De kunst van veilig douchen Syrisch leger boekt succes tegen IS molenaar NIEUWS 9 'We hebben echt nul komma nul euro. Wat binnenkomt gaat direct naar de rekeningen' SYLVANA PEREIRA SUVA 18 JAAR 'Je kunt niet zoveel doen. En ik ben eigenlijk een persoon die veel eet, maar dat kan nu niet' GIJS RIETVELD 15 JAAR Bel 0800 - 27 40 400 voor de gratis brochure of ga naarwww.molenaar.nl Met massieve steun van Russi sche gevechtsvliegtuigen en bommenwerpers rukt het leger vanuit het zuiden en oosten op richting de tweede stad van het land waar nog altijd twee mil joen burgers proberen te overle ven in het oorlogsgeweld. De Sy rische grondtroepen vechten zij aan zij met geharde strijders van sji'itische milities uit Libanon (Hezbollah), Iran en Irak. Ondui delijk is of ook leden van de Al-Quds-brigade van de Republi keinse Garde uit Iran aan het of fensief deelnemen. Vast staat dat generaals van deze elite-krijgs macht het regime van dictator Assad van advies dienen. Daar voor zou in Irak een commando post zijn ingericht waar ook Rus sische officieren aanzitten. Ten zuiden van Aleppo zijn inmid dels vijf dorpen en strategische heuvels veroverd. Ook het beleg van Islamitische Staat van een luchtmachtbasis ten oosten van de stad zou snel worden gebro ken. De door de VS geleide inter nationale coalitie beklaagt zich erover dat bij het offensief tegen Aleppo en de strijd in andere pro vincies vooral het door haar ge steunde gematigde verzet het moet ontgelden. IS zou in Homs en Harnas 'relatief gezien' met rust worden gelaten. De VS kon gisteren een succes melden in de strijd tegen de terreurgroep Kho- rasan die is voortgekomen uit Al-Qaeda. Sanafi al-Nasr, zou zijn gedood bij een luchtaanval op de stad Dana. De Saudiër was een belangrijk strateeg van het terreurnetwerk. www.molenaar.nl MAANDAG 19 OKTOBER 2015 Sylvana Pereira Silva is 18 jaar. Ze heeft na de basis school al zeven verschillende scholen gehad, maar helaas nog geen diploma. Op school ging het niet omdat het thuis problematisch was en omdat ze spijbelde, depressief was en met de docenten over hoop lag. „Ik ben er wel een beetje klaar mee", zegt ze. Thuis is het echt armoe. Ze woont deels op een begeleid kamerproject en vier dagen per week bij haar moeder. „Zij is mijn alles. We hebben nul komma nul euro. Wat bin nenkomt, gaat gelijk naar de rekeningen." Eten komt via de voedselbank, kleding via de kledingbank. „Maar ik hoef geen merk te dragen. Wat je niet hebt, daar kun je ook niet naar verlangen." Ze vindt het vooral jammer dat ze nooit iets leuks kan doen. Geen bioscoopje of een avondje stappen. „Behalve als vriendinnen betalen. Vo rig jaar ben ik naar Walibi ge weest, mijn oom heeft be taald, maar dan voel ik me schuldig." het." Nu zijn zijn ouders uit elkaar. Het is thuis behoorlijk arm en ze krijgen hulp via de voedselbank. „Het is best wel irritant. Je kunt niet zoveel doen. En ik ben eigenlijk een persoon die veel eet, maar dat kan nu niet." Toch is Gijs, die later in de ICT wil wer ken, blij met wat hij nog wel heeft. Geen tablet, maar wel een mobieltje bijvoorbeeld, een Alcatel Touch. „De bete re van de goedkopere", zegt hij optimistich. Zijn vurige wens is een Google Nexus 5. „Je leert roeien met de rie men die je hebt." foto's Kyara en Sylvana: Arie Kievit foto Gijs: Ilse van Driel Gijs Rietveld (15) vertelt vlak voor hij door de kapper on der handen wordt genomen, dat hij zowel de rijke als de arme kant kent. „Mijn ouders hadden een ei gen wasstraat en dat leverde veel op. Ik was toen een ver wend kind. Als ik ergens om vroeg, ging ik met mijn vader naar de winkel en kreeg ik Uzelf veilig voelen in de badkamer is wel zo prettig. Waarom zou u dan nog langer over de badrand stappen en uitglijden riskeren? Molenaar bewijstdat een veilige badkamer ook heel mooi kan zijn. Geen volledige renovatie, maar design wand panelen worden in 1 dag op de plek van uw oude douche of bad geplaatst. De hoogwaardige panelen zijn verkrijgbaar in twee uitvoeringen, natuursteen en glad. Bij beide uitvoeringen kunt u kiezen uit maar liefst 5 kleuren. ALEPPO. In het grote offensief te gen de rebellen in Aleppo boekt het Syrische regeringsleger zijn eerste successen. Syrische rebellen in actie tegen het Syrisch regeringsleger in de regio Az- zan, ruim 20 kilometer buiten Aleppo, foto Thaer Mohammed/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9