Oude loods voor culturele evenementen Coureur Boer ook in de winter op de weg Temeuzen zoekt plek voor opvang Zeeuwse stier Afname is kleiner dan landelijk Vooral minder misdrijven in Vlissingen, Sluis, Terneuzen en Goes. Forse groei in Schouwen-Duiveland, Borsele en Tholen. VLISSINGEN. Het aantal misdrijven in Zeeland is in de eerste helft van dit jaar afgenomen, maar bedui dend minder dan landelijk. Schou wen-Duiveland, Tholen en Borse le hebben zelfs te maken met een forse toename. In de eerste zes maanden van dit jaar registreerde de politie in totaal 8009 misdrijven in de pro vincie. Vorig jaar waren dat er in dezelfde periode 8363. Dat komt neer op een afname van 4,2 pro cent. Landelijk is de afname ruim twee keer zo groot: 8,8 procent. Aanzienlijk beter dan vorig jaar scoren de gemeenten Vlissingen (ruim 15 procent minder misdrij ven), Sluis (-14,7 procent), Terneu zen (-13,8 procent) en Goes (-13,4). In negatieve zin valt met name Schouwen-Duiveland op, waar het aantal misdrijven met bijna 22 procent steeg. Dat is vooral toe te schrijven aan veel meer diefstal len van brom- en snorfietsen (ver drievoudigd) en het aantal vernie lingen (bijna vier keer zo hoog). In de gemeente Borsele steeg het aantal misdrijven met ruim 14 pro cent, in Tholen met iets meer dan 13 procent. De meeste misdrijven vonden plaats in Vlissingen: 1289. Ook als rekening wordt gehouden met het aantal inwoners staat deze ge meente bovenaan: 290 misdrijven per 10.000 inwoners. Zij wordt ge volgd door Goes (273), Schou wen-Duiveland (273), Middelburg (265) en Noord-Beveland (205). Op Schouwen-Duiveland steeg het aantal misdrijven juist met bijna 22 procent Het veiligst is Kapelle, met 104 misdrijven per 10.000 inwoners. Uit cijfers die het CBS gisteren publiceerde, blijkt dat vorig jaar de meeste verdachten van misdrij ven afkomstig zijn uit de gemeen te Vlissingen: 183 per 10.000 inwo ners. Noord-Beveland scoort ook opvallend hoog, met 140 verdach ten per 10.000 inwoners. Er kwam gisteren ook kritiek op de misdaadcijfers. Volgens poli tiebond ACP wordt er tegenwoor dig minder snel aangifte gedaan en voelen mensen zich onveiliger dan de cijfers suggereren. TERNEUZEN. De vestiging van een asielzoekerscentrum (azc) in de ge meente Terneuzen hangt nog al tijd boven de markt. Het college van B en W heeft besloten de mo gelijkheden te onderzoeken, waar na het woord is aan de gemeente raad. Een locatie is nog niet in beeld, laat burgemeester Jan Lonink we ten. Het idee is een plek te vinden waar het mogelijk is voor langere tijd noodwoningen neer te zetten. In principe komen daar alle nieuw- bouwlocaties in de gemeente Ter- neuzen voor in aanmerking, aldus Lonink. Ook huisvesting van asielzoe kers in bestaande gebouwen is in onderzoek. Volgens Lonink ligt er vanuit het COA ook nog geen gericht ver zoek voor de vestiging van een azc. B en W van Terneuzen heb ben eerder aangegeven mee te wil len werken aan een aanvullende opvang voor 250 asielzoekers gedu rende twee jaar en in principe ook aan een reguliere opvang voor 600 of meer vluchtelingen. Een eerste poging om een aanvullende op vang van de grond te tillen, op een camping bij Axel, mislukte be gin deze maand, omdat die niet in handen bleek van de persoon met wie het COA had gesproken. Dat wil Lonink niet nog een keer. Van daar dat B en W nu zelf onder zoek doen. Maar limousins fokken is daarmee niet een kwestie van steeds groter en gespierder. Bloedlijnen die wat kleinere kalveren geven, hebben de voorkeur bij Claeys, omdat de bevalling dan eenvoudiger gaat. Het karakter van de fokstieren is ook van belang. „Het karakter, daar moet je mee beginnen", aldus Claeys. „Al is ie nog zo mooi, als je hem niet kunt hanteren, dan kun je er niks mee." Met een gewicht van 1389 kilo weegt Grand Due, de limousin fokstier van Eddy Claeys uit Biervliet, meer dan welk trekpaard dan ook. „Maar zijn kont had nog wel iets breder gemogen", vindt Claeys. Grand Due won zaterdag op de Nationale Vleesvee Manifestatie (NVM) in Zwolle de tweede prijs, maar Eddy Claeys zelf behaalde er de eerste prijs als kampioen limousinfokker. Limousin is een vleesras. De stieren van Claeys zijn enorm en gespierd. J PAGINA 12 13 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl DINSDAG 20 oktober 2015 Misdaadcijfers dalen in Zeeland door Rolf Bosboom 1389 kilo foto Camile Schefitraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 29