feSlIM&ËÊM CULTUUR SHOW 27 Run op kaartjes nieuwe 'Star wars' Verhoeven schuldig aan falen carrière Een kort fragment van een nieuw lied van zangeres Adele zet de internationale muziek wereld op scherp. Star Wars-fans hebben gisterochtend massaal geprobeerd kaartjes te kopen voor de nieuwe bioscoopfilm Star wars: The force awakens. In het eerste uur wer den zo'n honderd kaarten per minuut verkocht. De film verschijnt op 16 decem ber in de bioscopen. Dat actrice Elizabeth Berkley (foto)nooit een grote Hollywoodcarrière heeft gekre gen, is de schuld van Paul Verhoeven. „Showgirls ruïneerde haar carrière", stelt de regisseur. „Als iemand daar de schuld van moet krijgen, ben ik dat." Showgirls (1995) kreeg de titel 'slechtste film ooit'. eruchten waren al talrijk, maar nu Adele in een recla mespotje een fragment van een nieuwe song liet horen, is het zeker: nog deze herfst verschijnt het langverwach te derde album van de Britse zangeres. Col lega-popsterren zijn nerveus: hun nieuwe muziek dreigt onder te sneeuwen. Justin Bieber zou zijn nieuwe album een week naar voren hebben geschoven. Want iedere artiest van wereldformaat beseft: wie zijn plaat op dezelfde datum uitbrengt als Adele kan minstens de helft van zijn gebrui kelijke media-aandacht wegstrepen. Dat het derde album van Adele Ad- kins klaar is, staat vast. Het probleem voor Justin Bieber, maar ook Kylie Minogue en zelfs One Direction is dat de verschijnings datum nog steeds niet officieel vastligt. Insiders houden rekening met 20 novem ber. De reden waarom de (ook nog onbeves tigde) verschijningsdata van de albums van Bieber en One Direction nu op 13 novem ber zouden liggen. In eigen land vaart Mar co Borsato vooralsnog zijn eigen koers: zijn nieuwe plaat Evenwicht komt gewoon uit op 20 november. Zondagavond laat openbaarde Adele de eerste zogeheten teaser voor haar nieuwe al bum aan de wereld. Tijdens een reclame blok van tv-talentenjacht X Factor was een liedfragment van een verstilde ballade te horen. De tekst bleek een verwijzing naar de komende comeback van Adele Adkins (27), die van haar eerste twee albums bij el kaar een kleine 40 miljoen exemplaren ver kocht. 'Hello, it's me', klonk de stem van Adele bij een geheel zwart beeldscherm. 'I was wondering if after all these years you'd like to meet, to go over everything...' Fans over de gehele wereld reageerden opgeto gen. Dit was vintage Adele, precies zoals ze hoopten. Het is tot dusver de enige hint over de muzikale inhoud van het album, dat ver moedelijk 25 zal gaan heten. Zelfs de produ cers die de afgelopen 2,5 jaar met Adele heb ben gewerkt, zijn nog niet op de hoogte of hun songs uiteindelijk de plaat hebben ge haald. Onder hen is ook Mark Ronson, de man achter het album Back to black van Amy Winehouse en van de recente num mer ï-hit Uptown funk. Ronson nam ten minste twee songs met Adele op, maar heeft nog geen bericht ontvangen over hun toekomst. Andere producers die met de zan geres werkten, zijn Danger Mouse en Tobi as Jesso Jr. Ook Ryan Tedder, die het mees te productiewerk voor 21 deed, is opnieuw ingehuurd. De kans is groot dat de officiële bekendmaking dichtbij het verschijnen van het album zal liggen. De tactiek van het laatste album van Beyoncé (ook over haar gaan geruchten van gereed zijnde nieuwe muziek) dat zonder aankondiging via iTu- nes verscheen, wordt ook voor Adele over wogen. Een weggeefactie zoals U2 deed met Songs of innocence is daarentegen uitge sloten. w DINSDAG 20 OKTOBER 2015 door Stefan Raatgever Popdiva Adele. foto EPA Popwereld siddert voor Adele k'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 27