Welzijnswerkers mee in bibliobus Artikel 12-brief moet op de brievenbus 'Bewoners mogen best vaker overlast melden' 6 WALCHEREN Wandeling rond Het Veersche Gat Open dag bij Barbus Conchonius "*i Een hulpvraag die hij vanaf november direct kan richten aan de welzijnswerker van Stichting Welzijn Veere (SWV). Die rijdt de komende maanden mee op de bibliobus. Daar komt de se nior waarschijnlijk al vaker als de bus bij hem in de buurt staat. Jeroen Portier, welzijnswerker en projectleider 'Veerse Samen werking Welzijnsactiviteiten': „Vorig jaar zijn we begonnen met het project 'Welzijnsactivi teiten', in Westkapelle en Veere. Doel was om bestaande activitei ten van bijvoorbeeld de biljart club, of de bejaardensozen te koppelen aan het wozoco of ver zorgingshuis daar. Bijvoorbeeld eens per maand koersbal. Dat is goed gelukt. Uit dat project is ook een samenwerking met de Zeeuwse bieb voortgekomen." „We willen die 'Samenwer king Welzijnsactiviteiten' nu ver breden. Niet alleen uitrollen in alle dertien Veerse kernen, maar ook door de welzijnswerkers op de bibliobus te laten meerijden. Niet alleen voor ouderen overi gens, iedereen kan er terecht voor een gesprek. We kunnen ge bruik maken van alle faciliteiten. Die bus is al meer dan alleen biebbus. Meer een informatiecen trum waar je ook postzegels kan kopen, pinnen of een praatje ma ken. Dit sluit er mooi op aan." „Onze welzijnswerkers heb ben allemaal een aantal vaste ker nen. De bezoekers van de bus krijgen nu wekelijks een gezicht te zien. Dat praat makkelijker." Alles kan besproken worden; van woningaanpassingen tot jeugdzorg of begeleiding door 'ledereen kan straks in de bibliobus in gesprek met de welzijnswerker van SWV' Jeroen Portier, Stichting Welzijn Veere een vrijwilliger naar een keuken tafelgesprek. De welzijnswerkers zitten in november, januari en fe bruari in de bus. Daarna evalue ren SWV en de gemeente het project. Portier heeft in ieder ge val hooggespannen verwachtin gen. „Iedereen kan zo binnen stappen. De begroting voor 2016 van Vlissingen laat een voorlopig te kort zien van 6,1 miljoen euro. In de meerjarenbegroting gapen jaarlijks gaten van 4,2 miljoen eu ro. De raad praat ook nog eens over de post 'frictiekosten' uit de begroting van dit jaar, die de financieel toezichthouder pro vincie Zeeland niet goedkeurde. Dat gaat om zes miljoen euro voor drie pijnpunten. De bezui nigingen kosten 18 ambtenaren hun baan; aan regelingen en wer- kre-integratie kost dat 4,5 mil joen euro in vijfjaar tijd. Het ver laten van de gemeenschappelij ke regeling de Muziekschool kost Vlissingen een miljoen eu ro. Tot slot is er een post van een half miljoen 'onvoorzien'. Door het vertrek van de Cultuurwerf uit de Willem3 moet de gemeen te vanaf maart de huur betalen: 23.500 euro voor dit jaar. Ook ten laste van het frictiebudget komen de kosten van het onder zoek naar cultuurbezuinigingen dat Kees Hamann doet voor 25.000 euro. Voor die twee uitga ven vraagt Vlissingen nu toe stemming aan de provincie Zee land. Dat zeggen wijkbeheerder Mustafa Afkir van l'Escaut en Ria Kornelis van het Huurdersco mité. De toegang tot de flat voor 55-plussers is voorbehouden aan de bewoners, maar dat houdt on gewenst gedrag niet buiten de deur, merkt Kornelis. Bij l'Escaut komen weinig meldingen bin nen, zegt