altijd op zoek naar meer Topscorers, goals 18 SPORT Vrouwen Twente tegen Barca Rugbybond: Scheids zat fout Dani Moreno naar Movistar Redelijke start Van Rijsselberghe BAYERN MÜNCHEN Doelpunten horen misschien wel meer bij Gerd Müller dan bij wel ke andere voetballer die zich spits durft te noemen dan ook. Over een gepolijste techniek beschikte hij niet, maar scoren deed Der Bomber als de beste. LIVERPOOL In 1980 plukte Liverpool een 19-ja- rig talent weg bij Chester City. Waarschijnlijk niet vermoedend dat het zojuist de toekomstige club topschutter aller tijden had aange trokken. Liefst vijf maal werd de aanvaller landskampioen, in 1981 en 1984 wonnen The Reds de Euro pa Cup I. In 2009 verkaste Ronaldo voor een bedrag van 94 miljoen van Manchester United naar Real Ma drid, waar hij dit weekeinde Raül overklaste als topscorer aller tij den. Bij zowel United als bij Real won hij de Champions League De naamgever van het stadion de buteerde op t7-jarige leeftijd bij In- ter. In 1934 schoot Peppino zijn land met de spitsen Giovanni Fer rari en Silvio Piola naar het wereld kampioenschap. En vier jaar later nam Meazza, als aanvoerder, Italië opnieuw op sleeptouw naar de we reldtitel. NEDERLAND Johan Cruijff (foto) is topscorer van Ajax in het betaald voetbal met 271 doelpunten. Maar in de ja ren twintig en dertig maakte Piet van Reenen 273 doelpunten. Willy van der Kuijlen, levende PSV-le- gende, maakte er 308 voor zijn club. Cor van der Gijp is de beste Feyenoord-schutter met 171 goals. MANCHESTER UNITED Overlevende van de vliegramp van de Busby Babes in 1958 en spil van het nieuwe United, dat in 1965 en 1967 de Engelse titel pakte. In 1966 hielp hij Engeland aan de enige we reldtitel. FC PORTO Tijdens zijn debuut scoorde Gomes direct tweemaal. Met Porto werd hij vijfmaal landskampioen en won bovendien de Europa Cup I in 1987. PARIS SAINT-GERMAIN Frank Lampard groeide op bij West Ham United, waar hij in 1995-1996 debuteerde. Iets dat gauw wordt vergeten, want Lam pard is Chelsea en andersom. Lam pard won met Chelsea driemaal de Premier League en een keer de Champions League. JUVENTUS II Capitano won liefst acht maal de titel in de Serie A. Ook won hij de Champions League in 1996 en tien jaar later werd hij met Italië we reldkampioen. Na een weergaloze goal voor Ajax tegen NAC vertrok Ibracadabra naar Juventus. En waar hij daarna ook speelde - Inter, Barcelona, AC Milan en Paris Saint-Germain - al tijd stond Zlatan garant voor doel punten én nationale kampioen schappen. BARCELONA Op 16 oktober 2004 maakte Lionel Messi als 17-jarige zijn opwachting in de Primera Division. Daarna ontwikkelde de Argentijn zich tot een fenomeen. Barcelona won sinds zijn komst vier maal de Champions League en werd zeven keer kampioen van Spanje. REAL MADRID CHELSEA BENFICA Eusébio da Silva Ferreira, de Portu gese legende van Mozambikaanse afkomst, zorgde door zijn dribbels en doelpunten in vijftien jaar tijd voor elf landstitels voor Benfica. De parel van Mozambique won daarnaast de Europa Cup I in 1962. AC MILAN Bekend van het Zweedse aanvals- trio Gre-No-Li bij AC Milan, met Gunnar Gren en Nils Liedholm. Het trio won goud op de Olympi sche Spelen van 1948. Bij Milan wierp II Canoniere zich vijfmaal op tot topscorer van de Serie A. INTERNAZIONALE Het