zwa re knieblessure afgevoerd bij VCK in de wedstrijd tegen Nieuwland. Het is niet de eerste zware blessure voor Dek. De strijd om de Zeeuwse Voet bal Awards is dit seizoen door CTV en de PZC nieuw leven in geblazen. Sport sport@pzc.nl PHILIPPINE ANTWERPEN VLISSINGEN VLISSINGEN ROTTERDAM NIAGARA-ON-THE-L. Schweertman wint toernooi in Canada Squasher Piëdro Schweertman, afkom stig uit Koudekerke, heeft zondag in het Canadese Niagara-on- the-Lake een proftoer- nooi gewonnen. Hij was in de eindstrijd te sterk voor Sebastiaan Weenink, eveneens een Nederlander. De eindstand was 11-8 11-2 11-4. Het was voor de 32-ja- rige Walchenaar, die 74e staat op de we reldranglijst, zijn ze vende toernooizege op de PSA World Tour. SCHEVENINGEN Van der Mast mee naar Marokko Colfsurfer Pascal van der Mast uit Dom burg heeft zich in Scheveningen bij een wedstrijd voor het Be nelux kampioenschap als tweede geplaatst voor de finale. Hij kwam uit bij de Short board Men. Fabian Sa- lawanej uit Middel burg werd tweede bij de junioren en ging ook naar de eindstrijd. Deze wordt later ge houden in Marokko. VLISSINGEN Rectificatie De voetbalsters van IJzendijke is in de maandagkrant abusie velijk de winst in de eerste periode toebe deeld in de eerste klas se. Daarnaast is atlete In- grid IJsebaert abusie velijk gekoppeld aan RKHAV, terwijl ze bij Veteranen Nederland loopt en tijdens de ekiden-race eenmalig als lid van AV'56 liep. Veldrij den geniet door Job de Feijter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 40