Afkir. „Ja, bij de jaarlijk se vergadering met de wijkraad zit het de mensen hoog. De rest van het jaar hoor ik niets meer." Afkir wil de komende tijd extra rondes maken. Volgens Kornelis is er recent vaker overlast van be zoekers, maar de drempel om dat te melden bij l'Escaut is hoog. „En mensen drukken te gemak kelijk de voordeur open. Maar als er iemand bij je de lift inglipt, be gin je daar ook weinig tegen." In de regio Vuurtoren open bij Nacht van de Nacht Overal in Nederland is het zater dag 24 oktober Nacht van de Nacht. Op Walcheren zijn ver schillende activiteiten, waaronder het beklimmen van de vuurtoren aan de Kerkeweg 1 in Westkapel le. Tussen 20.00 en 23.45 uur is de 53 meter hoge vuurtoren uit 1470 te beklimmen, om daarna te luis teren naar verhalen van de toren vertellers. De kosten voor deze ac tiviteit bedragen 2 euro voor vol wassenen en 1 euro voor kinde ren. Rene Mioch over ondernemerschap Fun in Business krijgt bij haar vol gende bijeenkomst op donderdag 22 oktober Rene Mioch op be zoek. Mioch is vooral bekend van televisieprogramma's over films. Minder bekend is wellicht dat hij al jaren ondernemer is. De bijeen komst is in CineCity in Vlissin gen. De avond is toegankelijk voor introducees, mits zij onder nemers zijn. Kosten bedragen dan 52,50 per persoon, inclusief di ner en drank. De avond begint om 18.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Aanmelden kan via funinbusiness@gmail.com. Workshop herfstaquarel In atelier Zeeuws Genieten aan de Middelburgsestraat 40 in Kou- dekerke is zaterdag 24 oktober een workshop herfstaquarel. Onder deskundige begeleiding schilderen belangstellenden kas tanjes en eikels. Mijn dorp, mijn stad •W&ï Een gids van Staatsbosbeheer neemt belangstellenden zondag ochtend mee naar de kreken en bossen rond natuurcamping Het Veersche Gat bij Veere. De wandeling voert door het bos en langs het water van de door de oorlogsinundaties van 1944 ont stane kreken. Ondertussen ver telt de gids van alles over de ge schiedenis van het gebied, dat de afgelopen jaren flink op schop is gegaan. De wandeling duurt onge veer anderhalf uur en start om 10.00 uur bij het toiletgebouw van camping Het Veersche Gat aan de Landschuurweg. Deelname kost 5 euro voor vol wassenen, kinderen betalen 2,50 euro. Verenigingsge bouw Amicitia, 14.00-16.30 uur - Soos voor senioren met o.a. biljarten, kaarten en koers- ballen Verenigingsge bouw De Spil, 13.30-17.30 uur - Soos voor senioren De Klimop, 14.00-16.00 uur - Welfare activitei ten, waaronder kaarten maken en handwerken Zeeuwse Biblio theek, 10.00-21.00 uur - Tentoonstel ling 86 boeken die meedingen naar de Zeeuwse Boeken prijs 2015; Gymzaal Roozenburglaan, W ij daudwarsstraat II-2,15.30-16.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 16.30-17.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8 door SWM; 17.00-17.30 uur - Voetballen voor kinderen uit groep 3 t/m 8; Gymzaal Getij, Oosterscheldes- traat 18a, 14.45 -15.45 uur - Sport activiteit voor kin deren uit groep 3 t/m 5; 15.45-16.45 uur - Sportactivi teit voor kinderen uit groep 6 t/m 8; Kloveniersdoelen, Achter de Houttui nen 30,20.00 uur - Lezing auteur El len Heijmerikx, 'en nooit was iets gelogen' Het oude Brand spuithuis, Toren straat 30, overdag - Kidsmuseumweek met Expositie