vrouwenelftal van FC Twente komt in de achtste finale van de Champions League uit tegen FC Barcelona. De ploeg van trainer Ar jan Veurink drong door tot de laat ste zestien door Bayern München uit te schakelen. FC Barcelona was voor de loting als achtste ge plaatst. Twente was niet geplaatst. De achtste finales staan gepland op 11,12,18 en 19 november. FC Twente speelt eerst thuis en reist een week later naar Spanje. De ploegen speelden voor het laatst te gen elkaar in 2012, in een oefen duel. Veurink: „Toen waren we ge lijkwaardig aan elkaar. Sportief ge zien is het een prima loting. Het af fiche is natuurlijk geweldig." Scheidsrechter Craig Joubert had het niet bij het rechte eind toen hij Australië zondag een cruciale strafschop gaf in het rugbyduel met Schotland. Dat liet de wereld rugbybond maandag weten, daags nadat Australië met 35-34 de kwartfinale won na de bekritiseer de beslissing. De scheidsrechter floot in de laatste minuut van de wedstrijd voor buitenspel van Schotland. Onterecht, de bal werd onderweg aangeraakt door een Au straliër. „Het juiste besluit was een scrum geven voor Australië." Anderzijds neemt de bond het op voor Joubert. „Ondanks dit blijft Craig een toparbiter", aldus Joël Jutge van de rugbybond. Dani Moreno rijdt komende twee seizoenen voor Movistar. De Spaanse klimmer vertrekt bij Katoesja, waar hij vijf jaar reed. De 34-jarige Spanjaard is de twee de versterking voor de ploeg van Nairo Quintana. Vorige week is de wispelturige Carlos Betancur vast gelegd. Moreno werd deze maand nog tweede in de Ronde van Lom- bardije en kan sowieso goed uit de voeten in klassiekers. Hij won bij voorbeeld in 2013 de Waalse Pijl. Ook won hij drie ritten in de Ron de van Spanje in 2011 en 2013. Op vallend is dat hij Joaquim Rodrigu ez achterlaat bij Katoesja. De Span jaarden reden sinds 2008 alleen in 2010 niet bij elkaar in de ploeg. Gerd Müller: 564 goals Carrière: 1963-1981 lan Rush: 346 goals Carrière: 1978 - 2000 Cristiano Ronaldo: 324 goals Carrière: 2002 - heden Giuseppe Meazza: 283 goals Carrière: 1927-1945 Sir Bobby Charlton: 249 goals Carrière: 1954-1980 Fernando Gomes: 355 goals Carrière: 1974 -1991 Frank Lampard: 210 goals Carrière: 1995- heden Alessandro del Piero: 289 goals Carrière: 1991 - 2015 Zlatan Ibrahimovic: 112 goals Carrière: 1999 - heden door Frank Hettinga ROTTERDAM. Giuseppe Meazza, Bobby Charlton, Gerd Müller. Le gendarische namen uit het verle den, als clubtopschutter aller tijden met gouden letters in de annalen geschreven. Maar zo af en toe stoot een nieuwe vedette een oude van de troon. Zoals Zlatan Ibrahimovic en Cristiano Ronaldo, die recent Pedro Pauleta en Raül overvleugelden bij Paris Saint-Ger- main en Real Madrid. Een kleine kroniek van voetballers die altijd op zoek waren én zijn naar meer goals. Lionel Messi: 418 goals Carrière: 2004 - heden Eusébio: 482 goals Carriere: 1957 - 1979 Gunnar Nordahl: 214 goals Carrière: 1937-1958 VOETBAL RUGBY WIELRENNEN AL MUSSANAH. Windsurfer Dorian van Rijsselberghe is de eerste dag van het WK in Oman redelijk doorgekomen. De olympisch kampioen kwam in de eerste drie races als vierde, tiende en twaalfde binnen. Daarmee beland de hij op de twaalfde plaats in het klassement, foto Pro Shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 18