el gebouw om watersport, cultuur en horeca in te combineren ZEELAND 9 'Het kan een belangrijke plek worden, niet alleen voor kunst' versity of Applied Sciences hoopt er ook gebruik van te maken, on der meer voor activiteiten van HZ Cult. Twee evenementen hebben de afgelopen maanden bewezen wat er in de Lasloods allemaal moge- lijk is. Eerst de expositie Paradise is half as nice van de Cultuurwerf Vlissingen en vervolgens de mu ziektheatervoorstelling Saul van het Zeeland Nazomerfestival. „Dat was een eye opener", zegt Bos. Job- se: „Saul was een enorme impuls voor ons. Daarbij bleek wat er tech nisch mogelijk is. Qua akoestiek blijkt het ook een ideale ruimte." Nu moet het Lasloods Kunst Festival op 21 en 22 november nog één keer de potentie van de hal la ten zien, voordat deze een halfjaar dichtgaat om te worden verbouwd. De expositie komt op een moment dat de kunst in Zeeland onder druk staat, zeker in Vlissingen, waar de expositieruimte Willem 3 binnenkort de deuren sluit. Nog maar enkele jaren geleden waren er vergevorderde plannen om deze expositieruimte samen met de Vleeshal en het Centrum voor Beeldende Kunst Zeeland - beide nu zwaar onder druk door voorge nomen bezuinigingen van de ge meente Middelburg - te laten fuse ren in de vlakbij de Lasloods ge legen Timmerfabriek. „Allerlei ideeën die er toen leefden, ko men nu samen in de Lasloods", zegt Runge. „Het kan een be langrijke plek worden, waar je niet alleen kunst komt kijken, maar waar ook rommelmark ten worden gehouden en klas sieke concerten. Geen exposi ties van twee maanden waar een suppoost rondloopt, maar festivals van een paar dagen, waar je ook wat komt eten." Jobse en Bos hopen dat in de toekomst projectsubsidies be schikbaar zijn voor activiteiten in de Lasloods, maar voorlopig zit er geen cent van de over heid bij. Runge: „Het Lasloods Kunst Festival is een no bud get-evenement. Nu er van alles afgebroken wordt, zie ik dit als een nieuw begin. Er moet in Zeeland een plek zijn voor kunst, anders worden we een lege provincie. Strand en zee zijn niet genoeg." VEERTIG KUNSTENAARS #Twitter Otto P. Takes @OttoPTakes Nee De #politie ont moedigt al jaren stel selmatig het doen van aangifte. Bijv. na #aanranding. Zo da len cijfers maar reali teit niet #bnrtopic Dow 50 jaar Online Top 5 Video DINSDAG 20 OKTOBER 2015 Vlissingse Lasloods Bianca Runge, organisator i j"-' •- r' Het Lasloods Kunst Festival wordt op zaterdag 21 en zondag 22 no vember gehouden in de Lasloods, aan de Tweede Binnenhavenweg 1 in Vlissingen. Organisatoren Bianca Runge, Ra mon de Nennie en Hans Bommel- jé hebben afgelopen weekend veertig kunstenaars uitgenodigd om ruimtelijk werk in te leveren ofte maken. De hal is niet ge schikt voor werken aan de wand. Het is een open source evenement, wie meedoet krijgt niet betaald en moet zelf zijn spullen brengen. Er kunnen wel werken worden ver kocht. Kunsttijdschrift Decreet reikt zon dagmiddag 22 november (16 uur) de Zeeuwse ontstopper uit, ter be vordering van de kunsten. Wie een bijdrage wil leveren aan het festival kan een mail sturen naar: kunst@delasloods.com rchieffoto Bianca Runge Architecten Lilian Bos en Jos Jobse in de lasloods. foto Ruben Oreel Het aantal misdrijven in Neder land blijft dalen. Het aantal ge registreerde misdrijven is in het eerste halfjaar van 2015 ge daald met 8,8 procent ten op zichte van dezelfde periode in 2014. Den Haag is met 258 ver dachten per 10.000 inwoners de meest criminele gemeente. In een videoserie portretteren wij expats van Dow Terneuzen, dat vijftig jaar bestaat. In de nieuwste aflevering: Ayo Akin- do, geboren in Texas en werk zaam in Zeeuws-Vlaanderen. In de video vertelt Akindo over wat bevalt aan de regio en wat hem naast het werk zoal bezig houdt. Kijk op: www.pzc.nl/dowterneuzen 1. Stoffelijk overschot gevon den in Buitenvest Hulst 2. Vermiste kinderen in Terneu zen zijn terecht 3. In dit tempo is de landbouw pas over 30 jaar asbestvrij 4. Ruim 2400 Baywatchers mel den zich 5. COA heeft nog geen idee waar Goese vluchtelingen naar toe moeten Aan de hand van voormalig top judoka Elisabeth Willeboordse streken Braziliaanse scholieren gisteren neer in Vlissingen. Ze bezochten het Scheldemond College en het Badstrand. Bekijk de video op: www.pzc.nl/video Kijk op www.pzc.nl of O @pzcredactie tl facebook.com/depzc @pzcredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 37