Teruggeworpen Willems na winterstop terug bij PSV Gustafson spreekt Een verrassing morgen in Wolfsburg zou enorm 16 Geen onderzoek naar 'neerslaan' Bel Hassani door Ajacied Bazoer Strafeis Kramer gehandhaafd Martins Indi vraagt om speeltijd De aanklager betaald voetbal stelt geen onderzoek in naar de actie van Ajacied Riechedly Ba zoer afgelopen zaterdag tegen Heracles. De middenvelder van Ajax raakte met zijn hand het ge zicht van Iliass Bel Hassani, maar scheidsrechter Kevin Blom zag geen overtreding in het voorval. De leidsman maakte tijdens de wedstrijd een duidelijk gebaar dat hij geen kwade opzet zag in het contact. Die lezing heeft Blom vandaag nog eens beves tigd. Blom heeft het incident be oordeeld, dus volgt er geen on derzoek. Ouasim Bouy heeft een straf niet ontlopen. De midden velder van PEC Zwolle is één duel geschorst, nadat hij in de thuiswedstrijd tegen Vitesse (1-5) rood kreeg. De Juven- tus-huurling werd weggestuurd omdat hij Denis Oliinik in het zestienmetergebied naar de grond haalde. Bruno Martins Indi is zeker geen zekerheidje bij FC Porto, maar daar heeft de Nederlander wat op gevonden. Tijdens een pers conferentie vroeg hij gisteren doodleuk aan coach Julen Lopete- gui of die hem op ging stellen in de wedstrijd tegen Maccabi Tel Aviv. „Ik kan op verschillende plaatsen spelen. Ik weet niet of ik speel, maar als ik word opge- steld zal ik mijn best doen voor het team", zette de verdediger zijn brutale vraag kracht bij. Zijn coach moest er hartelijk om la chen, maar een antwoord kreeg Martins Indi niet. De oud-Feye- noorder zal dus tot vandaag moe ten wachten of hij tegen de Israë lische ploeg speeltijd krijgt. Voor alsnog begon Martins Indi steeds in het kampioenenbal. De verdediger keerde onlangs te rug op het trainingsveld van een knieblessure en viel vorige week tijdens een training op het ge wricht. Door die buiteling blijkt hij ver teruggeworpen. PSV liet gisteren na een twee de onderzoek weten dat Willems opnieuw zes weken moet rusten. Dat betekent in de praktijk dat hij pas na de winterstop weer in actie kan komen. Willems raakte in juli geblesseerd tijdens een trainingskamp van PSV in Frank rijk. In eerste instantie luidde de diagnose dat hij acht tot tien we ken uitgeschakeld zou zijn. Scha de aan de mediale band, zo luid de het verdict. Inmiddels is de 21-jarige vleugelverdediger bijna veertien weken verder en nog steeds niet in actie gekomen. Vo rige week bestond nog het voor nemen om hem bij Fortuna Sit- tard-Jong PSV zijn rentree te la ten maken. Als dat goed zou gaan, had hij misschien zelfs het duel met Wolfsburg van morgen gehaald. Het plan viel in duigen door de tuimelpartij van Willems, die nog lang buitenspel staat. Binnen de club zijn er de nodige zorgen om de knie van de linksback, die voor het seizoen 2014-2015 ook al 'Als voetbal voor Maxime een uitlaatklep is, is het moment daar om weer te gaan trainen' Phillip Cocu enkele maanden was uitgescha keld. De huidige gang van zaken roept ook vragen op. Tot gister morgen meldde PSV nog dat er geen reden was tot grote zorg. In de middag kwam de jobstijding rond Willems pas naar buiten. Of de medische staf van PSV veel te verwijten valt, is de vraag. De verdediger koos ervoor om - wel in goed overleg met de club - ook onderzoeken buiten Eindhoven te laten plaatshebben. Gisteren ontbrak hij op de training en ging hij voor een tweede onder zoek naar Amsterdam, om eerde re foto's van de scans van juli met die van nu te kunnen verge lijken. Daaruit volgde dat Wil lems aan de kant moet blijven. PSV mist morgen in Wolfs burg ook Santiago Arias. De Co lombiaan kreeg in het duel met CSKA Mokou een rode kaart en is geschorst. Het betekent dat Si mon Poulsen zich kan opmaken voor een basisplek en Joshua Bre- net naar rechts verhuist. Jeffrey Bruma trainde gisteren apart van de groep bij PSV, maar is morgen van de partij. Dat geldt niet voor Maxime Lestienne. Trai ner Phillip Cocu hoopt hem bin nenkort weer te kunnen verwel komen na een tragische gebeurte nis in de privésfeer. „We leggen geen enkele