r Op de fiets naar oma... verderop Niet terug naar oud drugsbeleid Ook China moet aan Zeeuwse ui Schending van privacy De Turkse AK-partij moet opbiechten hoe ze aan de privégegevens is gekomen van veel Turkse Nederlanders. Popsterren bang voor werk Adele ROTTERDAM. Op verschillende Turkse huisadressen is een ronsel brief bezorgd die mogelijk afkom stig is van de AK-partij van presi dent Erdogan. Hiermee lijkt de pri vacy van de Turkse landgenoten geschonden, stelt het College Be scherming Persoonsgegevens. De brief, waarin wordt opgeroe pen om te stemmen op de rechts-conservatieve partij van Er dogan, leidde tot ophef onder criti ci van de Turkse president: zij zien de brief als een bewijs van 'de lange arm van Ankara'. De SP heeft in de Tweede Kamer vragen gesteld aan minister Koenders (Buitenlandse Zaken) en Asscher (Sociale Zaken). Het CBP gaat nu bekijken of de brieven in strijd zijn met de priva cywet, omdat persoonlijke adresge gevens zijn gebruikt. „Het is niet vreemd dat mensen zich afvragen hoe hun NAW-gegevens zijn be land bij een politieke partij in Tur kije. Dit doet op zijn minst mijn wenkbrauwen fronsen," aldus CBP-voorzitter Jacob Kohn- 'Dat gegevens in TVirkije belanden doet mijn wenkbrauwen fronsen' stamm. Volgens de Wet Bescherming Persoonsgegevens is het verboden om adressen van burgers te gebrui ken voor zaken waar zij niet om hebben gevraagd. Het CBP doet daarom binnenkort 'een verzoek tot inlichtingen' de deur uit. Kohnstamm wil niet zeggen welke organisaties het CBP gaat ondervragen. De brief is opgesteld op briefpapier van de regerende AK-partij en ondertekend door De herkomst van de brief blijft schimmig. De Nederlanse tak van de AK-campagne zegt helemaal niets van de brief af te weten premier Davutoglu. Daarin be looft hij onder meer 20 procent korting op vluchten met Turkish Airlines en een extraatje voor Turkse vrouwen die in het buiten land kinderen krijgen. Ook pleit hij voor behoud van het Turks als moedertaal, bijvoorbeeld door tweetalige (lees: Turks-Neder lands) crèches te steunen. Het onderzoek van het CBP zou duidelijkheid kunnen geven over de herkomst van de brief. Want die blijft schimmig. De Ne derlandse tak van de AK-campag- ne zegt er niets van te weten. Ook het Turkse consulaat en de staats- gebonden Diyanet-moskeeën ont kennen Nederlandse adresgege vens te hebben verstrekt. Hetzelfde schrijven werd ook in Duitsland massaal verstuurd. Daar is echter wel duidelijkheid over de afzender. „De brief van on ze premier is gestuurd naar 600.000 kiezers", schreef de AK-afdeling in Hamburg op zijn Facebookpagina. Een fragment van een nieuw lied van zangeres Adele in een recla mespotje zet de internationale muziekwereld op scherp. Er de den al een hoop geruchten de ron de, maar nu lijkt het zeker dat de ze herfst nog het langverwachte derde album van de Britse zange res verschijnt. Het maakt colle ga-popsterren huiverig: hun nieu we muziek dreigt onder te sneeu wen. Zo zou Justin Bieber zijn nieuwe album een week naar vo ren hebben geschoven. MAASTRICHT. Coffeeshops in Maas tricht blijven taboe voor buiten landers. Burgemeester Annemarie Penn-te Strake heeft maandag aan de gemeenteraad laten weten dat ze niet terug wil naar de oude si tuatie, waarin de stad veel last had van drugstoeristen. Door het zoge naamde ingezetenencriterium mo gen alleen mensen die in Neder land wonen cannabis kopen in een coffeeshop. In de Maastrichtse coffeeshops worden sinds 2012 al leen volwassen personen toegela ten die in Nederland wonen. Sindsdien is het aantal drugstoe risten en de drugsoverlast in de binnenstad „drastisch vermin derd", aldus Penn-te Strake. Tegelijk erkent ze dat meer drugsrunners aan de randen van de stad zichtbaar zijn en dat er nu meer agressieve straathandel is. Nog steeds op montage HR-isolatieglas Glashandel MELIESTE r DE KINDER BOERDrRj, moet BLIJVEJVji/ De 6-jarige j Boet Louwerse fietste gisteren naar zijn oma in Dom burg. Bijzonder, omdat Boet in Scheveningen woont. Samen met zijn vader legde hij de rit van 120 kilometer af. En werd daarmee de jongste broer die ooit op de fiets naar oma is gegaan, want dat is een traditie in de familie. ZEELAND 2 3 Onderzoek naar TUrkse 'ronselbrief door Antti Liukku Jacob Kohnstamm CPB-voorzitter 120 kilometer pagina 26: meer over album Adele (woningen ouder dan 2 jaar) GOES www.meliesteglas.nl 7 11688 5 5 5 5 30 www.pzc.nl Editie WALCHEREN DINSDAG 20 oktober 2015 I'S0 Wisselend 257e jaargang nr. 247 Los nummer 1,95 Abonneeprijs 1,11 bewolkt ZEELAND 3 foto Kees Louwerse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 1