Goudvondst, expo sitie betaalmiddel 'van zout tot bit- coins' en brand weeractiviteiten voor de jeugd; Sportzaal, 20.30 -22.00 uur - Senio renvolleybal voor mannen Wijkgebouw 't Praetuus, Frans Naereboutstraat, 09.30 uur - Wande ling onder begelei ding van looptrain- ster Willy de Nooijer Zeeuws maritiem muZEEum, Nieuw- endijk 11, 10.00-17.00 uur - Tentoonstelling over de bezetting tijdens de Tweede Wereldoorlog met werk van Cees van der Burght; CCXL Theater, Spuikom- weg 1,20.15 uur - Theatervoorstel ling Jekkers Van Merwijk Kerkeweg 1, 18.00-20.00 uur - Expositie 'Toren wacht' in vuurto ren het Hoge Licht Woonzorgcomplex De Tienden, vanaf 13.30 uur - Dames biljarten door Annemarie Zevenbergen DOMBURG. Wie kan mij helpen met de boodschappen? Een vraag van een oudere, zelfstandig wo nende Veerenaar die na een val even zijn boodschappen niet zelf kan doen en in zijn directe omge ving geen hulp kan vinden. door Claudia Sondervan VLISSINGEN. De gemeenteraad van Vlissingen praat donderdag over de aanvraag Artikel 12; een extra uitkering uit het Gemeente fonds. Voor hoeveel wordt in de brief niet genoemd. door Claudia Sondervan VLISSINGEN. Dronken bezoek dat urineert in de gangen en afgelo pen weekeinde zelfs een onderge- poepte broek in het trapportaal. De bewoners van de Regenboog flat aan de Ruys van Beeren- brouckstraat in Vlissingen mogen die overlast best vaker melden bij woningcorporatie l'Escaut. WÊ WESTKAPELLE Het complete programma van de Nacht van de Nacht is te vinden op www.nachtvandenacht.nl/ activiteiten VLISSINGEN KOUOEKERKE Meer informatie via zeeuws-genieten.weebly.com. MIDDELBURG Scalda zoekt taalmaatj'es voor inburgeraars Scalda College voor Educatie is op zoek naar 'taaimaatjes' in de regio Walcheren. Dat zijn vrijwilligers die in burgeraars een steun tje in de rug geven bij de inburgering. Door 1 a 2 uur per week sa men iets te doen, kan het taalniveau al ver hoogd worden. Te den ken valt aan samen boodschappen doen, wandelen of naar de bi bliotheek gaan. In het lesprogramma van de student wordt ruimte gecreëerd voor buitenschoolse activi- VEERE teiten, bijvoorbeeld vrijwilligerswerk of deelnemen aan een ac tiviteit in de wijk. Het taaimaatje kan hierbij ook behulpzaam zijn. Zo raken de deelne mers thuis in de Neder landse samenleving. Mensen die interesse hebben om taaimaatje te worden kunnen mai len naar: rvanloon@scalda.nl OOSTKAPELLE Excursie Staatsbosbeheer en StayOkay Domburg houden zondagmor gen om 10.30 uur een excursie naar en rond kasteel Westhove bij Oostkapelle. Gidsen geven eerst een toelichting op de geschiedenis van het kasteel. Daarna mogen deelne mers de toren in. Na de rondleiding volgt een wandeling door het park. Aanmelden met ver melding van telefoon nummer via excursiewesthove @gmail.com. MIDDELBURG. Aquariumvereniging Barbus Conchonius houdt op zater dag 24 oktober haar jaarlijkse open dag. In het clublokaal is een aantal aquaria opgesteld. Belangstellenden kunnen rondkijken, vragen stellen en hun eigen aquariumwater laten testen. Het clublokaal op de eerste etage van de Herengracht 52 in Middelburg is geopend tussen 10.00 en 16.00 uur. foto ANP AAGTEKERKE GAPINGE KOUDEKERKE MIDDELBURG SEROOSKERKE VEERE VLISSINGEN WESTKAPELLE ZOUTELANDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34