'Iedereen donor1 School worstelt met schandalen nmminmm 1 NIEUWS 15 dames/heren terecht heel badinerend over de huismoeder van vroeger. Maar met dat luisterende oor, is hele maal niets mis." Korrel houdt ook een klein oog je in het zeil, alhoewel ze er voor waakt om er te veel bovenop te zit ten. „Ik vind het een lekker idee dat ik weet wat ze overdag uitvoe ren. Bij jongeren verlies je zo snel het contact met school en hun vrienden. Je staat niet meer aan het schoolhek om kwart voor drie en je weet ook niet wie de ouders van hun vrienden zijn. Dat is na tuurlijk goed, het zijn tieners en die moeten de kans krijgen om stomme dingen te doen. Maar ik Ik ben geen moeder die met een kopje thee op de kinderen wacht' wil het niet helemaal loslaten." Vreemd is dat niet. Ook de voormalige onderwijsminister Mar ja van Bijsterveld riep ouders in 2011 op om minder te werken en meer tijd in de kinderen te ste ken. Het kwam haar op wat hoon gelach te staan, maar bijna vijfjaar verder, lijken vaders en moeders het idee niet zo gek te vinden. Trendwatcher Lamb: „Ik ken best moeders die zeggen: het is hun school, ze zoeken het maar uit. Maar zo zit ik niet in elkaar." De Wassenaarse heeft twee kinde ren die fluitend door het vwo gaan en eentje die worstelt met het vmbo. Zij stapte van het spe ciaal onderwijs over naar het prak tijkonderwijs, maar waagde nu de stap naar het vmbo. „Vooral bij onze oudste, Anke, ben ik dagelijks bijna twee uur aan het helpen met haar huis werk. Ze heeft de ondersteuning gewoon nodig, want anders moet ze terug naar het praktijkonder wijs en dat wil ik niet. Ik wil dat ze zo veel als mogelijk leert. Maar dat geldt voor mijn andere kinde ren natuurlijk ook." Dus daar zat Lamb gisteravond weer. Engelse woordjes overho ren. Tussendoor hielp ze de twee anderen met een werkstuk en een scheikundevraag. „Ik doe het met liefde, absoluut. Maar soms zie ik het werk van mijn concurrenten die zelf geen gezin hebben. Zij doen projecten waar ik geen tijd voor heb. Aan de andere kant: ik maak nu scherpere keuzes dan voorheen waardoor ik me beter kan focussen." DEN HAAG. D66 doet opnieuw een poging een wetsvoorstel door de Tweede Kamer te krij gen om iedereen orgaandonor te maken, tenzij bezwaar wordt aangetekend. De bedoeling is dat mensen in een brief het ver zoek krijgen een keuze te ma ken: organen afstaan na de dood of niet. Als mensen na twee brieven geen reactie ge ven zijn ze automatisch orgaan donor. D66 probeerde de initiatief- wet er in 2012 ook al door te krijgen, maar dat stuitte toen op bezwaren van de Raad van State. Het voorstel van Kamer lid Pia Dijkstra van D66 is nu aangepast zodat nabestaanden een grotere rol krijgen. Zij kun nen voorkomen dat er een or gaandonatie plaatsvindt. De man werkt niet meer nadat de school hem vorige week aan sprak over de bevindingen van een privérechercheur. „Hij was ondersteboven van het verhaal. Officieel is hij ziek, maar als hij zich beter meldt en aan de slag wil, gaat dat nu even niet gebeu ren", zegt Thieu Kikken van de overkoepelende stichting van de school. Hoewel de politie zich voorals nog op één leraar richt, zouden meerdere leraren te intiem zijn met scholieren. „Met te intiem bedoel ik betasten, zoenen, te dichtbij komen staan, seksuele momenten", aldus privérecher cheur John Vullers, die werkt bij het Limburgse