Judoka's uit favela's hebben moet maaskant DE KINDER BO ERDEr,. BLI/VE]\Ri, Fietsendief als nep-medewerker Dethon met wit busje op pad 4 ZEELAND Maakt er meer vakantie van. maaskantreizen.nl 112 In Terneuzen is de laatste tijd een fietsendief actief die zich voordoet als een medewerker van de Dethon. Die waarschuwing heeft het poli tieteam Zeeuws-Vlaanderen gis teren doen uitgaan. De dief zegt de fietsen in op- Automobilist ramt lantaarnpaal Een vijftigjarige automobilist zonder vaste woon- of verblijf plaats heeft zondagavond op het Damplein in Middelburg een lantaarnpaal geramd. Agenten zagen de man rond acht uur over de Kinderdijk rijden. Omdat de man op het voetpad belandde, spraken de agenten hem aan op zijn rijge drag. Van de meldkamer kregen ze door dat kort daarvoor een au to aan het Damplein een lan taarnpaal had geramd en dat de bestuurder was doorgere den. De man werd daarom door de agenten meegeno men naar het politiebureau. Een ademanalysetest wees uit dat de verdachte bijna vijf maal de toegestane hoeveel heid alcohol had gedronken. Zijn rijbewijs is ingenomen. dracht van de gemeente weg te halen. Volgens de politie rijdt de man in een wit busje met open laadbak. Het busje is voorzien van het bordje 'werkverkeer'. Wie de man denkt te zien of het niet vertrouwt, kan bellen naar de politie: 0900-8844. Yersekenaar raakt gewond bij ongeval Een 23-jarige man uit Yerseke is afgelopen zondagavond gewond geraakt toen hij aan de Noord- weg in Kapelle met zijn auto in de sloot belandde. De politie kreeg rond 23.00 uur de melding. Toen de agenten arri veerden was ambulanceperso neel al bezig de gewonde be stuurder te behandelen. Vervol gens werd de Yersekenaar afge voerd naar het ziekenhuis. De politie had het sterke vermoe den dat de bestuurder van de au to gedronken had. Omdat de man niet in staat was een blaasproef af te leggen, is in het ziekenhuis bloed bij hem afgeno men. Onderzoek moet uitwijzen of hij onder invloed van alcohol was. Het rijbewijs van de man is inge nomen. Tegen de automobilist is proces-verbaal opgemaakt. Kerst in Flirsch am Arlberg Overwinteren in de Algarve Berlijn Potsdam Kerst in Karinthië info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 Het is een drukte van jewelste op kinder boerderij De Klep perhoeve in Middel burg. Kinderen klimmen in de bomen, lopen tus sen de geiten en knuffelen met kippen. Ondertussen halen vol wassenen herinneringen op aan hun vroegere bezoekjes. „Kijk nou hoeveel mensen er zijn", zegt Wilfred van Luijk te vreden. Hij maakte de Facebook- pagina 'Kinderboerderij De Klep perhoeve moet blijven' aan en riep daar de 3000 volgers op naar de kinderboerderij te komen om een gezamenlijk punt te maken: de subsidie mag niet stoppen. „We hadden wel honderd man verwacht, maar volgens mij is dit wel het dubbele!", schat hij in. „Ik vind het mooi om te zien dat er wat gebeurt. Een 'like' op Facebook is zo gegeven, maar dat dit mensen daadwerkelijk op de been krijgt, vind ik uniek. Als we deze beelden straks aan de ge meente laten zien, is het wel dui delijk dat veel mensen het belang rijk vinden dat de kinderboerde rij blijft", zegt hij. 'We hadden wel honderd man verwacht, maar volgens mij is dit wel het dubbele!' Op het moment dat vijf Braziliaanse school kinderen bij het Vlis- singse Badstrand aan komen, kijken ze hun ogen uit. Ze wonen in Rio de Janeiro, de stad van de schitterende Copaca- bana, maar hebben nog nooit de zee gezien. Meteen komen de mobiele telefoons tevoorschijn, het moment bij de mistige Wes- terschelde móet worden vastge legd. Dat Rafael, Jhennifer, Rayline, Rebeca en Veronica voor het eerst aan de kust zijn, is ook weer niet heel verwonderlijk. Ze komen uit de favela's (sloppen wijken) van de miljoenenstad. Daar is het een kwestie van over leven, te midden van de armoe en de criminaliteit. Hemelsbreed kunnen ze dan wel maar een paar kilometer van de oceaan af wonen, maar voor velen is het een immense afstand. „De zee!", zegt Veronica. „Wat mooi." De vijf Brazilianen volgen wel onderwijs. Dat is hun redding. Bij hun school krijgen ze struc tuur en hebben ze hun blik ge richt op de toekomst. De verlei ding om op het verkeerde pad te komen, is er dan minder. Nu zijn ze tien dagen in Ne derland. Oud-judoka Elisabeth Willeboordse, afkomstig uit Mid delburg, heeft hen hier met de stichting Judo2inspire heen ge haald. Het idee van de tweevou dig Europees kampioene is om hen te belonen. „Dit zijn niet per se de leerlingen met de beste resultaten", zegt ze, „maar zij hebben wel de beste instelling. Zij hebben laten zien dat ze er 'Dit zijn niet per se de leerlingen met de beste resultaten' echt iets van willen maken. Zij gaan straks, als ze terug zijn in Brazilië, dienen als voorbeelden voor anderen. Zo van: als je goed je best doet op school, kun je er gens komen. We hopen op deze manier dat meer kinderen uit de TERNEUZEN MIDDELBURC KAPELLE 7 dagen vanaf 469 7-daagse kerstreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Innsbruck, Sankt Anton, Lech en Gross Walsertal op basis van halt-pension. Vertrek: 21 december 21 dagen vanaf 999 21-daagse reis per Comfort-Class touringcar, met o.a. 15 dagen verblijf op basis van half-pension in ****aparthotel Alto da Colina in Albufeira. Vertrek: 8 nov., 16 dec., 10 jan., 7 febr., 6,27 maart e.a. 5 dagen vanaf €199 5-daagse stedenreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. stadstour en bezoek aan Potsdam en verblijf in hotel op basis van halt-pension. Vertrek: 15,29 nov., 19,26 dec., 6 febr., 6,25mrte.a. 7 dagen vanaf 399 7-daagse kerstreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Klagenfurt, Salzburg, Weissensee en Heiligenblut op basis van halt-pension. Vertrek: 21 december Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. De Klepperhoeve haalt Bezoekers van De Klepperhoeve protesteren tegen de voorgenomen bezuinigingsmaatregel van de gemeente Middelburg. Als de subsidiestop doorgaat kan de kinderboerderij niet meer blijven bestaan, foto's Ruben Oreel door Elodie Kint Wilfred van Luijk, maker Facebookpagina 'Kinderboerderij De Klepperhoeve moet blijven' door Roeland van Vliet Elisabeth Willeboordse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 32