Bijna niemand stemt in Egypte Midden-en Zuid-Amerika Betogingen verwacht bij omstreden bezoek aan Australië NIEUWS 11 Rondreizen PW-leider omhelst een buideldier aan het begin van zijn reis naar Australië. Maar hij kan ook op verzet rekenen. 1489 1789 1999 1499 1849 2549 2749 Kras.nl/rondreizen of bel 0900-9697™.,, CAIRO. Vrijwel lege stemloka len en op Twitter de populaire hashtag tiniemand_ging. Egypte- naren lopen vooralsnog niet warm voor de eerste parlemen taire verkiezingen sinds het par lement in 2012 werd ontbon den. De opkomst van zondag werd geschat op zo'n 10 pro cent en ook gisteren waren de rijen voor de stemlokalen kort of afwezig. Inderhaast ingelaste vrije da gen en gratis vervoer om ambte naren extra gelegenheid te ge ven om te gaan stemmen, hiel pen nauwelijks. „Het is leeg, man", zegt Mu- hamed El Kashef van het Egyp tisch Initiatief voor Persoonlij ke rechten. „Niemand is erin geïnteresseerd, er staan veel za kenmensen en mensen van het oude regime van Mubarak op de lijst. Zeker jongeren denken: via het democratisch proces gaat hier voorlopig niks veran deren. Egyptenaren kunnen in meerdere etappes naar de stem bus om 596 parlementariërs te kiezen. Begin december moet de uitslag bekend zijn. PW-leider Geert Wil ders is ontspannen be gonnen aan zijn be zoek aan Australië. Zijn vele Twitter-vol gers trakteerde hij gis teren op een foto waarop hij, net als in 2013, poseert met een koala. 'Cute Koala #iloveAustralia', aldus het Kamerlid. Vandaag wordt er meer reuring verwacht, als hij een toespraak houdt bij de oprichting van de an ti-islamitische Australian Liberty Alliance (ALA) in Perth. Het tripje naar Down Under ging vooraf gepaard met de nodi ge heisa. Het visum werd met ver traging verstrekt en nadien vroe gen Australische moslimleiders aan premier Malcolm Turnbull om het visum weer in te trekken. Zij vrezen dat Wilders' bezoek aan Perth de anti-islamgevoelens in het land kunnen vergroten. Hun oproep vond echter geen ge hoor, waarna Wilders zaterdag voet op Australische bodem zette. Ook bij zijn vorige bezoek duur de het lang voor hij toestemming kreeg om het land in te komen. De reis moest maanden worden uitgesteld. Toen hij uiteindelijk groen licht kreeg van de Australi sche overheid stuitte hij na de lan ding op weerstand: Wilders werd toen door zalen geweerd, door po litici gemeden en door demon stranten belaagd. Ook nu wordt er rekening gehouden met betogin gen rond het bezoek van Wilders. Hotels zijn al gewaarschuwd dat ze een risico nemen als ze een zaal ter beschikking stellen voor een bijeenkomst met Wilders. Naast het uitje naar de koala's maakte de PW-leider gisteren een boottochtje over de Swan Ri ver met ALA-voorzitter Debbie Robinson. De ALA is een Australi sche variant van de PW. De partij wil in 2016 meedoen aan de verkie zingen en bepleit onder meer een stop op het verstrekken van visa aan inwoners van moslimlanden. De nieuwkomer hoopt bij de par lementsverkiezingen 20 procent van de stemmen te krijgen. De lancering van de nieuwe partij vindt vandaag plaats op een geheime locatie. Journalisten zijn niet welkom. Wel geeft Wilders morgen nog een persconferentie. ALLEMAAL OP DE FOTO MET EEN KOALA Klassiek Cuba Highlights of Costa Rica Laatste plaatsen november december 16 dagen al v.a. DINSDAG 20 OKTOBER 2015 door Rik Coverde Reuring rond Wilders door Laurens Kok sident Vladimir Poe- tin, zijn Amerikaanse ambtgenoot Barack Obama, Camilla, de hertogin van Corn wall, en tv-coryfee Op rah Winfrey: allen slo ten ze het inheemse Australische dier in de armen, foto's EPA Geert Wilders is niet de enige die zich graag met een aaibare koala laat vereeuwi gen. De Russische pre- Spoor van de Maya's Ervaar de eeuwenoude Mayacultuur tijdens deze reis door Midden-Amerika. Ontdek Mexico, Guatemala Belize Heerlijke strand- verlenging mogelijk Klantbeoordeling 8,6 Zie: Kras.nl/36138 Bezoek het nu nog authentieke Cuba met Havana, de Vihales Vallei, Trinidad en Santiago de Cuba. incl. entreegelden Rit met oldtimer 11 x lunch en 8 x diner Klantbeoordeling 8,3 Zie: Kras.nl/25099 Mystiek Peru Prachtige rondreis in klein gezelschap met bezoek aan o.a. Lima, Nasca, Machu Picchu en Titicacameer. Rechtstreekse vlucht KLM Jungle-verlenging mogelijk Klantbeoordeling 8,7 Zie: Kras.nl/25296 Midden-Amerika Bijzondere route door Panama, Costa Rica en Nicaragua. Combinatie van cultuur, natuur en ontspanning. EVBMMH Incl. binnenlandse vlucht Krokodillensafari en tortilla's maken Nieuw bij Kras |»WiTt| Zie: Kras.nl/36674 16 dagen v.a. 14 dagen v.a. 17 dagen v.a. Swingend Cuba Beleef veelzijdig Cuba met bruisend Havana, swingend Santiago de Cuba en nagenieten aan het strand. Incl. entreegelden Verlenging mogelijk 6 x lunch en 8 x diner Klantbeoordeling 8,1 Zie: Kras.nl/25940 Een must voor natuur-liefhebbers! Imposante vulkanen, thermale bronnen en nevelwouden. Laatste plaatsen 25/11 Korting tot 170 p.p. 3-daagse eco-excursie Klantbeoordeling 8,5 Zie: Kras.nl/36312 14 dagen v.a. 17 dagen v.a. Argentinië Patagonië Schitterende rondreis naar o.a. Buenos Aires, Perito Moreno gletsjer, Torres del Paine Park en Ushuaia. Korting nov.: 250 p.p. Reis in kleine groep Rechtstreekse vlucht KLM Klantbeoordeling 7,7 Zie: Kras.nl/25292 17 dagen v.a. Ecuador Galapagos Fascinerende reis met o.a. koloniale steden, de Amazone-jungle en 5 dagen op de Galapagos Eilanden. Korting nov: 300 p.p. Rechtstreekse vlucht KLM 5 x lunch en 6 x diner Klantbeoordeling 8,2 Zie: Kras.nl/25271 18 dagen v.a. Deze Kras-rondreizen zijn inclusief: Vlucht, hotels, ontbijt Nederlandssprekende reisleiding Fantastische excursies Al deze rondreizen worden aangeboden met gegarandeerde vertrekdata. Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 11