recherchebureau Zuidema. Tegen de bewuste docent is vorig jaar aangifte gedaan door een oud-leerlinge die nu in de 40 is. De vrouw zegt de man een aantal jaar geleden te hebben be trapt in een intieme situatie met een minderjarige scholiere. Het Openbaar Ministerie besloot hem toen niet te vervolgen. De vrouw schakelde daarop detecti vebureau Zuidema in. De oud-leerlinge zou vele jaren gele den zelf als leerling een relatie hebben gehad met de docent. Vullers zegt verhalen te heb ben gehoord over 'minstens vier leraren' die te intiem met leerlin gen zijn. Daarbij zit volgens hem ook de filosofieleraar die kort ge leden in het nieuws kwam om dat hij per ongeluk een foto van zijn geslachtsdeel via Whatsapp naar leerlingen stuurde. De man, woonachtig in Geleen, mag de klas die de foto ontving geen les meer geven, maar behield ge woon zijn baan.„Er gaan verha len dat hij dat niet per ongeluk heeft gedaan", zegt privérecher cheur Vullers. „Het feit dat hij ge woon aan het werk mocht blij ven is tekenend voor de sfeer op die school. De schoolleiding kan dit gewoon niet aan." Vorige week heeft St. Ursula zelf de politie ingeschakeld. Met een brief zijn ouders van de leer lingen geïnformeerd. „Als gevolg van het incident met de 'penisfo to' zijn meer signalen binnenge komen over zaken die strafbaar zijn en alle grenzen overschrij den", zegt Thieu Kikken. „Het kunnen lasterpraatjes zijn van ie mand die de school in een kwaad daglicht wil stellen, maar als het klopt is het strafbaar en daarom hebben we de politie in geschakeld." CRAFIT BIJ AANKOOP VAN BANKSTEL, HOEKBANK OF COMPLEET INTERIEUR _l_ Da's thuiskomen! I L'IHI JiM'l il IJIIMI j.'l h-l J d I slwp square EEGEIHE3 DINSDAG 20 OKTOBER 2015 puber Corine Korrel ondernemer Pia Dijkstra van D66. foto Babet Hogervorst door Victor Schildkamp HORN. Meerdere leraren op de middelbare school St. Ursula in het Limburgse Horn zouden 'veel te intiem' met leerlingen omgaan. De politie doet onderzoek naar minstens één leraar die sinds vori ge week thuis zit. Dek+2+Longchair Parys ie hoekbank met verstelbare hoofdsteunen in Artifical Leather. Leverbaar in diverse kleuren en ngen; kan tevens gespiegeld geleverd worden. Normaal2099T- nu voor 1299,-. Als 2+Hoek+2: Normaal .1799^ En zelfs op deze actieprijs krijgt u nog de HOOGSTE IMPUILKORTING! unge woonlandschap Gisella irne hoekcombi in Supreme inclusief alle afgebeelde slerkussens. Leverbaar in een groot aantal kleuren ikledingen (ook uni-stof mogelijk). Ook gespiegeld leverbaar. NormaaL999 sn zelfs op deze actieprijs krijgt u nog de HOOGSTE INRUILKORTING! TV/AudiO/HIFI- Dressolr Eetkamertafel 4 Eetkamerstoeh Salontafel Alles is ook los leverb; en in verschillende ma en diverse kleuren! En zelfs op Pt actieprijs krijgt u nog HOOGSTE INRUILKORTH winkelwaarde 359 woon square i op zoom Wassenaarstraat 45 (centrum) eindhoven Willem van Konijnenburglaan ld heerlen in de Cramer 76 (Woonboulevard Hee middelburg Mortiereboulevard 12 (Woonboulevard De Mortiere) nieuwegein De Liesbosch 70 (industrieterrein Liesbosch) oosterhout (N-BR) Beneluxweg 3 (A27 afslag 17 - naast McDonalds en Tulip Inn) oss Frankenweg 31 (Woonboulevard Oss-Oost) Maandag t/m Vrijdag 09.30-21.00 uur OPENINGSTIJDEN: I Zaterdag 09.30-17.00 uur. Zondag gesloten. 5 KOOPAVONDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 15