druk op Maxime. Als hij het voetbal als uitlaatklep kan zien, en dat moment lijkt dicht bij, is het moment daar om weer aan trainen te denken. Hij ver dient alle steun om te verwerken wat hij heeft meegemaakt." Een stille Scandinaviër in Rotter dam neergestreken om de volgen de stap naar de top te zetten. „Nee, ik ben niet zoals John Gui- detti", zegt hij zelf. En dat klopt. Hij is minder uitbundig, minder zelfverzekerd. Heeft minder bra nie. Maar dat wil niet zeggen dat hij minder getalenteerd is. Zijn medespelers van Jong Zwe den roemden het feit dat hij altijd in is voor een geintje. In de Kuip hebben ze die eigenschap nog niet waargenomen. „Nee, dat heb ik nog niet gezien", schatert Michiel Kramer. „Maar dat geeft toch niet? Bovendien zoek je als nieuwe spe ler bij een club eerst rustig naar jouw plek in de selectie." Dat was aanvankelijk als speler van Jong Feyenoord, op maandaga vond op Varkenoord. De mensen daar zagen een linkspoot, voor een kleine twee miljoen wegge plukt bij BK Hacken, die ook naar het Italiaanse Palermo en naar Heerenveen had gekund. De scouts van de grote Nederlandse clubs volgden hem al geruime tijd. Maar er waren twijfels, vertel- Sport VOETBAL ZEIST. De aanklager betaald voetbal heeft in hoger beroep opnieuw vier duels schorsing, waarvan één voorwaardelijk, geëist tegen Michiel Kramer van Feyenoord voor het slaan van Ted van de Pavert (De Graaf schap). De club vroeg vrijspraak. Vandaag volgt het vonnis, foto ANP VOETBAL UITSLAGEN VOETBAL Jupiler League Jong Ajax - Almere City FC 2-2 (0-2). 15. Rosario 0-1, 22. Warmerdam (eigen doel) 0-2, 57. Mike van der Hoorn 1-2, 67. Hendriks (strafschop), 87. Rood Acolatse (Ajax). Champions League. Programma. Vanavond, 20.45 uur: Groep E: BATE Borisov - Barcelona; Bayer Leverkusen - AS Roma. Groep F: Arsenal - Bayern München; Dinamo Zagreb - Olympiakos Pireus. Groep G: Dinamo Kiev - Chelsea; FC Porto - Maccabi Tel Aviv. Groep H: Valencia - AA Cent; Zenit Sint Peters burg - Olympique Lyon. Morgen, 20.45 uur: Groep A: Malmö FF - Shakhtar Donetsk; Paris Saint-Germain - Real Madrid. Groep B: CSKA Moskou - Manchester United, VfL Wolfsburg - PSV. Groep C: Atléti- co Madrid - Astana; Galatasaray - Benfica. Groep D: Juventus - Borussia Münchengladbach, Manchester City - Sevilla. Europa League. Programma. Donderdag: Groep A: Fenerbahce - Ajax, Mol de FK - Celtic. Groep F: Sporting Braga - Olym pique Marseille, Slovan Liberec - FC Gronin gen. Groep L: AZ - FC Augsburg, Partizan Bel grado - Athletic Club. Tennis Wenen. Mannen. Eerste ronde: Gulvis (Let) - Miedies (Oos) 6-3 2-6 6-3, Stepanek (Tsj) - Novak (Oos) 6-4 6-3, Rasol (Tsj) - Sugita (Jap) 6-4 7-6 (2), Vesely (Tsj) - Melzer (Oos) 6-4 6-3, Karlovic (Kro/7) - Seppi (Ita) 7-6 (5) 6-3. Moskou. Mannen. Eerste ronde: Koeznetsov (Rus) - Albot (Mol) 6-4 6-2, Gimeno-Traver (Spa) - Sousa (Por/7) 7-6 (2) 4-6 7-5, Gabashvili (Rus) - llkel (Tur) 6-2 6-1. Moskou. Vrouwen. Eerste ronde: Cibulkova (Slw) - Vesnina (Rus) 7-5 6-1, Koeznetsova (Rus) - Siniakova (Tsj) 6-0 6-3, Begu (Roe/7) - Pironkova (Bul) 1-6 7-6 (2) 6-2, Tsoerenko (Oek) - Krunic (Ser) 6-3 6-1. Stockholm. Mannen. Eerste ronde: Millman (Aus) - Becker (Dui) 7-6 (2) 6-3. Luxemburg. Vrouwen. Eerste ronde: Lucic-Baroni (Kro) - Witthöft (Dui) 6-4 7-6 (3), Maria (Dui) - Andrianjafitri- mo (Fra) 7-5 7-5, Doi (Jap) - Petkovic (Dui) 7-5 2-6 7-5. Jetro Willems is na een val op de training voor langere tijd uitgeschakeld, foto Pim Ras door Rik Elfrink EINDHOVEN. PSV heeft een dom per moeten incasseren in aanloop naar het Champions League-duel met VfL Wolfsburg. De rentree van Jetro Willems wordt uitge steld tot na de winterstop. door Mikos Gouka Simon Gustafson (I) met Bart Nieuwkoop in Heerenveen. ROTTERDAM. De verdediging van Heerenveen op een hoopje spelen, ging hem ogenschijnlijk moeiteloos af. Maar draaiende camera's lijken de Feyenoorder Simon Gustafson minder te bevallen. De Zweedse schaduwspits (20) praat zacht, geeft korte antwoorden en lijkt voortdurend op zijn hoede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 16