Zorg boekhandelaars nu Bruna teugels aantrekt Start-up na megadeal in handen VS-gigant stje stipreizen.nl StipvandeDqg.nl Nog nooit zó voordelig! Blue Bay Curasao Golf Beach Resort**** ECONOMIE 21 Huizenprijs stijgt in rap tempo Ierse eurocent gaat in de ban CNV wil betere positie zzp'er Zonvakanties Kijk en vergelijk gerust Si af nu v.a. QATAR boek online of bel met 088 - 70 70 600 nu v.a. Ierland doet het gebruik van munten van t en 2 eurocent in de ban. Contante betalingen zullen naar boven of beneden worden afgerond. Cmr Bestaande koopwoningen wa ren in september in Nederland gemiddeld 3,5 procent duurder dan een jaar eerder. Daarmee ging de huizenprijs deze maand in het rapste tempo sinds april 2008 omhoog. Dat maakte het Kadaster gisteren bekend. De woningprijzen bereikten in juni EINDHOVEN. Jongensdromen ko men uit voor de vier oprichters van technologiebedrijf FLXone. In het Amerikaanse Anaheim is gisteren bekendgemaakt dat soft warereus Teradata de Eindhoven- se start-up heeft overgenomen. Financiële details worden niet bekendgemaakt, maar zeker is dat met de overname meerdere miljoenen zijn gemoeid. „Verschillende emoties strij den om voorrang", reageert medeoprichter en directeur Mat thijs Keij (34) uit Nuenen. „Ik ben vooral trots, op ons hele team. We gaan van 12 naar 12.000 collega's." Ruim 3,5 jaar geleden richtte 2013 het dal en gaan sindsdien weer omhoog. Koopwoningen zijn daardoor nu in doorsnee 6,6 procent duurder dan in juni 2013. Huizen zijn gemiddeld ech ter nog altijd ruim 16 procent goedkoper dan in augustus 2008, toen de Nederlandse hui zenmarkt zijn piek bereikte voormalige TU/e-student Keij met Bartosz Kuzmicki (32) uit Veghel, Kim van der Zande (31) uit Berkel-Enschot en Eindhove- naar Robin Verlangen (24) FLXo ne op. Het Brabantse kwartet is gesteund door een anonieme in vesteerder. De dataverzamelaar houdt kantoor in het centrum van Eindhoven. Het bedrijf heeft ook een kantoor in Londen. FLXone helpt met eigen soft ware bedrijven op een slimme manier hun doelgroep te berei ken. De technologie van het be drijf verzamelt grote hoeveelhe den data op het internet, ver werkt die razendsnel, en pikt daar vervolgens die anonieme ge gevens uit die meer dan gemid deld interessant zijn voor een be drijf. Keij: „Onze technologie was de missende schakel in het portfolio van Teradata." De Brunadirectie wil dat de win keliers zich strikter houden aan de ketenformule, dat ze allemaal met hetzelfde computersysteem werken, voor 90 procent dezelfde producten aanbieden en dat hun financiële administratie wordt ge controleerd door een accountant die Bruna heeft uitgekozen. De nieuwe afspraak voorzien daar naast in een 25 procent lagere af dracht van de franchisenemers aan Bruna. Daar staat echter tegenover dat de bonussen op verkopen worden afgeschaft. De nieuwe afspraken staan in een aanvulling op eerder gesloten contracten tussen Bruna en de Het kabinet moet de positie van zzp'ers zo snel mogelijk verbete ren, vindt CNV. De bond pleit voor duidelijkheid op het gebied van arbeidsongeschiktheid en pensioen en het aanpakken van schijnzelfstandigheid. franchisenemer. Een aantal van hen heeft zich inmiddels gemeld bij advocaat Alex Dolphijn van het advocatenkantoor Ludwig Van Dam. Advocaat Dolphijn vermoedt dat de plannen vooruitlopen op een verkoop van Bruna. „Daarom moeten alle winkeliers nu op de zelfde manier gaan werken. Als de neuzen allemaal dezelfde kant op staan, weet een mogelijke koper wat hij in huis haalt." Volgens Bruna-directeur Fred Zeegers is hier echter geen sprake van. „Ik ben niet met de verkoop van Bruna bezig", zegt hij. De uitgangspunten van het ad dendum zijn volgens Brunadirec- teur Fred Zeegers niet nieuw. „Maar ze werden bij veel winkels niet nageleefd, terwijl ik wel af spraken daarover maak met leve ranciers. Zij verwachten hun pro ducten in alle Bruna's terug te zien. We hebben dat de jaren la ten doormodderen." vertrek november t/m maart 10 t/m 22 dagen incL vliegreis per topairline Qatar Airways of KLM, transfers en verblijf in een hotel met ontbijt boek voordelig een excursiepakket bij ziestipreizen.nl/bali Direct aan het strand! CURAQA3& vertrek oktober t/m oktober 2016 7 t/m 23 dagen incl. vliegreis per KLM, transfers en Nederlandsspr. hostess 4-sterren resort met 18-holes golfbaan keuze uit villa, appartement of bungalow zie stipreizen.nl/cwblb Alléén vandaag tot 23:59 uur te boeken: LZLSMTuri Kijk dus snel op stipvandedag.nl DINSDAG 20 OKTOBER 2015 Matthijs Keij en zijn team op de achtergrond. Zijn softwarebedrijf is over genomen. foto Jean Pierre Reijnen ZUJiO door Miel Timmers door Elisa Hermanides AMSTERDAM. Bij ruim 100 van de 288 franchisenemers van boekwin kelketen Bruna is onrust ontstaan over afspraken die het hoofdkan toor met hen wil maken. Zonvakanties bij Stip 595 AIRWAYS a.jl-, ill Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. KLM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21